Hurma Kan Kesici ve iç Kanamayı Durdurur.

Hurma iç ve dış Kanamayı Durdurur.
Hurma yemek iç kanamayı durdurur. Haricen kanayan yere konsa kanı durdurur. Kanama ve yaralara Hurma özü sürülür. Hurmanın yaprağı yakılıp külü Kanama ve yaralara basılır. Hurma zeytinyağıyla krem yapılıp yaralara sürülür. Hurma özü hurma ağacının tepesinde bulunur çam sakızı gibi, beyaz renkli, süt tadındadır.

Kan, damarlarda bulunan ve organ ile dokulara ihtiyacı olan, besin ve oksijeni yapısında bulunduran bir vücut sıvısıdır. Kan dolaşım sistemi ile tüm vücuda dağıtılmaktadır. Kan taşıyan bu damarlar, arterler, toplardamarlar ve kılcal damarlardan oluşmaktadır. Kan damarlarının dokuları zarar gördüğünde, kanın, bu hasarı onarmak ve kan miktarını azaltmak için, yerinde bir pıhtılaşma mekanizması bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri ile kan, vücut için hayati önem taşıyan bir sıvıdır. Hurma yemek iç kanamayı durdurur,

 

Onun için Rahim adalelerini kuvvetlendiren yemeği olmuştur. Dış kanamalar genellikle kolay bir şekilde fark edilmektedir Hurma yemek kanamayı durdurur. Bu dış kanamalar, bir dokunun hasar görmesi, öksürük, kusma ya da kadınlarda vajinadan gelen kanlar gibi görülebilmekte ve Hurma kanayan bölgeye lokal konması kanamayı durdurur. İç kanamalar ise, bu gibi dış kanamalar gibi kolay fark edilmemektedir ve bir iç organın, kaza ya da herhangi bir hastalık nedeni ile zarar görerek kanaması sonucu gelişen iç kanamalar, bazen hiçbir şekilde işaret vermeyebilir. İç kanamanın miktarı, kanamanın meydana geldiği iç organın durumu ile ilişkilidir.

Eğer iç kanama zamanında fark edilmez ise, hayati tehlike oluşturabilecek sonuçlara neden olabilmektedir fakat Hurma yemek iç kanamayı durdurur. Çünkü iç kanama nedeniyle, organların fonksiyonları bozulmaktadır ve aslında iç kanama sonucunda da vücut kan kaybetmektedir. Kanamayı durduran Hurmanın 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Kanamayı durduran Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur.

Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Kanamayı durduran Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Kanamayı durduran Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir.

Kanamayı durduran Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Kanamayı durduran Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir  Kanamayı durduran Hurma Ramazan Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Kanamayı durduran Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Kanamayı durduran Hurma ile açarmış.Neden Kanamayı durduran Hurma ile oruç açtığı Kanamayı durduran Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Kanamayı durduran Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Kanamayı durduran Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Kanamayı durduran Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden, kemik zayıflığına, kalp hastalıklarından damar hastalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Kanamayı durduran Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Kanamayı durduran Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Kanamayı durduran Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Kanamayı durduran Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Kanamayı durduran Hurma ağacına belki de bu nedenle ”hayat ağacı” deniliyor  Kanamayı durduran Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Kanamayı durduran Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Kanamayı durduran Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Kanamayı durduran Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Kanamayı durduran Hurma içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle “hayat ağacı” lakabını fazlasıyla hak eden bir meyvedir. Kanamayı durduran Hurma üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bu zengin içeriği ortaya koymakta. 100 gr Kanamayı durduran Hurma içerdiği 277 kalori ile günlük ortalama 1500-2000 arası kalori ihtiyacımızın önemli bölümünü karşılar. Sağlıklı insanlar için önerilen referans diyette kadınların günlük ortalama kalori ihtiyacı 1500, erkeklerin ise 2000 olarak kabul edilmektedir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Kanamayı durduran Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Kanamayı durduran Hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak” İnsanların Hurmadan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Kanamayı durduran Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Kanamayı durduran Hurma ve suyla yıllarca yaşayacağını belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Kanamayı durduran Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Kanamayı durduran Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar.
İnsanların Kanamayı durduran Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla ve muz gibi hazmı da zor değildir. Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Kanamayı durduran Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Kanamayı durduran Hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. Kanamayı durduran Hurma İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Kanamayı durduran Hurma Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. Kanamayı durduran Hurmanın En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

İndex: Resûlûllah, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal, Diyabet, Karaciğer, kemik, Stres, Gerginlik, Sinir, Sindirim, Böbrek, Kabızlık, Zayıflık, Folik Asit, Mide Ülseri, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

Benzer Makalelerimiz. 

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

Hurma Alkol Zehirlenmesi Çare ve Ayıltıcıdır.

Kalp Krizinde Acil Hayatınızı Kurtarır.

Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir

Kuşburnu Çayı Kas Ağrılarına Faydalıdır.

Hurma Damarları Açıyor.

Epsom Tuzu Kas Ağrılarını ve Kramplarını Giderir

Yumurta Yararlı Kolesterolü Arttırır.

Medine Hurmasının 3 Tanesi Kalp Krizi Riskini Sıfırlar.

Tansiyon, Hangi Hekime Tedavi Ettirilmelidir

Tansiyonunuz Düştüğünde Tuzlu Su Faydalıdır.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…