B6 Vitamini Yeni Hücre Üretir.

B6 Vitamini Yeni Hücre Üretir.
Sağlığımız için faydalı B-6 Vitamin ve Görevleri Temel Moleküllerin Sentezi Sağlığımız için faydalı B-6 Vitamin neredeyse tüm moleküllerin sentezinde kullanılır. Proteinin yapı taşı olan amino asitlerin sentezi için Sağlığımız için faydalı B-6 Vitamin gerekir. Bu, gıdalar yoluyla alınan protein arttıkça bu proteinlerin vücut tarafından işlenebilmesi için Sağlığımız için faydalı B-6 Vitamin tüketiminin de aynı oranda artması gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca amino asitler ve nükleik asitlerin yeni hücre üretiminde önemli bir rolü olduğu için B6 vitamininin yeni hücre üretiminde kritik bir rolü olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin Yönünden Zengin Gıdalar Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin beyin ve sinirler arasındaki iletişimi sağlayan nörotransmitterlerin oluşumu için gereklidir, bu nedenle sağlıklı bir beyin gelişimi ve işlevi için önem taşımaktadır. Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin eksikliğinin belirtileri arasında dikkat eksikliği ve kısa süreli hafıza kaybı gibi direk beyni ilgilendiren sorunlar bulunmaktadır. Yetişkinler için tavsiye edilen günlük Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin 1.3 mg’dır. Süt, peynir, somon, karides, tavuk, hindi, dana karaciğeri, esmer pirinç, mercimek, fasulye, ıspanak gibi gıdalar Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bakımından zengindir.

Ensefalopati ve polinevrit gibi nörolojik hastalıkların tedavisinde Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin etken madde olarak kullanılır. Vücudumuzda 100’den fazla kimyasal tepkimede (enzimatik reaksiyonlar) kullanılan B6 vitamini, pek çok hastalığa karşı koruma sağlayan “antikor” üretiminde önemli bir rol oynamaktadır. B6 vitamininin diğer görevleri arasında; norepinefrin ve serotonin nörotransmiterlerinin (sinir taşıyıcısı) sentezi, hemoglobin üretimi, gıdalar yoluyla alınan proteinin parçalanması ve kan şekeri düzeyinin dengelenmesi bulunur. Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin eksikliğinde, kandaki hemoglobin sayısının azalmasına bağlı olarak anemi oluşabilir, egzama gibi cilt hastalıkları, yorgunluk veya malez (kırıklık, keyifsizlik), kas kasılmaları ve nöbetler görülebilir. Kalp ve damar sağlığının korunması için önemli bir vitamin olan Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin ayrıca sinir sistemini etkileyen hastalıklarla bazı cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olması için önerilen vitaminler arasındadır.

Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bakımından Zengin Gıdalarolarak da adlandırılan B6 vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Diyetle veya ek vitamin olarak mutlaka alınmalıdır. Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin Üç farklı formu vardır. Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin Alkol, aldehit ve amin. Hayvansal ve bitkisel besinlerde düşük yoğunlukta bulunur. Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin Yararları Vücutta diğer birçok vitaminden daha fazla hayati fonksiyonları destekleyici rol oynar. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasında yer alır.Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin Hormonlar, kırmızı kan hücreleri, sinir hücreleri ve enzimlerin oluşumunda rol oynarlar. Ayrıca Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin iştahımızı, ağrıya karşı duyarlılığımızı, uyku düzenimizi, ruh durumumuzu etkileyen serotonin adlı maddenin yapımında da etkili olmaktadır. Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterol birikimine engel olarak kalbi korur, böbrek taşı oluşumunu engeller. karpal tunel sendromu, adet öncesi gerginlik sendromu, artritler, alerjiler, geceleri oluşan bacak kramplarının tedavisinde de kullanılır. Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin birçok enzimin oluşumuna katılır. Örneğin, demirin hemoglobin yapısına katılmasını sağlayan enzimlerin içinde de bulunurlar.

Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bakımından Zengin Gıdalar içeren yiyeceklerin listesi bu kadarla bitmiyor, şimdi oranlarıyla birlikte en fazla B-1 Vitamini Zengin Gıdalar içeren yiyeceklere bakalım; Balık (Alabalık):100g balık, ortalama 0.43mg Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bakımından Zengin Gıdalar içerir. Somon (% 19), Tuna (16%), Shad (%10), Uskumru (%9). Fındık (Macadamia): 100g ramı , 0.71mg Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bakımından Zengin Gıdalar içermektedir. Antep (13%), Brezilya kestanesi (% 12), Kaju (% 7) Tohumlar (Ayçiçeği): 100gramı, ortalama 1.48mg B-1 Vitamini ile Zengin Gıdalar içerir. Susam (% 22), Kabak ve Kabak Tohumları (% 5). Ekmek (Buğday):100 gramı, ortalama 0.47mg Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bakımından Zengin Gıdalar içerir. Buğday Bagel (% 26), Buğday İngilizce Muffin (16%), Çavdar Ekmeği (% 9) Bezelye:100 gramı,0.28 mg B1 vitamin içerir. Taze Bezelye (%28), Dondurulmuş Tatlı Mısır (% 19) Kabak: 100 gramı, yaklaşık 0.17mg insan sağlığı bakımından yararlı B-1 Vitamini ile Zengin Gıdalar içerir. Kuşkonmaz (Pişmiş): 100 gram yaklaşık olarak, 0.16mg B6 vitamin içerir. Kuru Kavrulmuş Soya Fasulye: 100 gram, ortalama, 0.43mg Sağlığımız için faydalı Yeni Hücre Üreten B-6 Vitamin bakımından Zengin Gıdalar içerir.

İndeks:  yumurta, balık ve bütün hububatlar gelmektedir. Tavuk, balık, ıspanak, patates, muz, kepekli ekmek, kuruyemiş, beta-karoten, folik asit, vitamin, mineral, proteine, Gıda, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, B vitaminleri, tiamin, riboflavin, niasin, Süt, peynir, somon, karides, hindi, dana karaciğeri, esmer pirinç, mercimek, fasulye, ıspanak, muz, avakado, tavuk eti, patates, bezelye, bira mayası, havuç,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş