Doğum ve Kadın

Hurma, Bebeğin Büyümesini Sağlar.

Hurma, Bebeğin Büyümesini Sağlar.
Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir.


İnsan sağlığında Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma, içinde bulanan B1 ve B2 vitaminleri ile karaciğerin güçlenmesine yardımcı ve boğaz ağrısı, öksürük gibi sorunlara birebir. Demir ihtiva ettiğinden kansızlığa iyi geliyor.

sağlıklı bebekte Bol miktarda fosfor ve kalsiyum içeren Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma, sağlıklı bebeklerinizin kemik hastalıklarına karşı daha dirençli olmasını sağlar. Sağlıklı bebeğinize günde 2 tane Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma vererek hem sağlıklı beslenmesini destekleyip hem de hastalıklardan korunmasına yardımcı olabilirsiniz. 8 ay civarındaki sağlıklı bebeğinizi Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmayla tanıştırabilirsiniz. Rafine şeker yerine bebek ve çocuklarınızın yiyeceklerini tatlandırmak için kullanabileceğiniz çok faydalı bir doğal tatlandırıcı görevi gören Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma meyvesi aynı zamanda yüksek lif oranıyla kabızlık çeken minikler için de harika bir besin. Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmayla yapılan mamaların hazırlanışı kolay ve pratik. Fakat çok şekerli bir yiyecek olduğu için fazla kullanılmaması gerek. İnsan sağlığında Piyasada bulunan Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmalar genellikle şekerde yumuşatılıyor. Alırken içindekiler kısmını okuyarak almanın veya aldığınız yere sormanın faydası var.
1 Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma (24 gr) içinde;
A vitamini 35.8 IU
Folat 3.6 MCG
K vitamini 0.6 mcg
B6 vitamini 0.1 mg
Chloine 2.4 mg
Kalsiyum 15.4 mg
Demir 0.2 mg
Magnezyum 13.0 mg
Fosfor 14.9 mg
Potasyum 167 mg


Güzel huylu sağlıklı bebeğinizin birden bire huyu değişiyor, emmek istemiyor ya da aşırı emmek istiyor, uyumak istemiyor, sebebi olmadan ağlıyor, susturulamıyor ve Aklınıza ilk gelen “Hasta mı yoksa!” oluyor, ateşini ölçüyorsunuz, bir şeyi yok, her şey normal gözüküyor, diş de çıkarmıyor. Nedir o zaman bu huzursuzluğun sebebi? Büyüme atakları. Bebekler 1 yaşına gelmeden doğum ağırlıklarının 3 katından fazlasına ulaşırlar. İnsan sağlığında bebekler Beyinleri hiç durmadan büyür, boyları 1.5-2 kat uzar. İnsan sağlığında bebekler Konuşmak, yürümek gibi becerileri öğrenirler. İnsan sağlığında bebekler Minik bedenlerinin bu hıza ayak uydurması kolay olmaz. Yani bebeğinizin yaşadığı tüm o ağlamalar, iştah artışlarının sebebi büyüme atağı olabilir.

İnsan sağlığında bebekler İngilizcede Growth Spurt olarak adlandırılan büyüme atakları, her bebeğin mutlaka geçtiği dönemlerdir. İnsan sağlığında bebekler Büyüme Atağı Ne Zamanlar Olur, Ne Kadar Sürer? Bebek küçükken büyüme atakları 2-4 gün arasında sürer. Bebek büyüdükçe atak süreleri bir haftaya kadar uzayabilir. İnsan sağlığında bebekler Büyüme atakları her zaman olabildiği gibi, özellikle ilk birinci yıl uzmanlar büyüme ataklarının belirli dönemlerde olduğunu söylüyorlar. Bebeğiniz; 2 haftalıkken, 5haftalıkken, 6 haftalıkken, 12 haftalıkken, 15 haftalıkken, 23 haftalıkken, 34 haftalıkken, 42 ve 54 haftalıkken büyüme atağı geçirebilir. İnsan sağlığında bebekler bunlar yaklaşık olarak haftalardır. Her bebeğin gelişimi farklı olacağından, bu tarihlerde sapmalar olması normaldir. İnsan sağlığında bebekler Ancak aşağı yukarı sapmalar olsa da, bu haftaların yakınlarında bebeğinizde değişimler görmeniz mümkündür.
İnsan sağlığında bebekler Büyüme Atağını Nasıl Anlarız? İştah artışı Nadiren iştah kesilmesi yaşansa da, büyüme atağının en önemli belirtilerinden birisi iştah artışıdır. Bebeğiniz gün içinde çok daha sık emmek ister, daha büyük bebekler daha fazla katı gıdaya ihtiyaç duyarlar. Bu durumda bebeğinizi emziriyorsanız emzirmeye devam etmeli, katı gıda ile beslenmeye başlamışsa da, istediği kadar doyurmalısınız. İnsan sağlığında bebekler Beslenirken huzursuzluk, Bebek büyüme atağını atlatabilmek için daha fazla besine ihtiyaç duyar, beslenirken bile huzursuzlanmaya devam edebilir. Uyku: Bazı bebekler büyüme atakları sırasında daha fazla uykuya ihtiyaç duyarlar. İnsan sağlığında bebekler Geceleri daha nadir uyanır, gündüz uykuları daha uzun sürer. Bunun nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, uyuma sırasında beyinde HGH (büyüme hormonu) adı verilen bir protein üretilmektedir. İnsan sağlığında bebekler bu protein bebeğinizin büyüme evresinde ihtiyaç duyduğu yakıt gibidir. Bazı bebeklerse, tam aksi daha az uyurlar büyüme atakları sırasında, gece uyku düzeni oturmuş olmasına rağmen defalarca uyanabilir, gündüz uykuları kısalabilir. İnsan sağlığında bebekler Davranışları değişebilir Büyüme atakları sırasında bebeğiniz normalden farklı davranabilir, daha fazla kucak isteyebilir, daha çok ağlayabilir. İnsan sağlığında bebekler Uyumak üzereyken yani sakin ve huzurlu olması gerekirken bile yüzü ağlamaklı olabilir. İnsan sağlığında bebekler Bunun sebebi tam olarak bilinemiyor, ancak büyüme atakları sırasında daha fazla enerji harcıyor olması bebeğinizin yorulmasına ve bunalmasına neden oluyor olabilir.
İnsan sağlığında bebekler Büyüme Atakları Sırasında Ebeveynler Neler Yapabilir? Bebeğinizi iyi gözlemleyerek ihtiyacı olanları karşılamalısınız. Bu daha fazla uyku, daha fazla kucak, daha fazla süt olabilir. Büyüme ataklarının ilk gününde vücudunuz bebeğinizin süt ihtiyacını karşılamıyor gibi görünebilir. İnsan sağlığında bebekler Ancak endişelenmeden emzirmeye devam ederseniz, vücudunuz kısa sürede bu duruma adapte olacaktır. Ayrıca daha fazla sıvı tüketerek ve dengeli beslenerek de süt üretiminizi arttırabilirsiniz. İnsan sağlığında bebekler Endişe etmek annelerin görevidir. Bebeğinizin başka bir sorunu olduğundan endişeleniyorsanız, bez sayısını ve kilo artışını kontrol edebilirsiniz, ateşini ölçebilirsiniz. Ancak yine de endişeleriniz devam ediyorsa, doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. İnsan sağlığında bebekler Büyüme atakları sırasında anneye yardımcı olmak da çok önemlidir. İnsan sağlığında bebekler Eşlerin birbirine destek olmaları, bu dönemin geçici olduğunu birbirlerine hatırlatmaları önemlidir. Annenin biraz da olsa dinlenebilmesi için babanın ya da bir akrabanın bebeğin bakımına yardımcı olması gerekir. İnsan sağlığında bebekler Annelerin de bu dönemde yardım istemekten çekinmemeleri önemlidir. İnsan sağlığında bebekler Unutmayın, bebeğinizden bir an bile olsa ayrı kalmak istemeseniz de, sizin dinlenmiş, sakin ve huzurlu olmanız bebeğinizi etkileyecektir.

İnsan sağlığında bebekler Ayrıca yorgunluğun süt üretimini azalttığı da bir gerçek. İnsan sağlığında bebeklerin fiziksel gelişimleri arasındaki farklar Çocuğunuzun sağlık kaydının ana unsuru onun büyüme tablosudur. Beklenen hızda büyümekte olan ve boyu ya da eni ve kilosu birbiriyle büyük oranda uyumlu olan çocuklar genellikle sağlıklı olur. Sağlık uzmanınız bebeğinizin boyunu ve kilosunu yüzdelik bir tablo üzerinde izleyecektir. İnsan sağlığında bebekler Zaman içinde, uzmanınız bebeğinizin beklenen hızda büyüyüp büyümediği görebilecektir. Bebeğinizin gelişimini sağlık uzmanınızla birlikte izlemenize yardımcı olacaktır. Uzmanınızın da size bildireceği üzere, sağlıklı çocuklar birçok farklı büyüklükte olur ve “normal” olarak kabul edilen büyüklüğün aralığı çok geniştir. İnsan sağlığında bebekler Örneğin, birçok çocuğun büyüme tablosundaki yeri, ailelerinden kalıtım yoluyla aldıkları yapıyı yansıtmaya başladıkları yaklaşık 6. aydan itibaren değişir. Daha öncesinde, büyümeleri doğumdan önceki büyümelerini ve ilk aylarındaki beslenmelerini yansıtmaktaydı. İnsan sağlığında bebekler Emzirilen bebekler, sadece bebek mamasıyla beslenen çocuklara göre ilk birkaç ay daha toplu, birinci yılda da görece daha ince olurlar. Bazı ailelerde bebekler hızla büyürken, bazılarında bebekler ağır ama emin adımlarla ilerler. İnsan sağlığında bebekler O nedenle, çocuğunuzun büyümesini izlerken genetik ve çevresel farkları göz önüne bulundurun 25. aya kadar dikkat etmeniz gerekenler İnsan sağlığında bebekler Yemek zamanları düzenli ve aynı zamanda olsun.
İnsan sağlığında bebekler ve Çocuklarınızın yemek kapları ayrı olsun ve ne kadar yediklerini kontrol edin. Bebeğiniz yemek yemeye ara verince biraz bekleyip, tekrar vererek tam doymasını sağlayın Besinleri bebeğinize değişik tat, kıvam, renk ve çeşitlilikte sunun. İnsan sağlığında Bebeğinizle birlikte yemek yiyin, kendini beslemesine izin verin ama yeterli miktarda beslenmesi için de yardım etmeyi unutmayın. Bebeğinizin masada rahat oturabilmesi için uygun boyutta iskemle, rahat kullanabilmesi için de uygun boyutta kaşık-çatal vb. gereçler bulundurun. İnsan sağlığında bebekler Yemek için yeterli zaman verin, ama bu süre yarım saatten fazla uzamasın. Ana ve ara öğün aralarını iyi ayarlayın, ana öğün öncesinde 2 saatlik bir boşluk olsun. İnsan sağlığında bebekler ve Bebeğiniz seçici davranıyorsa besinleri karıştırarak verin. Bebeğinizin aşırı acıkıp sinirlenmesine fırsat ya da izin vermeyin. Bebeğiniz uykuluyken beslemeyin. İnsan sağlığında Bebeğinizi zorla beslemeyin; yemek zamanlarının stresten uzak, rahat ortamlar olmasına dikkat edin. Bebeğinizin susuz kalmamasına dikkat edin ama yemekten önce ya da sırasında çok su da vermeyin. İnsan sağlığında Yiyecekleri tabağına gereksinmesinden fazla koymayın. Bebeğiniz karışmış yiyecekleri sevmeyebilir.

Mesela yoğurt ile meyveyi ayrı olarak yemeyi tercih edebilir. İnsan sağlığında Bebeğinize farklı tercihler sunarken acele etmenizde fayda var, yeni bir yiyecekle beraber, ona benzer başka bir yiyeceği de verebilirsiniz. İnsan sağlığında Bebeğiniz yeni bir yiyeceği denediğinde onu çiğnedikten sonra ağzından çıkarıyorsa, cesaretini kırmayın, belli bir süre sonra aynı yiyeceği tekrar vermeyi deneyin. Bebeğinizin yemek saatlerinde size katılmasına izin verin ve yemek yerken nasıl zevk aldığınızı gösterin. İnsan sağlığında Böylece sizi taklit etmeye çalışacak ve yemek saatlerinden hoşlanmaya başlayacaktır. Bebeğinizin düzenli ve öğün atlamadan beslenmesine özen gösterin. İnsan sağlığında Öğünler dışında abur cubur tabir edilen bisküvi, simit, kola, çikolata gibi besinlerin yenmesine izin vermemek gibi önlemlerle onu düzenli bir beslenme programına alıştırabilirsiniz. İnsan sağlığında Kendi kendine yemek yeme alışkanlığı bebeğin gelişimi için çok önemlidir. İnsan sağlığında Ayrıca nikotin içerdiği için bu aylarda bebeklere bakla ve patlıcan verilmemesi önerilir. İnsan sağlığında Unutmayın; kendisine tüm besin gruplarından, besinlerin uygun pişirme yöntemleri ile sunulması ve öğün atlanmadan beslenmesi, bebeğinizin sağlıklı olmasının ön koşulu. 25-36. ay arası dikkat etmeniz gerekenler İnsan sağlığında Yemekler pişirilirken kavurma ve kızartma tercih etmeyin. Et, tavuk, balık hazırlarken mangal ya da ızgara ateşinde pişirmeyin. İnsan sağlığında Birçok besin maddesinin kaybolmasına neden olacağı gibi sağlık için de zararlıdır. İnsan sağlığında Bebeğiniz için hazırladığınız yemeğin aşırı sıcak ve soğuk olmamasına dikkat edin. Yemeğin kokusu ve görüntüsüne de dikkat edin.

İnsan sağlığında Çocuklarda lezzet duygusu gelişmiştir ve birbirine karıştırılmış besinleri gerek lezzet açısından gerek görünüm açısından reddedebilirler. Büyüme esnasında neler olur? İnsan sağlığında Büyüme evrelerinde bebeğiniz her zamankinden daha hızlı şekilde kilo alacak, boy atacak ve baş çevresi büyüyecektir. Ayrıca önemli gelişim evrelerinden ya da temel becerilerden birini de kazanmış olacaktır. İnsan sağlığında Çoğu anne bebeğinin büyüme atağında olduğunun en önemli belirtisinin iştahının açılması olduğunu söyler. İnsan sağlığında Dolayısıyla bebeğinizin acıktığı zamanlara dikkat edin. Eğer bebeğiniz anne sütü alıyorsa, emzirmeler normalden daha uzun sürer. İnsan sağlığında Eğer biberon maması alıyorsa, biberon bittikten sonra da halen doymamış olduğunu görürsünüz. Bazı İnsan sağlığında bebekler de herhangi bir belirti göstermeden büyüme evrelerinden geçerler. İnsan sağlığında bebeğinizin kilosunu ölçer ve üst persentile çıktığını görürsünüz ya da birden tulumu kısa gelmeye başlamıştır. İnsan sağlığında bebeğiniz büyüme evresindeyse, normalden daha fazla ya da daha az uyumaya başlayabilir. Araştırmalar da İnsan sağlığında bebeklerin bu evrelerde daha çok kucak istediğini, daha telaşlı ve tedirgin olduklarını göstermiştir. Bu durum da gündüz ve gece uykularını bölebilmektedir. Büyüme atakları ne zaman olur ve ne kadar sürer? Büyüme atakları her zaman olabilir. Küçük İnsan sağlığında bebeklerde, genellikle bir ya da iki gün sürer. Daha büyük İnsan sağlığında bebeklerde ise bir hafta sürebilir. Bazı uzmanlar büyüme ataklarının genelde İnsan sağlığında bebeğin ilk yılında belli zamanlarda olduğuna inanırlar.

Bunlar: 2 haftalıkken, 3 haftalıkken, 6 haftalıkken, 3 aylıkken, 6 aylıkken, Her İnsan sağlığında bebeğin büyüme şekli farklıdır. Dolayısıyla eğer bu zamanlarda büyüme atakları göremezseniz endişe etmeyin. Eğer mutlu ve huzurlu bir şekilde besleniyorsa ve kilo alımı devam ediyorsa, her şeyin yolunda gittiğini ve iyi büyüdüğünü anlamış olursunuz. Büyüme atakları, beslenme atakları ile aynı mıdır? Hayır, ama birbiriyle bağlantılıdır. Beslenme atakları, İnsan sağlığında bebeğinizin her zamankinden daha fazla acıktığı zamanlardır. Bu büyüme ile bağlantılı olabilir de, olmayabilir de. Beslenme konusunda yaşanan ataklarda, İnsan sağlığında bebeğiniz daha uzun süre beslenecektir. Eğer emziriyorsanız memede daha telaşlı olabilir ve biberon ile besleniyorsa biberon bittiğinde halen aç görünebilir. Belki siz de tecrübe etmişsinizdir, bazı günler her zamankinden daha fazla emzirmek gerekebilir. 24 saat içinde 18 kez gibi.. Şaşırtıcı olarak, büyümenin beslenme hamleleriyle ilişikli olduğu hakkında çok fazla araştırma yoktur. Ama İnsan sağlığında bebeğin daha fazla kalori alması durumunda daha hızlı büyümesi kulağa mantıklı gelmektedir. Bundan dolayı bazı insanlar, büyüme ve beslenme ile aynı şeyi kastederler. Daha fazla beslenmek dışında, büyümenin diğer belirtileri nelerdir? Büyüme atağında ve hemen öncesinde, normalden daha fazla uykusu gelir. Geceleri daha az uyanması, gün içinde daha fazla dinlenmesi, daha fazla gündüz uykuları uyuması gibi belirtiler onun büyüme evresinde enerji topluyor olduğunu gösterir. Küçük bir araştırmada büyüme evresinde, İnsan sağlığında bebeklerin bir iki gün boyunca normalden 4,5 saat daha fazla uyudukları ortaya çıkmıştır. Tam olarak bunun neden olduğu çok açık değildir. Ama uyku esnasında beyinde büyüme hormonu (HGH) denen bir protein üretilmektedir. HGH büyüme için çok önemlidir. Dolayısıyla uyku, İnsan sağlığında bebeğinizin büyüme evresinde ihtiyacı olan yakıtı sağlamaktadır. Bazı İnsan sağlığında bebekler de büyüme aşamasında daha az uyku isterler, böyle olursa İnsan sağlığında bebeğiniz geceleri daha sık uyanacak ya da gündüz uykuları kısa kısa olacaktır. İnsan sağlığında bebeğinizin rutinlerindeki bu değişimler sizin için yorucu ve karmaşık gelebilir. Eğer sabrınız tükeniyor ve bitkin düşüyorsanız, kendinize bunun birkaç gün sonra geçeceğini hatırlatın. Çok geçmeden İnsan sağlığında bebeğinizin rutini normale dönecektir. Davranışlar Büyüme evresinde, İnsan sağlığında bebeğiniz normalden daha huzursuz ve kucağa düşkün olabilir. İnsan sağlığında bebeğinizin her daim kucak istediğini ve bıraktığınızda da ağladığını görebilirsiniz. Ya da uzanıp yattığında ve sakinken bile tedirgin ve ağlamaklı olduğunu fark edebilirsiniz. Davranışlardaki değişikliğe neyin sebep olduğu henüz tam olarak bilinmemektedir. İnsan sağlığında bebeğinizin büyümek için daha çok enerji harcıyor olması, daha fazla yorulmasına ve bunalmasına sebep oluyor olabilir. Ayrıca bir teori de, bu davranış değişikliklerinin gelişiminde bir sıçrayışın meydana geleceğinin göstergesi olduğunu söyler. Bu büyüme evresi sürecinde ya da başka bir zamanda meydana gelebilir. Yani eğer İnsan sağlığında bebeğiniz telaşlı ve huysuzsa, yeni bir gelişe olacak demektir. Emeklemek yada yuvarlanmak gibi. Büyüme atağı sırasında ben ne yapabilirim? İnsan sağlığında bebeğinizin neye ihtiyacı olduğunu izleyin ve ona bu ihtiyacını sağlamaya çalışın. Ekstra besleme, gündüz uykusu, sessizlik ya da kucak gibi Büyüme atağı evresinde, anne sütü emen İnsan sağlığında bebekler sanki yeteri kadar süt ememiyor gibi görünebilirler. Endişelenmeyin; süt üretiminiz İnsan sağlığında bebeğin ihtiyacı oranında artacaktır. Eğer normalden daha fazla acıkıyorsa, vücudunuzun buna uyum sağlaması 1-2 gün sürer, o yüzden ilk başlarda can sıkıcı olabilir.

İnsan sağlığında bebeğinizi sık sık ve daha uzun emzirerek sütünüzün artmasını sağlayabilirsiniz. Bu dönemde dengeli beslenerek, bol sıvı içerek ve bu süreçte ailenizden arkadaşlarınızdan yardım alarak, kendi sağlığınıza da dikkat edin. Eğer İnsan sağlığında bebeğiniz biberonla besleniyorsa, mama bittiğinde halen aç görünebilir. Durumda eğer isterse ikinci kez biberon verebilirsiniz. Bu bir büyüme atağı mı yoksa bir sorun mu var? Büyüme atakları İnsan sağlığında bebekleri uykulu ve keyifsiz yapabilir, fakat ateşe, sinirliliğe ve halsizliğe neden olmaz. Bunlar İnsan sağlığında bebeğinizin başka bir sorunu olabileceğinin belirtisi olabilir. Eğer böyle belirtiler varsa doktorunuza danışabilirsiniz. Eğer emziriyorsanız ve sütüm yetmiyor diye endişeleniyorsanız, doktorunuza danışın; takviye gıda için tavsiye alabilirsiniz. İnsan sağlığında bebeğinizin huysuz olması ve doymuyor olması sadece büyüme belirtisi olmayabilir. Tatiller, diş çıkartma, rutinde değişmeler ve ufak çaplı hastalıklar da beslenmesini, uykusunu ve davranışlarını etkiliyor olabilir. Eğer İnsan sağlığında bebeğinizin rutini değiştiyse ve huzursuz hissediyorsa beslenmeyi rahatlatıcı buluyordur. Dolayısıyla her zamankinden daha iştahlı göründüğünden, size daha fazla ihtiyaç duyabilir. Eğer İnsan sağlığında bebeğinizin davranışları, beslenmesi ve uyku alışkanlıkları ani değiştiyse ve endişeleniyorsanız doktorunuza danışın. Emziren annenin beslenmesi nasıl olmalıdır? *Anneler; kendi beslenmenize hamilelik döneminden başlayarak özen gösteriniz.
*Emziren anneler dengeli ve yeterli besleniniz, rejim yapmayınız. Günde ortalama 3-4 litre sulu gıdalar tüketiniz. (Su, süt, meyve suyu, çorba gibi..)
*Gün içinde düzenli olarak taze sebze ve meyve tüketiniz. 3 ana, 3 ara öğün şeklinde beslenmek önemlidir. Özellikle aralarda ceviz, badem gibi kuruyemişlerden yemekte fayda vardır. Gün içinde bir öğün et, balık gibi hayvansal protein almak da sütünüzün artmasına yardımcı olacaktır.
*Gebeliğiniz boyunca içeriği bilinmeyen ve katkı maddesi olan besinleri (hazır çorbalar, hazır meyve suları) tüketmeyiniz.
*Kafeinli içecekler, alkol, sigara kullanmayınız.
*Besin ve enerji ihtiyacını karşılamak için, her öğünde fasulye, nohut veya et, tavuk, balık gibi yiyecekleri tüketiniz.
*Günde en az iki bardak süt veya yoğurt, peynir gibi süt ürünlerini tüketiniz.
*Gündüzleri İnsan sağlığında bebeğiniz uyuduğunda en azından 1 saat kadar siz de onunla birlikte uyumaya çalışın.
Emziren anneler için 2500 kalorilik örnek yemek listesi
Kahvaltı
1 su bardağı süt
2 kibrit kutusu peynir
1 yemek kaşığı pekmez veya bal veya reçel
1 tatlı kaşığı tereyağı veya 5 adet zeytin,
2 ince dilim ekmek
1 portakal veya domates

Ara öğün
1 porsiyon meyve (1 adet elma)

Öğle
1 porsiyon etli sebze yemeği
1 porsiyon pilav veya makarna
1 kase yoğurt, az şekerli komposto
1 ince dilim ekmek

Ara öğün
1 bardak taze meyve suyu
1 dilim börek veya kek veya peynir, ekmek

Akşam
1 porsiyon yayla veya tarhana veya domates çorbası
2-3 köfte kadar et veya balık yada tavuk
1 porsiyon zeytinyağlı barbunya pilaki, salata
1 porsiyon meyve (1 adet portakal)
1 ince dilim ekmek

Ara öğün (yatmadan önce)
1 su bardağı süt
Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Yaş Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir.

Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma ezip ovuşturmak, İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir. “250 gr. İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren


İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. İnsan sağlığında doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.
Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Bebeğin Büyümesini Sağlayıcı olan İnsa000nların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Ve muz gibi hazmı da zor değildir. Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor.
Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma Antioksidan olarak, yağların oksidasyonunu yavaşlatan maddedir. İnsanlarda kimyasal süreçler, özellikle oksitlenme, serbest radikallerin oluşmasına neden olur. İnsanda Yüksek derecede reaktif olan serbest radikaller farklı moleküller ile kolayca reaksiyona girebilir. Sağlıklı yaşamda böylece hücrelere ve canlıya zarar verebilir. Abdominal Kanser ve Türevleri için Araştırmalar, abdominal kanser riskini ve etkisini azaltmanın bilinen bir yolu olan Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurmalara dikkat çekmektedir. Tüm yaş grupları için yararlı bir tonik olarak kullanılabilir ve bazı durumlarda geleneksel ilaçlardan daha iyi etki ederler. En önemlisi doğal bir takviyedir, bu nedenle insan vücudu üzerinde herhangi bir olumsuz yan etkiye sahip değildir. Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

İndex: Resûlûllah, meme kanseri, Rahim Kanseri, Bebeğin Büyümesini Sağlayan Hurma, yaş hurma, taze hurmanın faydaları, yaş hurmanın faydaları, yaş hurma çeşitleri, yaş hurma meyvesi, Osteoporozu, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş