Cildteki Morluklardan Biberiye ile Kurtulun.

Cildteki Morluklardan Biberiye ile Kurtulun.
Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı vücudumuzdaki morluklara da iyi gelir. Vücudumuzu bir yerlere çarpmamız yani kimi zaman dikkatsizliğimiz sonucu oluşan morluklar hiçbirimizin hoşuna gitmez. Günlerce mor kalan tenimizin yanında moraran kısmın ağrı yapması da ayrı bir derttir.

Cildteki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı sayesinde morluklardan kurtulabiliriz. Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı kullanarak moraran bölgeye masaj yapılması morluğun çok kısa süre içerisinde kaybolmasına ve ağrısının dinmesine yardımcı olacaktır.

 

Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağını birçok deri yaralanmasına ve çizilmesine kullanabiliriz. Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı sayesinde yaralanan, zarar gören derimiz yenilenecek, hücrelerimiz tazelenecektir. Morluklarınız, ağrıyan eklen ve kaslarınız için Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağını tek başına kullanabileceğiniz gibi biberiye yağı kremi de kullanabilirsiniz. Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı kremi kullanımı kolay olduğu için sıkça tercih edilir. Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı kremi ile eklemlerinizi ovalayarak ağrılarınızı dindirebilirsiniz. 1 fincan kaynatılmış sıcak suya 1 çay kaşığı kurutulmuş Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye ekleyin.

Kapatın ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin, süzün ve yudumlayın. Bu çayı günde 3 defa içiniz. Ayrıca, 1 çorba kaşığı sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağını birkaç damla Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye uçucu yağı ile karıştırın. Günlük olarak etkilenen alana birkaç kez masaj amaçlı kullanın. Başka bir seçenek de, sıcak su ile dolu bir küvete 1 çay kaşığı Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye uçucu yağını eklemektir. Menstrüel kramp ya da kas spazmlarını rahatlatmak için 15 dakika banyoda bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın.

##*##*

Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi? Vücutta meydana gelen kas ve eklem ağrıları, kas krampları ve spazmlar için Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağının deri üzerinden problemli bölgeye uygulanması rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir. . Kas ve eklem ağrılarının, kas krampları ve spazmlarının, romatizmal ağrıların ortadan kaldırmak için Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı problemli bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır.

Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye etkili bir şekilde iltihaplı kas dokusunu dindiren, ağrı ve acıyı alan doğal bir anti-inflamatuar Aromatik bir bitkidir. Ayrıca hızlı iyileşmeyi desteklemek için kan dolaşımını arttırır. Bunun dışında Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye yağı da baş ağrıları, kas ağrıları, romatizma ve hatta artrit tedavisinde kullanılabilir. Nedir, biberiye Hakkında Bilgi biberiye (Rosmarinus officinalis), Ballıbabagiller (Lamiaceae) ailesinden, çalı görünümünde, mavi-mor çiçekler açan, iğneye benzeyen ince yapraklı ve dört mevsim yeşil kalabilen bir bitkidir. biberiyenin anavatanı Akdeniz’dir. Milattan Önce, Antik Yunan döneminden itibaren çeşitli amaçlarla kullanılan Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye, sağlık üzerine olumlu etkileri nedeniyle zaman içerisinde Avrupa’da ve dünyada da yetiştirilmeye başlanmıştır.

Antik Yunan döneminde Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye daha çok hafızayı kuvvetlendirmek ve konsantrasyonu arttırmak için kullanılmıştır. biberiye yüzyıllar boyunca; hafızayı güçlendirmek, sindirim sorunlarını gidermek amacıyla şifalı bitki olarak, kolonya ve parfüm şeklinde koku olarak, dekorasyon süs bitkisi olarak, hediyelik eşya olarak çeşitli şekillerde ve amaçlarda kullanılmıştır. Günümüzde Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye çoğunlukla esans (koku), bahçelerde süs bitkisi ve yemeklerde tat ve lezzet verici baharat ya da çeşni olarak kullanılmaktadır. Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiyenin bilinen bir diğer ismi de Kuş Dili Otu’dur. Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye Gıdaların antioksidan kapasitesini gösteren değer olan ORAC değeri kurutulmuş Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye için 112.200’dür. Bu değer ile Cildimizdeki morluklarımızdan kurtulmamıza faydalı biberiye, antioksidan kapasitesi en yüksek olan gıdalar listesinde ilk sıralarda gelmektedir.

*#
*#

İndeks: hamstrings, kuadriseps, Adaçayı, biberiye çayı, biberiye, Kas spazmları, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Epilepsi, Rosmarinus officinalis, Ballıbabagiller, Lamiaceae,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş