Biberiye Ağız Sağlığına Faydalıdır.

Biberiye Ağız Sağlığına Faydalıdır.
Ağız Sağlığı faydalı biberiye çayını gargara yapmamız durumunda ağız kokusunu giderebilir ve ferah bir nefesimiz olmasını sağlayabiliriz. Ağız Sağlığı faydalı biberiye çayı gargarası ağız içinde bulunan aft ve yaraların iyileşmesine, diş eti hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olurken ağız içinde bulunan bakterilerin yok edilmesini sağlayarak ağız sağlığımızın korunmasına yardımcı olur.

Ağız Sağlığı faydalı biberiye Şifa için hazırlanışı 1 fincan kaynatılmış sıcak suya 1 çay kaşığı kurutulmuş Ağız Sağlığı faydalı biberiye ekleyin. Kapatın ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin, süzün ve yudumlayın. Bu çayı günde 3 defa içiniz. Ayrıca, 1 çorba kaşığı sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağını birkaç damla Ağız Sağlığı faydalı biberiye uçucu yağı ile karıştırın.

Günlük olarak etkilenen alana birkaç kez masaj amaçlı kullanın. Başka bir seçenek de, sıcak su ile dolu bir küvete 1 çay kaşığı Ağız Sağlığı faydalı biberiye uçucu yağını eklemektir. Menstrüel kramp ya da kas spazmlarını rahatlatmak için 15 dakika banyoda bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın. Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi? Vücutta meydana gelen kas ve eklem ağrıları, kas krampları ve spazmlar için Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağının deri üzerinden problemli bölgeye uygulanması rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir. . Kas ve eklem ağrılarının, kas krampları ve spazmlarının, romatizmal ağrıların ortadan kaldırmak için Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağı problemli bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır. Ağız Sağlığı faydalı biberiyenin ayrıca Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir.

Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Ağız Sağlığı faydalı biberiye ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Ağız Sağlığı faydalı biberiye, ballıbabagiller familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür. Mor çiçekli ve çalı görünümlü bitkidir.

Ağız Sağlığı faydalı biberiye etkili bir şekilde iltihaplı kas dokusunu dindiren, ağrı ve acıyı alan doğal bir anti-inflamatuar Aromatik bir bitkidir. Ayrıca hızlı iyileşmeyi desteklemek için kan dolaşımını arttırır. Bunun dışında Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağı da baş ağrıları, kas ağrıları, romatizma ve hatta artrit tedavisinde kullanılabilir. Ağız Sağlığı faydalı biberiye Hakkında Bilgi biberiye (Rosmarinus officinalis), Ballıbabagiller (Lamiaceae) ailesinden, çalı görünümünde, mavi-mor çiçekler açan, iğneye benzeyen ince yapraklı ve dört mevsim yeşil kalabilen bir bitkidir. biberiyenin anavatanı Akdeniz’dir. Milattan Önce, Antik Yunan döneminden itibaren çeşitli amaçlarla kullanılan Ağız Sağlığı faydalı biberiye, sağlık üzerine olumlu etkileri nedeniyle zaman içerisinde Avrupa’da ve dünyada da yetiştirilmeye başlanmıştır. biberiye yüzyıllar boyunca; hafızayı güçlendirmek, sindirim sorunlarını gidermek amacıyla şifalı bitki olarak, kolonya ve parfüm şeklinde koku olarak, dekorasyon süs bitkisi olarak, hediyelik eşya olarak çeşitli şekillerde ve amaçlarda kullanılmıştır.

Ağız Sağlığı faydalı biberiye içeriğinde bulunan birçok vitamin, mineral, flavonoid, fenolik bileşik ve uçucu yağlar baş ağrısından kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve insan sağlığı için oldukça faydalı bir bitkidir. En son yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda Ağız Sağlığı faydalı biberiye adaçayı ile birlikte en yüksek antioksidan özelliğe sahip bitki olarak tespit edilmiştir. Yada spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Ya da kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. 

Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağı en az biberiye kadar faydalı ve biberiye kadar konuşuluyor.. biberiye yağı sayesinde şifa bulan ve fazla kilolarından kurtularak zayıflamak isteyen kişiler dolayısıyla Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağının nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağı nedir ve Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağı nasıl yapılır sorularıyla sıkça karşılaşmamız sebebiyle biz de sizler için biberiye yağını ve Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağının nasıl yapıldığını yazımızda anlattık.

Özel durumu bulunan bireyler için kullanım önerileri şunlardır:
Hamile ve emziren kadınlar doktoruna danışmadan Ağız Sağlığı faydalı biberiye çayı tüketmemelidir. Herhangi bir hastalık nedeniyle ilaç kullanan kişiler doktoruna danışmadan Ağız Sağlığı faydalı biberiye çayı tüketmemelidir. Yüksek tansiyon hastaları doktoruna danışmadan Ağız Sağlığı faydalı biberiye çayı tüketmemelidir. Epilepsi hastaları doktoruna danışmadan Ağız Sağlığı faydalı biberiye çayı tüketmemelidir. Sinirsel sağlık sorunları yaşayan kişiler doktoruna danışmadan Ağız Sağlığı faydalı biberiye çayı tüketmemelidir. Ağız Sağlığı faydalı biberiye Nasıl Kullanılmalı? biberiye bitkisini birçok farklı şekilde kullanmak mümkündür. Baharat Yapraklarını taze veya kurutulmuş olarak yemeklerinize ve salatalarınıza farklı lezzetler elde etmek için kullanabilirsiniz. Taze Ağız Sağlığı faydalı biberiye yapraklarını buzdolabında cam kavanoz içerisinde birkaç hafta saklamak mümkündür. Kurutulmuş Ağız Sağlığı faydalı biberiye yapraklarını da cam kavanoz içerisinde uygun şartlarda (nemsiz, kuru ve ışıksız ortam) bir yıla kadar saklamak mümkün. Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağı eklem ağrılarımız için sürülerek, ovulmak suretiyle kullanıldığı gibi sıvı yağ ile seyreltilerek de kullanılır. biberiye yağının birçok faydasından bahsettik. Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağı faydaları yanında, Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağını nasıl kullanacağımızı bilmemiz de çok önemli.. “ biberiye yağını nasıl kullanabilirim” sorusu çok sık karşılaştığımız sorulardan birisidir. Ağız Sağlığı faydalı biberiye yağını koklamak suretiyle kullanmanız yada üretilen Ağız Sağlığı faydalı biberiye kapsüllerini tüketmeniz de olası. İşte şifanıza kavuşmanız bu kadar kolay ve pratik. Ağız Sağlığı faydalı biberiye çok çeşitli şekillerde sağlığımız için kullanılabilir

indeks: Biberiye, Karbonhidrat, Banyo, Solunum, Diyet lifi, Protein, Buhar, Magnezyum, Kalsiyum, Kalori (kcal), Kolesterol, D vitamini, Potasyum,  Demir, B6 Vitamini, B12 vitamini,   A vitamini, C vitamini,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş