Hurma Kan Hücresini Artıran Folik Asit Bulunur.

Hurma Kan Hücresini Artıran Folik Asit Bulunur.
Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın besleyici oranının gücü, içerdiği uygun mineral dengesinden kaynaklanmaktadır. Hurmada, hamilelikte bayanların alması gereken bir B vitamini olan folik asit de bulunmaktadır. Folik asit (B9), vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstlenen vitamindir.

Bu yüzden hamilelikte folik asit ihtiyacı belirgin şekilde artar ve günlük ihtiyaç iki katına çıkar. Folik asit seviyesi yetersiz olduğunda yapısal olarak normalden büyük, ancak işlevleri düşük alyuvar hücreleri meydana gelir ve kansızlık belirtileri ortaya çıkar.

Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Özellikle hücre bölünmesinde ve hücrenin genetik yapısının oluşmasında önemli rol oynayan folik asit, hamilelik sırasında gereksinimi iki katına çıkan tek maddedir. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma da, folik asit açısından çok zengin bir besin türüdür. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur.

*#
*#

Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir.

Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir

##*##*

Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Ramazan Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ile açarmış.Neden Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ile oruç açtığı Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruz ki Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları hikmetleri mevcut. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.

Antioksidan özelliği bulunan Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden, kemik zayıflığına, kalp hastalıklarından damar hastalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir.

#
#

Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir.

İndex: Resûlûllah, Hurma, Kan Yapıcı, Anemi, Karaciğer, kemik, Stres,  Folik Asit, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

#*#*

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş