Tansiyon Düştüğünde Tuzlu Su Faydalıdır.

Tansiyonunuz Düştüğünde Tuzlu Su Faydalıdır.
Tansiyonunuz Düştüğünde ne yapmak Faydalıdır. insan sağlığında Tansiyonun düşmesinin birçok nedeni vardır. Doğal ortam Havanın etkisinde kalmak ve güneş çarpması sonuçlarında kan dolaşım sisteminin düzenli çalışmaması bu sebeplerden bazılarıdır.

insan sağlığında Tansiyon düştüğünde bilinçli olarak hareket edilmesi ne yapılacağının bilinmesi önemlidir.Kişi sağlığında Tansiyon Düştüğünde Nasıl Bir Yol İzlenmelidir? Özellikle tansiyon düşmeleri öğle vaktinde ya da sabah yaşanmaktadır. O an uygun ortam varsa mutlaka soğuk su ile duş alınmalıdır.

Soğuk su vucudumuzda şok etkisi yaratacağından tansiyon dengelenir. Gıdalar da tuz tüketilmelidir. Özellikle tansiyon düştüğü andan itibaren insan sağlığında içilecek olan tuzlu su ve ayran ya da çorba iyi gelecektir. insan sağlığında Stres tansiyon dengesizliğinin en önemli sebeplerindendir. Kişi olabildiğince stresli ortamlardan uzak durmak ve sorunları kafada büyütmemek gerekmektedir.Tansiyonu Düşen Kişilere sağlığında Nasıl Yardım Edilebilir?

İnsanlarda Tansiyon düşüklüğü yaşayan kimseler tek başına hareket edemeyebilir. Yanında yardım edecek bir kişiye ihtiyaç duyar. Etrafında yardımcı olacak kişinin yönlendirmeleri ile oluşacak kazalar engellenebilir. insan sağlığında zamanla tansiyon dengesine ulaşır.

Yapılacak olanlardan en önemlisi insan sağlığında hastanın pozisyonudur. Tansiyonu düşük bayılan kişiler mutlaka sırt üstü uzandırılmalıdır. Kişide kollar ve bacaklar yukarı kaldırılarak kan akışı sağlanır. İnsanların tansiyonu düştüğünde bayılmadan fenalık geçiren kişilerin zeminde düz bir şekilde uzanması ve dinlenmesi insan sağlığında tansiyonun dengelenmesinde işe yarayacaktır.Bilinci yerinde olan hastaya muhakkak su verilmelidir. Bilinci kapalı olan ve bayılan hastalar kesinlikle yerinden kıpırdatılmamalı her hangi bir şey içirilmeye ya da koklatılmaya çalışılmamalıdır.

*#
*#

Aksi takdirde hastanın bilinci büsbütün kaybolabilir ve hasta yerde yatıyorsa ve uzun süre geçmesine rağmen ayılmıyorsa kesinlikle acilen ambulans aranmalı ve sağlık kuruluşlarından yardım istenmelidir. Müdahale eden sağlık sorumluların damardan tansiyon ilacı vermeleri ile hasta kendisine gelmeye başlayacak ve bilinci yerine gelecektir. insan sağlığında tansiyon hastalığı önemli bir rahatsızlıktır. En önemlisi düşük tansiyon kalp durmasına kadar yol açabilir, insan sağlığında hayati önem taşımaktadır.

İndex: Tansiyon, Düşük tansiyon, Tuz, Ayran, Stres, Soğuk Su,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

24 thoughts on “Tansiyon Düştüğünde Tuzlu Su Faydalıdır.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş