Doğum ve Kadın

Hurma, Rahim Adalelerini Kuvvetlendirir.

Hurma, Rahim adalelerini kuvvetlendirir.
Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklı sistemini güçlendirerek kanser önleyici işlevi olan Selenyum gibi minerallerde Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmalarda bulunuyor. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir.

Bu nedenle günümüzde bilim adamları insanın sadece Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Hurma yemenin doğum sancısını önemli ölçüde azalttığı söylenmektedir. Ayrıca hurma emziren bayanların sütünü arttırmaktadır. Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise bir Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir.

Rahim adalelerini kuvvetlendiren Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmiyor. Ancak birazdan öğreneceğiniz bilgilerle artık her gün 3 adet Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma tüketmeyi ihmal etmeyeceksiniz. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın faydaları arasında en önemlilerinden biri çağın hastalıklarına olan önleyici etkisidir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İdeal Bir Besin Potansiyel sağlık faydaları ve zengin hayati besinleri barındırması Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmayı hemen hemen ideal bir gıda haline getiriyor.

Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyorlar. Tıpkı kuruyemişler gibi Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmada harika bir atıştırmalıktır ve içindeki früktoz size bitmek bilmeyen bir enerji verir. Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın Faydaları çoktur. Özellikle Ramazan ayı bu ayda besleyici ve doyurucu olması sebebiyle hurma yenilmesi uzmanlarca tavsiye ediliyor. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma nasıl ve ne zaman yenmeli? Suda bekletilmiş hurmanın faydaları nelerdir? Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın Besin Değeri Besleyici özelliğinin çok yüksek olmasının yanı sıra; Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın faydaları arasında kabızlığa, bağırsak rahatsızlıklarına, kalp sorunlarına, anemiye, cinsel işlev bozukluklarına, ishale ve kansere karşı etkleri sayılabilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma; nebati yağ, lif ve doğal şekerin yanı sıra, tiamin, riboflavin, folat, niasin, A vitamini ve K Vitamini içerir, minerallerden ise kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, çinko, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum içerir. Özellikle kas gelişimi için Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın önemli bir besin öğesi olduğu belirtiliyor. Ayrıca eski zamanlarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı.

Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereken vitamin ve minerallerin pek çoğunu içinde barındırır ve bir insan sadece Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma ve su ile yaşamını devam ettirebilir.
Modern tıbbi araştırmalara göre, Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın karın kanserinin önlenmesinde yararlı olduğu kabul edilmektedir. İslam kültüründe çok önemli bir yere sahip Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın, özellikle Ramazan Orucu sırasında kullanılması ve iftarın öncelikle hurma ve su ile açılması aslında önemli bir alışkanlıktır. Hurmanın su ile birlikte alınması, yemek sırasında aşırı yemenin önüne geçmektedir Sağlıklı Kalp ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın faydaları saymakla bitmiyor ancak kalp sağlığı içinde önemli etkileri var. Geceden ıslatılan ve sabah ezilerek yenen hurmalar zayıf kalpler üzerinde olumlu etkileri vardır. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma üzerinde yapılan çalışmalarda inme ve diğer kalp ile ilgili hastalıkların riskini azaltmak için içerisinde etkili miktarda potasyum vardır. Ayrıca; kalp krizi, kalp hastalıkları ve felç, LDL kolesterol seviyelerini düşürmek için, sağlıklı ve lezzetli bir yol olarak tavsiye edilmektedir.
Ayrıca doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler.1 Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise, bir Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir.
Bebeğin Büyümesini Sağlayıcı olan Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir. Hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor. Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Rahim adalelerini kuvvetlendiren kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmanın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası olarak Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma ezip ovuşturmak, Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir.
“250 gr. Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir.

İnsanı, hastalığı, Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan Rahim adalelerini kuvvetlendiren hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.

index: Resûlûllah, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Kadın, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş