Riboflavin Vitamini B2, Faydaları Nelerdir.

Riboflavin Vitamini B2, Faydaları Nelerdir.
insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 suda eriyen bir vitamindir ve vücutta depolanmaz. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 olarak da adlandırılan enerji üretimi, enzim fonksiyonu, normal yağ asidi ve aminoasit sentezi için önem taşımaktadır. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 Besinlerden enerjinin serbest bırakılmasında rol oynar. Riboflavin Vitamini A vitamini ile birlikte kullanıldığında solunum, sindirim, dolaşım ve boşaltım sisteminin mukozasının sağlıklı olmasını sağlar. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 Sinir sistemi, deri ve gözleri korur. Normal büyüme ve gelişmeye yardımcı olur. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 Enfeksiyon, alkolizm, yanık, mide ve karaciğer hastalıkları tedavisine yardımcı olur. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 Migren, katarakt, orak hücreli anemi tedavisinde kullanılır. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 Yetersiz kalorili diyet alanlar, beslenme bozukluğu olanlar veya kalori ihtiyacı artmış kişiler. Gebe veya emziren kadınlar, alkol veya diğer madde bağımlıları, kronik hastalığı olanlar, uzun süreli stres altında olanlar, yakın geçmişte operasyon geçirmiş kişiler, sporcular ve beden işçileri, sindirim sisteminin bir bölümü operasyonla alınmış olanlar, insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 eksikliği ağır yanık veya yaralanması olan hastalar, doğum kontrol hapı veya östrojen kullananlar yoğun B2 vitamini ihtiyacı duyarlar. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 hangi besinlerde bulunur?

Açık yeşil sebze ve meyvelerde bulunur. Diğer B2 kaynakları: badem, bira mayası, peynir, tavuk, sığır eti, böbrek, buğday.

insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 Eksikliği nelere yol açar? Ağır B2 eksikliğine nadir olarak rastlanır. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 Alkol bağımlılarında görülebilir. Ancak çok ağır olmasa da tehlikeli düzeyde riboflavin eksikliği yaşlıların yaklaşık yüzde 33’ünde görülebilmektedir. insan sağlığında Riboflavin Vitamini B2 eksikliği ağız kenarlarında çatlaklar, dil ve dudaklarda iltihaplanmalar, ışığa duyarlı gözler, ciltte kaşıntı, sersemlik, uykusuzluk, öğrenme güçlüğü, gözlerde yanma ve kaşıntı ve kornea hasarına yol açabilir.

İndeks: orak hücreli anemi tedavisi, ışığa duyarlı gözler, ciltte kaşıntı, sersemlik, uykusuzluk, öğrenme güçlüğü, gözlerde yanma, kaşıntı, kornea, badem, bira mayası, peynir, tavuk, sığır eti, böbrek, buğday, Riboflavin Vitamini, B2, alkolizm, yanık, mide, karaciğer hastalıkları, tedavi, Migren, katarakt,

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

Hurma Lohusa Gıdası ve Bebek Mamasıdır

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Tiamin Vitamini B1, Faydaları Nelerdir. | bitki ve insan

Bir cevap yazın