Kas

D Vitamini Kas Ağrılarına Tedavi Eder.

D Vitamini Kas Ağrılarına Tedavi Eder.
Düzenli kas ağrısı veya spazmları olan kişilerde İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini eksikliği olabilir. İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini ni sıvılar, tabletler ve kapsüller şeklinde piyasada bulabilirsiniz. Ayrıca yumurta, balık ve güçlendirilmiş süt gibi gıdalarda bulunmaktadır. Güneş ışığında kısa süreli kalmak da vücudun İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini üretmesinde etkilidir. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır.

Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik veya şişkinlik hissettiniz mi? Spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz.,

Yağda çözülen İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini için en iyi gıdalar balık yağı, ciğer, peynir, yumurta sarısı ve bazı mantarlardır. Ayrıca vücudumuz güneşe maruz kaldığında İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini üretebildiğinden D vitamini “gün ışığı vitamini” olarak da adlandırılmaktadır. İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini besinler yoluyla da alınabilir. Balık yağı, süt ve süt ürünleri, morina balığı yağı, sardalya, uskumru, somon, ton balığı, yumurta sarısı, tereyağı, yulaf ezmesi gibi besinlerde İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini bulunur. D vitamini içeren besinlerde D vitamini etkin halde bulunmaz, önce karaciğer sonra böbrek tarafından iki aşamada aktif hale dönüşür. Ancak beslenmeyle İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini gereksinimini karşılamak oldukça zordur. İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur.

Bir tane yumurta 20 IU, bir bardak süt 100 IU, bir tatlı kaşığı balık yağı 400 IU İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini içerir. Saat 10 ila 15 arasındaki bölümde 10 dakika kadar güneşlenmek 3000 IU civarında ciltten İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini sentezini sağlar. İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini , D2 vitamini şeklinde bitkilerde de bulmakla birlikte, sadece hayvansal besinlerden alınan D3 vitamini vücutta depolanmaktadır. Bunlardan aktif ergosterol, kalsiferol ve D2 vitamini gibi adlarla da bilinen ergokalsiferol ışınlanmış mayalarda bulunur. Aktif 7-dehidrokolesterol ve D3 vitamini gibi adlarla da anılan kolesalsiferol ise insan derisinde güneş ışığı ile temas sonucu meydana gelir ve daha çok balık yağında ve yumurta sarısında bulunur. Isıya karşı sabit ve pişirilmeye dayanıklıdır. Yüksek miktarlarda alınması toksik reaksiyonlara (zehirlenme) neden olabilir.
Aynı zamanda balık yağı, karaciğer, yumurta sarısı gibi besinlerle de İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini alınabilir. İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini n eksikliği bir çok hastalığa yol açabilir. Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınmalıdır.
İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini Bakımından Zengin Besinler . Yukarıda da belirttiğimiz gibi İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini az sayıda gıdada ve az miktarda bulunduğu için beslenme yoluyla vücudun ihtiyaç duyduğu miktarı tamamlamak oldukça zordur.

Koyu Ciltli Kişiler, Deride bulunan bir pigment olan ve cildimize rengini veren melanin İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini üretme yeteneğini azaltabilir. Yağ Emme Sorunları Bulunan Kişiler, Vücudunda yağ emme sorunu bulunan veya çok düşük yağ içeren bir beslenme programı uygulayan kişilerde İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini eksikliği görülebilir. D vitamini yağda çözülebildiği için vücutta yeterli miktarda yağ olması gerekir. Bazı İlaçlar: Kalsiyum emilimini azaltan bazı ilaçlar (kolesterol düşürücü ilaçlar, kilo vermeye yardımcı ilaçlar, epilepsi ilaçları…vb) İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini üretimini olumsuz yönde etkileyebilir. Uyarılar, Önlemler, Güneş ışınlarıyla İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini üretimi toksik seviyelere ulaşmaz ancak gıdalar yoluyla aşırı İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini tüketimi anoreksi, aşırı kilo kaybı, çarpıntı ve aritmi, böbrek taşı ve kalp krizi riskini arttırabilir. İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini bakımından zengin istiridye, yağlı süt, şarküteri ürünleri, peynir ve yumurta aynı zamanda yüksek oranda kolesterol içerdiğinden dikkatli tüketilmelidir. Yetişkinler için günde 200 IU, 51-71 yaş arasında 400 IU, İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini gereksinimi vardır. Daha ileri yaşlarda ise günlük D vitamini ihtiyacı 600 IU olarak belirtiliyor. Antiasitler ve bazı kolesterol ilaçları İnsan sağlığında Kas Ağrılarına yararlı D Vitamini emilimini etkiler.
İndeks: D vitamini, yumurta, süt, Kas Ağrıları, Diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, kanser, Menopoz, romatizmal hastalıklar, Epilepsi, Kas, Menopoza, Solunum yolu, kemik erimesi, bağışıklık sistemi, Parkinson, cinsel istek, sinir sistemi, zehirlenme, ergosterol, kalsiferol, dehidrokolesterol, rikets, osteomalasia, osteoporoz, kalsiyum, fosfor, Multiple Skleroz, tablet, kapsül, balık,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

One thought on “D Vitamini Kas Ağrılarına Tedavi Eder.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş