Hurma Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlıyor.

Hurma Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlıyor.
Hurmaların glisemi (kandaki şeker oranı) endeksinin düşük olduğunu üniversite araştırmalarında bilimsel ortaya koydu. Bunun anlamı kan şekeri ve ensülin seviyelerinde düşük oynamalara neden olmaları. Çalışmadaki bilim adamları Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmaların şekerli olmasına rağmen şeker hastaları için zararsız olduğunu söylüyorlar. Yine de şeker hastaları hangi meyvelerin onlar için uygun olduğunu öğrenmek için kesinlikle doktorlarına danışmalılar.

Vücuttaki şeker oranını ayarlayan (regüle eden) tek meyvanın hurmadır. insan vucudunda Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmada insan vücuduna bol miktarda hareket ve ısı enerjisi kazandıran, vücutta parçalanıp kullanılması kolay olan bir şeker türü bulunmaktadır. Üstelik bu şeker kan şekerini hızla yükselten glikoz değil, meyve şekeri fruktozdur.

Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Özellikle şeker hastalarında kan şekerinin hızla yükselmesi, pek çok organı olumsuz olarak etkiler, ancak en çok hasar gören organ ve sistemler göz, böbrekler, kalp-damar sistemi ve sinir sistemidir. Gözde görme kaybına kadar varan rahatsızlıklar, kalp krizi, böbrek yetmezliği gibi pek çok ciddi hastalığın en önemli nedenlerinden biri, kan şekeri yüksekliğidir. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Yüksek öğretim enstitüleri etkinlikleri konusunda geleneksel ilaçların biyolojik değerlendirmesine yakın zamanlarda artan bir ilgi gösteriyorlar. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Halk tıbbının sıklıkla uygulandığı Fas’ta geleneksel tıp bitkileri üzerine çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yürütülüyor. Modern tıp olmasına rağmen, klasik ilaçlar örneğin hurmaların diyabet ve yüksek tansiyon’da kullanılması Fas’ın uzak toplumlarında yaygın olarak kullanılıyor.Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir.

#*#*

Neden Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ile oruç açtığı Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden ,kemik zayıflığına,kalp hastalıklarından damar hstalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor.

*#
*#

Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir.Rahim adalelerini kuvvetlendiren Uluslararası Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. İnsan sağlığında doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır.

İndex: Resûlûllah, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal, Diyabet,

##*##*

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş