Cilt ve Deri

Epsom Tuzu Cildi Yeniler.

Epsom Tuzu Cildi Yeniler.
Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için haftada bir ya da iki kez cildi yenilemek esastır. Bu ölü deri hücrelerinden kurtulmak ve gözeneklerdeki yağı çıkarmayı Cildi Yenileyen Epsom Tuzu sağlamaktadır. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Ayrıca sıkça görülen sivilce ve siyah noktalar kaşıntıya ya da diğer cilt sorunlarına neden olabilir.

Cildi Yenileyen Epsom TuzuÖlü cilt hücrelerini kaldırmak için cildinizi nemli iken bir avuç epsom tuzu ile ovalayarak ardından su ile durulayın. Başka bir seçenek olarak 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile bir avuç Cildi Yenileyen Epsom Tuzunu karıştırın. Ardından cildiniz ıslakken bu karışım ile ovalayın ve iyice durulayın. Cildinizi sağlıklı, pürüzsüz ve daha yumuşak hale getirmek için haftada bir kez Cildi Yenileyen Epsom Tuzu ile bu tedavilerden birini kullanabilirsiniz
Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Besinlerin pek çoğunun içinde bulunan sodyum, doğal yiyecek tuzu olarak adlandırılır. Sofra ya da mutfak tuzunun da büyük bir bölümü sodyumdur. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Tuz (sodyum klorür), lezzet verici özelliği nedeniyle besin hazırlamada kullanıldığı gibi küflenme, böceklenme gibi durumları önlemek için besin saklama işlemlerinde de kullanılır.

Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Lezzetine bakmadan yemeklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir! Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Sağlık açısından değerlendirildiğinde; sodyum organizmada sıvı dengesini sağlamada ve kan basıncının düzenlenmesinde rol oynar. Ancak fazla tuz tüketiminin de yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon) ile ilişkili olduğu daima dikkate alınmalıdır. İnsan sağlığına Fazla tuz tüketimi, idrarla kalsiyum atımını artırarak kemiklerden kalsiyum kaybına neden olabilir. Bilindiği gibi kemiklerden kalsiyum kaybının artışı osteoporoz ve kemiklerin kırılma riskini arttırır. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu ve yararları nedenle lezzetine bakmadan yiyeceklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir.

Cildi Yenileyen Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu ayrıca detoksifikasyon işleminde de yardımcı olmaktadır. Epsom tuzu ile düzenli olarak banyo yapmak epsom tuzunun sağlığa faydalarından yararlanmak için en kolay ve ideal bir yoldur. Ayrıca magnezyum sülfat da lokal olarak kullanılabilir ve dahili alınabilir.

##*##*

İçinde çözündüğü madde: Su, Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, Cildi Yenileyen Epsom Tuzu vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda Cildi Yenileyen Epsom Tuzu magnezyum hücrelerini detoksifiye için de gereklidir. Bununla beraber vücudun detoksuna ve çevresel kirliliklerden arınmasına da yardımcı olur. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu rahatlatıcı bir detoks banyosu keyfini yaşamak için ılık su dolu bir küvete 1-2 bardak epsom tuzu karıştırın ve bu suda 10-15 dakikanızı geçirin.

Haftada 2-3 kez bunu tekrarlayın. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir. Epsom tuzundaki magnezyum, kolayca cilt tarafından emilir, kas gevşemesi ve iyileşmesini hızlandırır. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Hatta sinir sistemini dahi rahatlatır, ağrı ve inflamasyona neden olan toksinleri vücuttan temizler. Bir başka seçenek olarak en az 20 dakika kadar 1 fincan Cildi Yenileyen Epsom Tuzu karıştırılmış ılık su dolu bir küvette vücudunuzu dinlendirin. Ilık su ile küveti doldurun. 2 bardak Epsom tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Haftada bir kez en az 15 – 20 dakika boyunca bu yatıştırıcı banyonun tadını çıkarın. Bu uygulama sayesinde Cildi Yenileyen Epsom Tuzu banyo sonrasında iyileşecektir ve Gerekirse aynı işlemi sonraki gün bir daha tekrarlayabilirsiniz.

Cildi Yenileyen Epsom Tuzu beden ve sindirim sisteminde bulunan zararlı toksinleri ve atık ürünleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırmada ve kabızlık tedavisinde de kullanılır. 1 fincan ılık suya 1 ya da 2 çay kaşığı epsom tuzu koyun eritin ve aç karnına günde 1 kez için. Epsom tuzu içten alındığında gastrointestinal irritasyon, ishal, bulantı ve kusma gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle Cildi Yenileyen Epsom Tuzu kullanmadan önce doktorunuza danışın ve 1 haftadan daha uzun süre kullanmayın. Ayrıca Cildi Yenileyen Epsom Tuzu banyosu su tutma ve karın şişliğini azaltmaktadır.

Cildi Yenileyen Epsom Tuzu araştırma yapan İngiltere’de 160 kişide yapılan araştırmada; cinsiyet, yaş aralıkları ve sosyo ekonomik düzey göz önünde bulundurularak gruplamalar yapıldı. Katılımcıların günlük sodyum alımları, besin tüketim sıklığı anketi ve idrarla atım ile ölçüldü. Üç grup domates çorbası denendi. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Birinci gruba normal tuzlu domates çorbası, ikinci gruba tuzu %57 azaltılmış domates çorbası + keklikotu ile birlikte defne yaprağı, sarımsak, karabiber gibi bazı baharat ve diğer taze otlar ve en son gruba da sadece tuzu %57 azaltılmış domates çorbası verildi. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Beş gün ve daha uzun süre boyunca her gün taze ot ve baharat içeren domates suyunu içen grupta ‘tuzlu tadı’nın hissedildiği, bitki ve baharatlı çorbanın beğenilme eşiğinin yükseldiği sonucuna varıldı.

*#
*#

Cildi Yenileyen Epsom Tuzu araştırma yapan Benzer bir çalışma Brezilya’daki araştırmacılar tarafından normal ve yüksek tansiyona sahip kişilerle de yapıldı. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Yaşları 63-79 arasında değişen katılımcılara farklı tuz konsantrasyonlarında ekmekler verildi. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Yüksek kan basıncına sahip olan kişilerin en tuzlu ekmeği tercih ettikleri görüldü. İki hafta sonra aynı konsantrasyonlardaki ekmeklere keklikotu eklendi. Keklikotunun kullanılmasıyla birlikte katılımcıların daha az tuzlu ekmekleri tercih ettikleri görüldü. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Dolayısıyla besinlere eklenen baharat veya taze otların tuzlu yeme tercihlerini etkilediği görüldü. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu Bu iki çalışmada da görüldüğü gibi ülkemizde tuz tüketimini kısıtlamada ekmeklerdeki tuz miktarının azaltılması gibi toplumsal önlemler yanında, yediğiniz besinlerde veya pişirdiğiniz yemeklerde baharat ve taze otlardan yararlanarak kendi kişisel ‘tuz devrimi’nizi yaratabilirsiniz. Cildi Yenileyen Epsom Tuzu araştırma yapan Böylece yüksek kan basıncı riski gibi sorunları azaltabilir ve lezzetten ödün vermeden yemek yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş