Hurma Kan Hücresini Artıran Folik Asit Bulunur.

Hurma Kan Hücresini Artıran Folik Asit Bulunur.
Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın besleyici oranının gücü, içerdiği uygun mineral dengesinden kaynaklanmaktadır. Hurmada, hamilelikte bayanların alması gereken bir B vitamini olan folik asit de bulunmaktadır. Folik asit (B9), vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstlenen vitamindir. Bu yüzden hamilelikte folik asit ihtiyacı belirgin şekilde artar ve günlük ihtiyaç iki katına çıkar. Folik asit seviyesi yetersiz olduğunda yapısal olarak normalden büyük, ancak işlevleri düşük alyuvar hücreleri meydana gelir ve kansızlık belirtileri ortaya çıkar.

Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Özellikle hücre bölünmesinde ve hücrenin genetik yapısının oluşmasında önemli rol oynayan folik asit, hamilelik sırasında gereksinimi iki katına çıkan tek maddedir. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma da, folik asit açısından çok zengin bir besin türüdür. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur.

Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir.
Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir
Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Ramazan Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ile açarmış.Neden Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ile oruç açtığı Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden, kemik zayıflığına, kalp hastalıklarından damar hastalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.
Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ağacına belki de bu nedenle ”hayat ağacı” deniliyor

Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır.

Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle “hayat ağacı” lakabını fazlasıyla hak eden bir meyvedir. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bu zengin içeriği ortaya koymakta. 100 gr Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma içerdiği 277 kalori ile günlük ortalama 1500-2000 arası kalori ihtiyacımızın önemli bölümünü karşılar. Sağlıklı insanlar için önerilen referans diyette kadınların günlük ortalama kalori ihtiyacı 1500, erkeklerin ise 2000 olarak kabul edilmektedir.
İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak” İnsanların Hurmadan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ve suyla yıllarca yaşayacağını belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar.
İnsanların Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla ve muz gibi hazmı da zor değildir. Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurma Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. Kan Hücresini Artıran Folik Asit içeren Hurmanın En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

İndex: Resûlûllah, Hurma, Kan Yapıcı, Anemi, Karaciğer, kemik, Stres,  Folik Asit, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

 

Benzer Makalelerimiz. 

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.

Hurma Kan Kesici ve iç Kanamayı Durdurur.

Hurma,  Kolesterolü ve Damar Sertliğini Yokeder.

Kalp Krizinde Acil Hayatınızı Kurtarır.

Tarçın Vücudunuzdaki İltihabı Atar.

Epsom Tuzu Ağrıları Hafifletir.

B6 Vitamini Zengin Gıdalar İltihap Önler.

Uyku ve Dinlenme Kas Ağrılarına Tedavidir.

Epsom Tuzu Ayak Sorunlarını Azaltır

Kuşburnu Çayı Kas Ağrılarına Faydalıdır.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

Bir cevap yazın