Karbonat Dişlerinizi Beyazlatır

Karbonat Dişlerinizi Beyazlatır Ağız Tedavisinde Yararlıdır.
İnsan sağlığında Bembeyaz dişlere sahip olma isteyenler çok kolay bir uygulama ile istedikleri beyazlığa kavuşabilecekler. Özellikle dişinizi fırçaladıktan sonra fırçanıza karbonat sürerek tekrar fırçalayınız. Ağız sağlığında Tuz ile karıştırdığınızda dişlerinizde biriken zararlı maddeleri temizler ve ağız tedavisinde olumlu sonuçlar verir.

Bakterileri dezenfekte eden ürün, ağız kanserine engel olmaktadır. İnsan ağız Sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan karbonat, mide sorunu yaşayan kişilerin de imdadına koşmaktadır. İnsan ağız Sağlığı için Yemek sonrasında ağrı çeken ve sindirim zorluğu yaşayan kişiler, bir miktar karbonat ve suyu karıştırıp içerler ise rahatlayacaklardır.

*#
*#

İnsanın kepek sorununu ortadan kaldıran karbonat, aynı zamanda saçlarınız daha kısa sürede temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca saçlarınız yıkadıktan sonra karbonat ile masaj yaparsanız kepek probleminden kurtulabilirsiniz. İnsan ağız Sağlığı Bademcik problemini ortadan kaldırmak için karbonat ile suyu gargara yapınız. Evet bir çok ilaç şıp diye mide yanmanıza çözüm olabiliyor ama vücudunuza da bir o kadar zararlılar. Onlar yerine ilk olarak daha doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Yarım bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı karbonat katıp karıştırın ve için. Mide yanmanızı tıpkı ilaçlar gibi hemen geçirecek. İnsan Sağlığı halk arasında yaygın olarak ‘‘karbonat’’ olarak adlandırılır.

‘Sodium bicarbonate’ olarak da bilinen karbonat daha çok hamur işlerinde ve mutfaklarda kullanılır. Karbonatın İnsan ağız Sağlığı olan faydaları hakkında çok az şey bilinir ama yazıyı okuduğunuzda karbonat hakkında öğreneceğiniz yeni şeylerin sizi çok şaşırtacağından eminiz. Yazının en başında bir uyarı yapmak istiyoruz,

Toplumda kötü koku giderilmesinde Karbonat etkili bir kimyasal maddedir bu yüzden bu yazıda ele alacağımız bazı kullanım şekillerini uygularken bu özelliğini unutmayın. Karbonat sodyum açısından çok zengin bir kaynaktır ve bu yüzden daha çok bakım ve kozmetik ürünlerinden çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle saç ve cilt bakımında vazgeçilmez kozmetik ürünlerinden bir tanesidir. Çoğu kişi, karbonatı sadece hamur işi yapımında kullanıldığını düşünmektedir. Fakat bu besinin birçok yararı bulunmaktadır. Kozmetikten tutunda sağlığa kadar birçok yararlı etkisi olan ürün, suda çabuk çözülme özelliğine sahip olduğundan hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır.

Doğallıktan yana olanlar için çok özel bir ürün olan karbonat, birçok bölümlere ayrılmaktadır. Maden, kimya gibi birçok alanda kullanılan çeşitleri vardır. Sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum çeşitlerinden oluşan karbonatın, genel adı Karbonik bazik tuzudur. Karbonik asit bazlardan oluşan karbonat, tuzların ortak adını oluşturmaktadır. Bu ürün, kimyasal maddelerden oluşmuş olsa da çoğu içeriklerden daha doğal ve zararsızdır. Herhangi bir alerjik reaksiyonu olan kişileri olumsuz etkileyebilmektedir. Karbonatın insan sağlığına Zararları Karbonat kimyasal bir madde olduğundan dolayı aşırı tüketilmesi bazı sorunlara neden olmaktadır. Bundan dolayı kullanım dozu ve kullanım süresine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle kişilerdeki hastalıklarda ciddi deri hastalıkları diş veya diş eti hastalıkları ile ilaçlı mücadele eden hastalar doktorların danışmadan kullanmamalıdırlar. Çok aşırı kullanılması diş minelerine zarar verir ve haftada en fazla bir kere kullanılmalıdır Aşırı şekilde cilde ve aknelere veya sivilceli bölgelere uygulanmamalıdır. Normalde dozunu düşük tutarak gün aşırı kullanılabilir. Suya karıştırılarak içilmesini önermiyoruz. Yapılan diyetlerde su ile karıştırılarak sürekli tüketilmesini önermiyoruz. Çünkü kişilerin kalp ve mide sorunlarına neden olmaktadır. İnsan sağlığında tavsiyeler

#*#*

Karbonatın farklı kullanımlarının birçok açıdan sağlığa faydası olduğu gibi özellikle cilt, saç ve diş sağlığına iyi geldiğini söyleyebiliriz. Kullanımda düzenli olarak suya karıştırılarak içilmesi durumunda kilo vermeyi kolaylaştıracağı yönünde bir kanaat var olsada fakat risklerinden dolayı tavsiye etmiyoruz. Kilo ve diyet için daha sağlıklı besinlerin kullanılmasını öneriyoruz.

index: Karbonat, Diş, Beyaz, Ağız, Tedavisi, cilt, saç, akne, Sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

31 thoughts on “Karbonat Dişlerinizi Beyazlatır

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş