Mantar Güçlü D Vitamini Vucudu Korur.

Mantar Güçlü D Vitamini Vucudu Korur.
Mantar türü aynı oranda D Vitamini içermez ve uzmanların D Vitamini için önerdikleri mantar türü beyaz “düğme” mantarıdır. 100 gram az pişmiş düğme mantarı günlük Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini ihtiyacının %7’sini karşılar. Güneş ve bu besinler D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir.

Ancak Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz.

Çeşitli balıklar Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengindir ancak yağlı derin deniz balıkları daha çok D Vitamini içerir. Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini için en çok ton, somon ve uskumru gibi balıklar önerilmektedir. Güneş ve bu besinler D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Özellikle morina balığı ciğerinin yağı geleneksel olarak Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde balık yağı olarak bilinen bu yağ yüksek oranlarda A ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini içerir. 100 gram morina yağı günlük D Vitamini ihtiyacının yaklaşık 16 katı D Vitamini içerir. 1 yemek kaşığı yağ ise günlük ihtiyacın 3.5 katı D Vitamini içermektedir. Güneş ve bu besinler Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir.

#*#*

Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Araştırmalara göre Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini , bakterileri öldüren hücrelerin çoğalmasına da yardımcı oluyor. İngiliz Tıp Dergisinde açıklanan araştırmaya göre Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini kalın bağırsak kanseri riskini azaltmaktadır.Araştırmalar güneşli ülkelerde ya da Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini yönünden zengin beslenen toplumlarda belli kanser türlerine çok daha az rastlandığını göstermektedir. Hayvanlar üzerinde yapılan bazı çalışmalarda Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini , lösemi ya da tümörü olan hayvanların hayattta kalma olasılığını %30 ila %50 oranında artırmıştır. Ayrıca diğer tümörlerin de oluşumu ve boyutları da Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini ile azalma göstermiştir. Bu hastalıklar dışında D Vitamini eksikliğinde meme, kemik, tiroid, deri ve kalın bağırsak kanser riski artmaktadır. Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınması, bir çok hastalık ve kansere karşı koruyucu olacaktır.

*#
*#

Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini Bakımından Zengin Besinler . Yukarıda da belirttiğimiz gibi Sağlıklı yaşamda D Vitamini az sayıda gıdada ve az miktarda bulunduğu için beslenme yoluyla vücudun ihtiyaç duyduğu miktarı tamamlamak oldukça zordur. Bu alanda yapılan araştırmalar ortalama bir kişinin Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini ihtiyacının sadece %20’sini besinler aracılığıyla aldığını göstermektedir. Aşağıda yer alan gıdaları tüketmenin yanı sıra yeteri kadar güneşe çıkmak vücuda gerekli Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini nin üretiminin tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca listemizde yer alan gıdaların bazıları yüksek kolesterol içerdiğinden herkesin düzenli olarak tüketmesi için uygun olmayabilir. Bu nedenle öncelikle bir uzmana danışarak gıdalar yoluyla Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini tüketimi için beslenme önerisi almanız daha doğru olacaktır. Düzenli kas ağrısı veya spazmları olan kişilerde Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini eksikliği olabilir. Sağlıklı yaşamda şifa D Vitamini sıvılar, tabletler ve kapsüller şeklinde piyasada bulabilirsiniz. Ayrıca yumurta, balık ve güçlendirilmiş süt gibi gıdalarda bulunmaktadır. Güneş ışığında kısa süreli kalmak da vücudun Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini üretmesinde etkilidir. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır.

 

Uyarılar, Önlemler, Güneş ışınlarıyla Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini üretimi toksik seviyelere ulaşmaz ancak gıdalar yoluyla aşırı Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini tüketimi anoreksi, aşırı kilo kaybı, çarpıntı ve aritmi, böbrek taşı ve kalp krizi riskini arttırabilir. Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengin istiridye, yağlı süt, şarküteri ürünleri, peynir ve yumurta aynı zamanda yüksek oranda kolesterol içerdiğinden dikkatli tüketilmelidir. Yetişkinler için günde 200 IU, 51-71 yaş arasında 400 IU, Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini gereksinimi vardır. Daha ileri yaşlarda ise günlük D Vitamini ihtiyacı 600 IU olarak belirtiliyor. Antiasitler ve bazı kolesterol ilaçları D Vitamini emilimini etkiler.

indeks: D Vitamini , zehirlenme, ergosterol, kalsiferol, dehidrokolesterol, rikets, osteomalasia, osteoporoz, kalsiyum, fosfor, Multiple Skleroz, tablet, kapsül, balık, yumurta, süt,  Kas Ağrıları,  Diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, kanser, Menopoz, romatizmal hastalıklar,  Epilepsi,  Kas, Menopoza, Solunum yolu, kemik erimesi,  bağışıklık sistemi, Parkinson, cinsel istek, sinir sistemi,

##*##*

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş