Kırmızı Pancar Gastrit için Faydalıdır

Kırmızı Pancar Gastrit için Faydalıdır
İnsan sağlığında midemizde oluşan rahatsızlık Gastrit Midenin iç yüzündeki zarın iltihaplanması sonucu meydana gelen hastalıktır. Ayrıca buna Mide iltihabı veya mide nezlesi de denir. İnsan sağlığında mide gazı İnsan sağlığında midemizde oluşan rahatsızlık Gastrit hazırlayıcı nedenler, MİDE GAZI midede veya bağırsaklarda gaz birikmeside olabilir. Çogu kez nedeni hava yutmak veya mide hastalıklarıdır.

Ağır yemekler, fazla kuru veya sert yiyecekler, hamur işleri, tatlılar, acı ve baharatlı yiyecekler, alkol, fazla miktarda çay, kahve veya sigara içmek, yemek saatlerinin düzensiz olması, çabuk çabuk ve çiğnemeden yemek, fazla ilaç kullanmak, ateşli hastalıklar, karaciğer veya safra kesesi hastalıkları, kalp hastalıkları veya romatizmadır.

İnsan sağlığında Ayrıca kaslarında ağrı ve krampları, baş dönmesi, halsizlik, mide ağrısı ve bulanık gördüğünden şikayet eder. Bazı hastalarda kabızlık, bazılarında da ishal görülür. İnsan sağlığında bunun tedavisi için yapılacak ilk iş, hastayı kusturmak lazımdır. Duruma göre gerekiyorsa sunni solunum da yapılır. Vakit kaybetmeden hastaneye veya en yakın doktora götürülür. İnsan sağlığında Hava yutma Tıp dilinde aerofaji diye bilinen bu hastalıktır. Bu genellikle asabi mizaçlı kimselerde görülür. Bunlar yemek sırasında farkına varmadan fazlaca hava yutarlar. Böylece hava yutma mide ve bağırsak gazlarının oluşmasına yardımcı olur. İnsan sağlığında genellikle hıçkırık Solunum kasları ve özellikle diyaframın uyarılması sonucu ortaya çıkar.

*#
*#

Hıçkırık Tıp dilinde singultus denir. İnsan sağlığında nedenleri çok çeşitlidir. İnsanda basit hıçkırıklar çoğunlukla İnsan sağlığında mide gazı , sıcak ve baharatlı yemekler, sinir bozukluğundan kaynaklanır. Hıçkırık nedenlerinde Bazı kalp, karaciğer, bağırsak ve pankreas hastalıkları, zatülcenp veya zatürreede de görülebilir. İnsan sağlığında 3 saatten fazla süren hıçkırıklarda sağlık kuruluşuna ve doktora kontrol olmak gerekir. İnsan sağlığında Midede geğirmek Çoğunlukla sinirli kimselerde görülür. Bunlar yemeklerde haddinden fazla hava yutarlar. İnsanın geğirmesi mide veya safra kesesi hastalıklarının bir belirtisi olabilir. Bu nedenle sağlığımız için esas nedeni tespit etmek gerekir.

indeks: böbrek, üretra, hijyen, kist, diyaliz, flora, antibiyotik, cild, Sivilce, nane, safra, Limon, Sistit, böbrek yetmezliği, Mesane, Çocuk, nefroloji, , tuvalete yetişememe,

##*##*

ferhan bala

bitkiveinsan.com

29 thoughts on “Kırmızı Pancar Gastrit için Faydalıdır

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş