Hurma Damarları Açıyor.

Hurma Damarları açıyor.
Damarları açılmasına yararlı Hurmanın yararlarında biride damarlarda oluşan tıkanma beraberinde kalp krizi riskini de getirdiğinden oldukça tehlikeli ve ölümcül bir hastalığa etkilidir. Bilim insanları Damarları açılmasına yararlı Hurmanın aynı anda tüketilmesinin damar tıkanıklığına iyi geldiğini savunuyor. Burada dikkatten kaçmaması gereken damar tıkanıklığına iyi gelen şey günde 3 adet hurma değil hurma çekirdeğinin tozudur.

Damarları açılmasına yararlı Hurma çekirdeğini toz haline getirip belirli aralıklarla tüketmenin damarları açacağı aynı zamanda damar tıkanıklığına iyi geleceği söyleniyor. Damarları açılmasına yararlı Hurma Vitamin, mineral ve lif açısından çok zengindir. Çok güzel ve tok bir tadı olan Damarlara yararlı Hurmanın içinde yağ, kalsiyum, sülfür, demir, potasyum, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum bulunur ki bunların her biri sağlık için önem taşır.

Günde 1 adet hurma yemek, dengeli ve sağlıklı beslenme programı için ve Damarları açılmasına yarar için gereklidir. Hurmanın sağlığa büyük faydalar arasında kas gelişiminde en iyi maddelerden biri olması da bulunur. Damarları açılmasına yararlı Hurmaları çok farklı şekilde tüketen tarifler var. Süt, yoğurt, ekmek ya da tereyle karıştırarak daha lezzetli hale getirerek tüketilebilir. Hurmanın ezmesi özellikle yaralanma ve hastalık sonrası toparlanma sürecinde çok faydalıdır. Hurmanın Ramazanda  İftar Sofrasında Faydaları Ramazan ayında iftar sofralarının en önemli misafiri olan Damarları açılmasına yararlı Hurma oruç açılırken ilk tüketilen yiyeceklerdendir. Uzun süren açlıktan sonra ilk önce Damarları açılmasına yararlı Hurma tüketilmesi, açlığı doğal olarak bastırarak çok fazla yemek yemenin de önüne geçer. Vücut, Damarları açılmasına yararlı Hurmanın yüksek besin değerini aldığında, açlık hissi yatışır. Ayrıca yüksek potasyum içerdiği için Damarları açılmasına yararlı Hurmanın sinir sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır.

Damarları açılmasına yararlı Hurmanın İçerdiği Besin Değerleri Hurma çeşitli vitamin ve minerallerin kaliteli bir kaynağıdır. Aynı zamanda iyi bir enerji, şeker ve lif deposudur. Damarları açılmasına yararlı Hurma Kalsiyum, demir, fosfor, sodyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi önemli minerallere sahiptir. Ayrıca tiamin, riboflavin, niasin, folat, vitamin A ve vitamin K gibi besin değerlerini de içerir.

Damarları açılmasına yararlı Hurma Cinsel fonksiyon bozuklukları dışında en büyük sorun isteksizliktir. İnsanlarda cinsel istek olarak tabir edilen bu durumu artıran bazı afrodizyak bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkiler ilaç, besin takviyesi ya da bitki şeklinde kullanıma sunulmaktadır. Araştırmalar, cinsel aktiviteyi arttırmak Damarları açılmasına yararlı Hurma yararlı olduğu konusunda hemfikir. Sabahları taze keçi sütünün içine bir avuç dolusu hurmayı ekleyin. İçine kakule tozu ve bal karışımı ekleyin. İyice karıştırın. Hurma insan sağlığın Damarları açılmasına yararlı Hurma Kan basıncını (tansiyon) dengeleyen ve kalp ritmini düzenleyen yaşamsal minerallerden biri olan potasyumdan zengin olan hurma, hiç kolesterol içermemesi nedeniyle kalp dostu besinler arasında yer alıyor. İnsanların Damarları açılmasına yararlı Hurma güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini düşürüyor ve Sabah aç karnına yaş hurma tüketilirse bağırsaktaki asalakları öldürür ve palmiyegiller familyasından dekoratif yapraklı bir palmiye türüdür ve hurmanın Palmiyeler gibi tropikal, ılıman ve çöl ikliminin görüldüğü yerlerde yetişir. Hurma Kazık ve saçak kök yapısına sahiptir.Ağacın pürüzlü gövdesi gri ağırlıklı kahverengi gibidir Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan İnsanların Damarları açılmasına yararlı Hurma genellikle iftar atıştırmalığı olarak tüketilen bir besin. Aslında vucutta Damarları açılmasına yararlı Hurma sadece Ramazan’da değil, yılın her ayında sofralarımızda bulunması gereken besinler arasında yer alıyor. Çünkü başta sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitamin içermesiyle İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Damarları açılmasına yararlı Hurma sağlığımız üzerinde pek çok önemli fayda sağlıyor.

Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

İndex: Resûlûllah, taze hurma, yaş hurma, taze hurmanın faydaları, yaş hurmanın faydaları, yaş hurma çeşitleri, yaş hurma meyvesi, yas hurma, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magne,

.

21 yorum

 1. Geri bildirim: Yaş hurma tüketimi yaşlanmayı geciktirir | bitki ve insan

 2. Geri bildirim: Medine hurması 3 tanesi kalp krizi sıfırlar | bitki ve insan

 3. Geri bildirim: Tarçın Vücudunuzdaki İltihabı Atar. | bitki ve insan

 4. Geri bildirim: Hurma Rahim Kanserine Koruyucudur. | | bitki ve insan

 5. Geri bildirim: 3 Medine hurması Kanseri Önleyicidir. | bitki ve insan

 6. Geri bildirim: B1 Vitamini Zengin Gıdalar Beyne Yararlıdır | bitki ve insan

 7. Geri bildirim: B6 Vitamini Zengin Gıdalar Beyne Yararlıdır | | bitki ve insan

 8. Geri bildirim: B6 Vitamini Toksik Maddeleri Temizler. | bitki ve insan

 9. Geri bildirim: Kuşburnu Çayı Kas Ağrılarına Faydalıdır. | bitki ve insan

 10. Geri bildirim: Hurma, Kolesterolü Damar Sertliğini Yokeder | bitki ve insan

 11. Geri bildirim: Biberiye Çayı Vucut Direncine Faydalıdır. | bitki ve insan

 12. Geri bildirim: Hurma Kan Hücresini Artıran Folik Asit Bulunur. | bitki ve insan

 13. Geri bildirim: Hurma Kan Yapıcıdır, Anemi Hastalığını Kaldırır | bitki ve insan

 14. Geri bildirim: Biberiye Kas Ağrılarına Faydalıdır. | bitki ve insan

 15. Geri bildirim: Epsom Tuzu Stresi Azaltır. | bitki ve insan

 16. Geri bildirim: Yumurta Hafızayı Arttırır. | bitki ve insan

 17. Geri bildirim: Esansiyel Yağ Asitleri Beyni Büyütür Geliştirir | bitki ve insan

 18. Geri bildirim: B6 Vitamini Aktivitelerde Enerjinin Sağlar | bitki ve insan

 19. Geri bildirim: B6 Vitamini Yeni Hücre Üretir. | bitki ve insan

 20. Geri bildirim: Hurma, Bebeğin Büyümesini Sağlar. | bitki ve insan

 21. Geri bildirim: Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Korur. | bitki ve insan

Bir cevap yazın