Hurma,  Kolesterolü ve Damar Sertliğini Yokeder.

Hurma, Kolesterolü ve Damar Sertliğini Yokeder.
Çağın hastalığı damar sertliği ve kolesterolü yok eder. Kan damarlarını yumuşatıcı etkisi vardır. Özellikle Arap ülkelerinde yaşayanların hurmadan dolayı kolesterole, kalp damar hastalığına ve kanser hastalığına yakalanma oranları çok düşüktür.
Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma ezip ovuşturmak, İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.

şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir. “250 gr. İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.. ” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar.

Rahim adalelerini kuvvetlendiren Uluslararası Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. İnsan sağlığında doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır.insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir?

İnsanı, hastalığı, İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır.

Örneğin İnsanların Yaş Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Ve muz gibi hazmı da zor değildir. Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor. Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir.

Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma Antioksidan olarak, yağların oksidasyonunu yavaşlatan maddedir. İnsanlarda kimyasal süreçler, özellikle oksitlenme, serbest radikallerin oluşmasına neden olur. İnsanda Yüksek derecede reaktif olan serbest radikaller farklı moleküller ile kolayca reaksiyona girebilir. Sağlıklı yaşamda böylece hücrelere ve canlıya zarar verebilir. Abdominal Kanser ve Türevleri için Araştırmalar, abdominal kanser riskini ve etkisini azaltmanın bilinen bir yolu olan Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurmalara dikkat çekmektedir. Tüm yaş grupları için yararlı bir tonik olarak kullanılabilir ve bazı durumlarda geleneksel ilaçlardan daha iyi etki ederler. En önemlisi doğal bir takviyedir, bu nedenle insan vücudu üzerinde herhangi bir olumsuz yan etkiye sahip değildir. Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Damar sertliği ve kolesterolü yok eden hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

İndex: Resûlûllah, Hurma, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, damar sertliği, kolesterol,

. Benzer Makalelerimiz…

Hurma Kalp ve Damar Sağlığında Tansiyonu Düşürür.

Yorgun ve Bitkin Düşenlere Hurma Dinçlik ve Enerji verir.

Medine Hurmasının 3 Tanesi Kalp Krizi Riskini Sıfırlar.

Hurma Kan Yapıcıdır, Anemi Hastalığını Kaldırır

Hurma Damarları Açıyor.

Epsom Tuzu Kalp Sağlığını Korur.

Epsom Tuzu Kas Ağrılarını ve Kramplarını Giderir

Epsom Tuzu Stresi Azaltır.

Yumurta Yararlı Kolesterolü Arttırır.

Yumurta Yüksek Tansiyonu Düşürmektedir.

Kalp Krizinde Acil Hayatınızı Kurtarır.

Tansiyon, Hangi Hekime Tedavi Ettirilmelidir

Tansiyonunuz Düştüğünde Tuzlu Su Faydalıdır.

B6 Vitamini Zengin Gıdalar İltihap Önler.

Tarçın Vücudunuzdaki İltihabı Atar.

Katarakt ve Görme Kaybını Yumurta Engeller.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…