Zengin Folat Asidli Gıdalar Beyne Yararlıdır

Zengin Folat Asidli Gıdalar Beyne Yararlıdır.
Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar B vitamini olan folat, vücudun yeni hücreler üretmesine ve var olan hücrelerin yapısının korunmasına yardımcı olur. Folat eksikliği özellikle gebelik döneminde yaşanabilecek folat eksikliği erken doğuma bebeğin normal kilo altında doğmasına ve nöral tüp defektine yol açabilir.

Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar eksikliği Nöral tüp defektleri beyni çevreleyen spinal kordun ve beyin dokularının düzgün olarak gelişmediği durumlardır.  Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar gebelik döneminde tavsiye edilen günlük folat tüketimi 400 mikrogramdır. Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar bakımından zengin fasulye, bezelye, ıspanak, şalgam, limon ve portakal gibi gıdaları tüketerek bu miktarı kolaylıkla alabilirsiniz.

insan sağlığı anne karnında başlayan beyin gelişimi ömür boyu sürüyor. Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar  Sürekli  sağlıklı beslenerek birçok hastalığın önüne geçilebildiği gibi beyni geliştirmek ve beslemek de mümkündür. Sağlıklı yaşamda uzun süren beslenme bozuklukları ise sinir sistemini olumsuz yönde etkiliyor.  Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar insan sağlığında beynin zinde kalması için yapılması gerekenler ve hafızaya iyi gelen besinler tüketilmelidir.  Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar yeşil yapraklı besinler  beyin gelişimine ve insan sağlığına çok faydalıdır.

Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar Ayrıca insan sağlığı için folat bakımından zengin gıdalar ile  insan Beynine yararlı olup dengeli beslenme ve vitamin, protein ve mineraller bakımından zengin gıdaların tüketimi tüm diğer organlar gibi beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesi içinde önemlidir. Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar Vitamin eksikliği, boş kalorili gıdalarla yetersiz beslenme, günlük olarak alınması gereken minerallerin alınamaması beyni etkileyerek hafızayı zayıflatır, zihin karışıklığına ve konsantrasyon eksikliğine neden olur. Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar  beyin, özellikle hafıza için daha yararlıdır.

##*##*

Yeşil yapraklı sebzelerin İnsan beynini koruduğu ve gençleştirdiği belirlendi. Uluslararası  Üniversitesitelerde bilim adamları ıspanağın faydalarını araştırmak üzere ortalama 81 yaşında 950 kişinin bilinşsel becerilerini ve beslenme alışkanlıklarını araştırdı. Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeleri günde 1-2 tabak tüketenlerin beyninin bunları daha az yiyenler ya da hiç yemeyenlere göre ortalama 11 yıl daha genç olduğu saptandı. Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar ve Yeşil yapraklı sebzelerin K vitamini, beta-karoten, folik asit gibi antioksidanlar bakımından zengin olmasının bu olumlu etkiyi oluşturduğunu belirten bilim adamları, bunamadan,

Alzheimer hastalığından korunmak için Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar yada yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi tavsiyesinde bulundu. Araştırmanın sonuçları, ABD’de düzenlenen Deneysel Biyoloji Konferansı’nda sunuldu. Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar daha önce de İsveç’te yapılan bir araştırma yeşil yapraklı sebzelerin kasları güçlendirdiğini ortaya koymuştu. İnsan sağlığında sonuç olarak vücudun düzgün çalışması için Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar ona ihtiyaç duyduğu “kaliteli” yakıtı vermelisiniz. Beyinde diğer organlardan farklı değil ve her gün düzenli olarak  Beyne yararlı folat bakımından zengin gıdalar  vitamin, mineral, proteine ihtiyaç duyuyor. Bunun için tükettiğiniz yiyeceklerin besin değerinin zengin olmasına özen göstermeli ve düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalısınız.

indeks: K vitamini, beta-karoten, folik asit, vitamin, mineral, proteine, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

*#
*#

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş