Epsom Tuzu Stresi Azaltır.

Epsom Tuzu Stresi Azaltır.
Yaşam içinde Kendinizi stresli hissediyorsanız epsom tuzu sakinleşmenize yardımcı olabilir. İnsan sağlığında Magnezyum stresi azaltır ve adrenalin seviyelerini artırır. Kişilerde Magnezyum serotonin kimyasal madde salgılanması ve beynin kullanımında önemli rol oynar. Ayrıca anksiyete, sinirlilik, uykusuzluk ve anormal kalp ritimlerini azaltırken bu sayede ferahlama ve rahatlama sağlar. Banyo suyunu ısıtarak içerisine 1 fincan Epsom tuzu ekleyin. 20 dakika küvetin içinde bekleyin ve kendinizi daha rahat hissederek ve daha iyi bir uyku uyuyun. Stressiz bir hayatın tadını çıkarmak için haftada 3 kez epsom tuzu ile banyo yapın.

Stresi azaltan Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir.

Epsom tuzundaki magnezyum, kolayca cilt tarafından emilir, kas gevşemesi ve iyileşmesini hızlandırır. Stresi azaltan Epsom Tuzu Hatta sinir sistemini dahi rahatlatır, ağrı ve inflamasyona neden olan toksinleri vücuttan temizler. Bir başka seçenek olarak en az 20 dakika kadar 1 fincan Stresi azaltan Epsom Tuzu karıştırılmış ılık su dolu bir küvette vücudunuzu dinlendirin. Ilık su ile küveti doldurun. 2 bardak Epsom tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Haftada bir kere en az 15 – 20 dakika boyunca  yatıştırıcı banyonun tadını çıkarın. Bu uygulama sayesinde banyo sonrasında kas kramplarınız iyileşecektir. Gerekirse aynı işlemi sonraki gün tekrarlayabilirsiniz.

Stresi azaltan Epsom Tuzu, Magnezyum sülfat kimyasal formülü MgSO₄ olan, magnezyum, kükürt ve oksijen ihtiva eden bir inorganik tuz. Genellikle heptahidrat formunda sülfat minerali olan Epsomit ya da diğer adıyla Epsom tuzu halinde bulunur.

*#
*#

Stresi azaltan Epsom Tuzu Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Stresi azaltan Epsom Tuzu Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz.
Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, İçinde çözündüğü madde: Suİnsan sağlığında Tuzu Azaltmak, Peki Ama Nasıl? Stresi azaltan Epsom Tuzu Tuz, yaşam için gerekli en önemli minerallerden biridir ve besinlerde doğal olarak bulunur. Kan basıncının düzenlenmesinde, vücut sıvı dengesinin ayarlanmasında, kas ve sinir fonksiyonlarında önemli görevleri vardır. Stresi azaltan Epsom Tuzu Besinlerde doğal olarak bulunan tuzun yemeklere ek olarak konulmasında dikkatli olunmalıdır. Özellikle hipertansiyon ve kalp-damar hastalarının günlük tuz tüketimini sınırlandırmaları büyük önem taşır.

Stresi azaltan Epsom Tuzu Hazır çorbaların içeriğindeki tuz miktarının azaltılması, tüketicilerin çorbayı tercih etmemelerine neden olurken, çorbalara eklenen taze otlar ve baharatların bu etkiyi olumluya çevirdiğini gösterdi. Stresi azaltan Epsom Tuzu Besinlerin pek çoğunun içinde bulunan sodyum, doğal yiyecek tuzu olarak adlandırılır. Sofra ya da mutfak tuzunun da büyük bir bölümü sodyumdur. Stresi azaltan Epsom Tuzu Tuz (sodyum klorür), lezzet verici özelliği nedeniyle besin hazırlamada kullanıldığı gibi küflenme, böceklenme gibi durumları önlemek için besin saklama işlemlerinde de kullanılır.

Stresi azaltan Epsom Tuzu araştırma yapan İngiltere’de 160 kişide yapılan araştırmada; cinsiyet, yaş aralıkları ve sosyo ekonomik düzey göz önünde bulundurularak gruplamalar yapıldı. Katılımcıların günlük sodyum alımları, besin tüketim sıklığı anketi ve idrarla atım ile ölçüldü.

Uyarı: Stresi azaltan Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.

İndeks: Epsom tuzu, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin, Stres, Kas spazm, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı,

######

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş