Hurma Zayıflamaya Yardımcı Olur

Hurma Zayıflamaya Yardımcı Olur
Zayıflamaya yardımcı olan Hurma Sindirim sistemini hızlandırıcı etkisiyle ve tok tutma özelliği ile son yıllarda hurma diyet listelerinde önemli yer tutmaya başlamıştır. Sağlıklı bir şekilde kilo verme ve göbek eritme için; Zayıflamaya yardımcı olan Hurma diyeti hakkında güzel makale hazırladık.

Zayıflamaya yardımcı Hurma diyeti yılın her zamanı belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma diyeti farklı isimlerle ve yöntemlerle denenebilir. Hurma su diyeti, hurma yoğurt diyeti yada hurma orucu şeklinde uygulamaları mevcut. Diyete başlamadan önce mutlaka bir uzman diyetisyene başvurup onay almanız gerekmektedir.

Ayrıca Zayıflamaya yardımcı Hurma aşırı şekerli bir besindir bu nedenle diyabet yada şeker hassasiyeti gibi sorunları bulunanlara önerilmez. Ayrıca 1 adet orta boy Zayıflamaya yardımcı olan Hurma 42 kalori olup, diyette önerilen hurma adedi 21’dir. Yani toplamda yaklaşık 900 kalori etmektedir.

Zayıflamaya yardımcı olan Hurma yoğurt Diyeti Yapılışı
Zayıflamaya yardımcı olan Hurma yoğurt diyeti bir hafta kadar süre ile uygulanabilir. Her öğünde 7 hurma ve bir kase yağsız yoğurt olmak üzere günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt ile yenilebilir. Fakat burada şuna dikkat edin, hurmalar kaliteli ve temiz hurma olmalı. Ayrıca diğer önemli nokta Zayıflamaya yardımcı olan Hurma yoğurt diyeti uygularken kullanılacak hurmaları bir gece önce bir bıçakla yararak suya yatırın. Neden mi? Suda bekletilen hurmanın laksatif etkisi artıyor. Bu sayede tok tutucu özelliği bir kaç katına çıkıyor. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ve yoğurtta günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin pek çoğu mevcut. Hurma yoğurt diyeti uygularken bol su içmeyi ihmal etmeyin. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma diyeti ile bir haftada ( vücudunuzdaki yağ oranına göre ) 5-7 kilo vermeniz mümkün.

##*##*

Zayıflamaya yardımcı olan Hurma Su Diyeti ile Zayıflama
Zayıflamaya yardımcı olan Hurma su diyeti aslında yarım bir diyet uygulaması. Bazı nedenlerden dolayı hurma yoğurt diyeti uygulayamıyorsanız, en azından öğlen veya akşam öğünlerinden birini dilediğiniz süre sadece hurma ve su ile yapabilirsiniz. Aynı şekilde suda bekletilmiş 7 adet hurma yeyip, bol su içerek denenebilir. Farklı etkiler görmek için Zayıflamaya yardımcı olan Hurma keçi sütü ile de denenebilir. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma diyeti yaparken önemli olan nokta diğer diyet disiplinlerinde olduğu gibi; rafine şeker, rafine un ve mamulleri, beyaz ekmek, tuz, işlenmiş et ürünleri gibi gıdalardan tamamen uzak durulması gerekmektedir. Tam tahıllar az miktarda tüketilebilir, tahıl yerine bakliyat nohut, mercimek, fasulye vs. tercih edilmelidir. Bol yeşil sebze, doğal domates, balık, doğal kırmızı et ve tavuk eti, yoğurt, kefir gibi gıdalar alınmalı, ceviz, fındık gibi kuru yemişler tüketilmesi faydalıdır. Bunun yanında; zayıflama için olmazsa olmaz en önemli kurallardan birisi hareketir. Hayatınızda hareket miktarınızı arttırın. Yaşamınızda Spor alışkanlığınız yoksa, ağır sporlardan kaçının ve yürüyüş, egzersiz ve ev işleri alanında biraz yoğun çalışmaya gayret edin. Zayıflamaya yardımcı olan Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir

Zayıflamaya yardımcı olan Hurma Ramazan Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor.

Tutulan oruçlar Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ile açarmış.Neden Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ile oruç açtığı Zayıflamaya yardımcı olan Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Zayıflamaya yardımcı olan Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Zayıflamaya yardımcı olan Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden ,kemik zayıflığına,kalp hastalıklarından damar hstalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Zayıflamaya yardımcı olan Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Zayıflamaya yardımcı olan Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok.

*#
*#

Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ağacına belki de bu nedenle ”hayat ağacı” deniliyor Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır.

Zayıflamaya yardımcı olan Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Zayıflamaya yardımcı olan Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle “hayat ağacı” lakabını fazlasıyla hak eden bir meyvedir. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bu zengin içeriği ortaya koymakta. 100 gr Zayıflamaya yardımcı olan Hurma içerdiği 277 kalori ile günlük ortalama 1500-2000 arası kalori ihtiyacımızın önemli bölümünü karşılar. Sağlıklı insanlar için önerilen referans diyette kadınların günlük ortalama kalori ihtiyacı 1500, erkeklerin ise 2000 olarak kabul edilmektedir. 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar.

Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Zayıflamaya yardımcı olan Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Zayıflamaya yardımcı olan Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Zayıflamaya yardımcı olan Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir?

İnsanı, hastalığı, İnsanların Zayıflamaya yardımcı olan Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Zayıflamaya yardımcı olan Hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak” İnsanların Hurmadan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Zayıflamaya yardımcı olan Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ve suyla yıllarca yaşayacağını belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Zayıflamaya yardımcı olan Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Zayıflamaya yardımcı olan Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla ve muz gibi hazmı da zor değildir. Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir.

Zayıflamaya yardımcı olan Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Zayıflamaya yardımcı olan Hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. Zayıflamaya yardımcı olan Hurma İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Zayıflamaya yardımcı olan Hurma Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. Zayıflamaya yardımcı olan Hurmanın En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

Önemli Not: Zayıflamaya yardımcı olan Hurma diyeti; sağlık sorunu bulunanlar, şeker hastaları ve hamileler için önerilmemektedir. Ayrıca; hurmanın kalorisi yüksektir. Bu sebeple aşırı tüketmek kilo alımına neden olabilir.

 

İndex: Resûlûllah, Karaciğer, Zayıflık, Hurma,  Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş