Biberiye Sindirim Sistemi Sağlığına Yararlıdır.

Biberiye Sindirim Sistemi Sağlığına Yararlıdır.
Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yüzyıllar öncesinden itibaren hafızayı güçlendirici özelliği ile birlikte çeşitli sindirim sistemi hastalıklarının tedavisinde de kullanılan bir bitkidir. Hazımsızlık başta olmak üzere gastrit, ülser gibi mide rahatsızlıklarının tedavisinde ve kabızlığın önlenmesinde Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye kullanıla gelmiştir. Yapısında bulunan anti-inflamatuar özellikteki maddeler sayesinde de sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye Şifa için hazırlanışı 1 fincan kaynatılmış sıcak suya 1 çay kaşığı kurutulmuş Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye ekleyin. Kapatın ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin, süzün ve yudumlayın. Bu çayı günde 3 defa içiniz. Ayrıca, 1 çorba kaşığı sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağını birkaç damla Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye uçucu yağı ile karıştırın. Günlük olarak etkilenen alana birkaç kez masaj amaçlı kullanın. Başka bir seçenek de, sıcak su ile dolu bir küvete 1 çay kaşığı Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye uçucu yağını eklemektir. Menstrüel kramp ya da kas spazmlarını rahatlatmak için 15 dakika banyoda bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın. Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi? Vücutta meydana gelen kas ve eklem ağrıları, kas krampları ve spazmlar için Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağının deri üzerinden problemli bölgeye uygulanması rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir. . Kas ve eklem ağrılarının, kas krampları ve spazmlarının, romatizmal ağrıların ortadan kaldırmak için Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı problemli bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiyenin ayrıca Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye, ballıbabagiller familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür. Mor çiçekli ve çalı görünümlü bitkidir. 
Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye etkili bir şekilde iltihaplı kas dokusunu dindiren, ağrı ve acıyı alan doğal bir anti-inflamatuar Aromatik bir bitkidir. Ayrıca hızlı iyileşmeyi desteklemek için kan dolaşımını arttırır. Bunun dışında Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı da baş ağrıları, kas ağrıları, romatizma ve hatta artrit tedavisinde kullanılabilir.
Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye Hakkında Bilgi biberiye (Rosmarinus officinalis), Ballıbabagiller (Lamiaceae) ailesinden, çalı görünümünde, mavi-mor çiçekler açan, iğneye benzeyen ince yapraklı ve dört mevsim yeşil kalabilen bir bitkidir. biberiyenin anavatanı Akdeniz’dir. Milattan Önce, Antik Yunan döneminden itibaren çeşitli amaçlarla kullanılan Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye, sağlık üzerine olumlu etkileri nedeniyle zaman içerisinde Avrupa’da ve dünyada da yetiştirilmeye başlanmıştır. biberiye yüzyıllar boyunca; hafızayı güçlendirmek, sindirim sorunlarını gidermek amacıyla şifalı bitki olarak, kolonya ve parfüm şeklinde koku olarak, dekorasyon süs bitkisi olarak, hediyelik eşya olarak çeşitli şekillerde ve amaçlarda kullanılmıştır.

Günümüzde Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye çoğunlukla esans (koku), bahçelerde süs bitkisi ve yemeklerde tat ve lezzet verici baharat ya da çeşni olarak kullanılmaktadır. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiyenin bilinen bir diğer ismi de Kuş Dili Otu’dur.Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye Gıdaların antioksidan kapasitesini gösteren değer olan ORAC değeri kurutulmuş Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye için 112.200’dür. Bu değer ile Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye, antioksidan kapasitesi en yüksek olan gıdalar listesinde ilk sıralarda gelmektedir. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye’nin Son zamanlarda çoğunlukla yemeklerimize hoş bir aroma, koku ve lezzet vermek için kullandığımız Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yüzyıllardır geleneksel tıp alanında birçok hastalığın tedavisinde, rahatsızlıkların giderilmesinde ve önlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır.

————–

loading…



————–

Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye içeriğinde bulunan birçok vitamin, mineral, flavonoid, fenolik bileşik ve uçucu yağlar baş ağrısından kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve insan sağlığı için oldukça faydalı bir bitkidir. En son yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye adaçayı ile birlikte en yüksek antioksidan özelliğe sahip bitki olarak tespit edilmiştir. Yada spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Ya da kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Besin Değerleri Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye Porsiyon Miktarı: 100 g
Diyet lifi 14 g
Protein 3,3 g
A vitamini 2.924 IU
C vitamini 21,8 mg
Kalsiyum 317 mg
Kalori (kcal) 131
Toplam yağ 6 g
Kolesterol 0 mg
Demir 6,7 mg
D vitamini 0 IU
B6 Vitamini 0,3 mg
B12 vitamini 0 µg
Magnezyum 91 mg
Sodyum 26 mg
Potasyum 668 mg
Karbonhidrat 21 g


Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı en az biberiye kadar faydalı ve biberiye kadar konuşuluyor.. biberiye yağı sayesinde şifa bulan ve fazla kilolarından kurtularak zayıflamak isteyen kişiler dolayısıyla Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağının nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı nedir ve Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı nasıl yapılır sorularıyla sıkça karşılaşmamız sebebiyle biz de sizler için biberiye yağını ve Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağının nasıl yapıldığını yazımızda anlattık. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiyenin sağlığa faydaları zararları nelerdir, biberiye nedir hakkında bilgi, biberiye neye iyi gelir neye faydası vardır, Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye nasıl ve ne kadar tüketilmeli biberiyenin Faydaları Nelerdir? Bu yazımızda; biberiyenin sağlığa faydaları ve zararları nelerdir, Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye nedir, biberiye hakkında bilgi, biberiye nasıl ve ne kadar tüketilmeli ve biberiye hakkında merak edilen pek çok bilgiyi bulabilirsiniz. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından buhar distilasyon yoluyla elde edilen bir yağdır. Yani yaprakların distilasyon ile buharı çıkarılarak Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı elde edilir. Ayrıca baş ağrısı durumunda bir miktar yararlı biberiye yağı ile başımızı ovarsak da baş ağrımızı dindirebiliriz.
Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye’nin Dikkat edilmesi gereken Yan Etkileri.
Son yollarda yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye bitkisi ve Adaçayı bitkisi, şifalı bitkiler diye tabir ettiğimiz bitkiler arasında en güvenilir ve vücudumuz için en faydalı bitkilerdir. Adaçayı, Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye bitkisine göre daha güçlü ve etkilidir. Bu nedenle adaçayının fazla tüketilmesi önerilmez. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye bitkisinin sağlıklı bireylerde her hangi bir yan etkisinin veya zararının olduğu bugüne kadar tespit edilmemiştir. Bilimsel olarak da Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiyenin kullanım miktarı konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak yine de sağlıklı bireylerin Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiyenin tüm faydalarına rağmen aşırı miktarlarda tüketmesi çeşitli sağlık sorularına neden olabilir.
Özel durumu bulunan bireyler için kullanım önerileri şunlardır:
Hamile ve emziren kadınlar doktoruna danışmadan Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye çayı tüketmemelidir.
Herhangi bir hastalık nedeniyle ilaç kullanan kişiler doktoruna danışmadan Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye çayı tüketmemelidir.
Yüksek tansiyon hastaları doktoruna danışmadan Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye çayı tüketmemelidir.
Epilepsi hastaları doktoruna danışmadan Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye çayı tüketmemelidir.
Sinirsel sağlık sorunları yaşayan kişiler doktoruna danışmadan Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye çayı tüketmemelidir.

Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye Nasıl Kullanılmalı? biberiye bitkisini birçok farklı şekilde kullanmak mümkündür. Baharat Yapraklarını taze veya kurutulmuş olarak yemeklerinize ve salatalarınıza farklı lezzetler elde etmek için kullanabilirsiniz. Taze Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yapraklarını buzdolabında cam kavanoz içerisinde birkaç hafta saklamak mümkündür. Kurutulmuş Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yapraklarını da cam kavanoz içerisinde uygun şartlarda (nemsiz, kuru ve ışıksız ortam) bir yıla kadar saklamak mümkün. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı eklem ağrılarımız için sürülerek, ovulmak suretiyle kullanıldığı gibi sıvı yağ ile seyreltilerek de kullanılır. biberiye yağının birçok faydasından bahsettik. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağı faydaları yanında, Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağını nasıl kullanacağımızı bilmemiz de çok önemli.. “ biberiye yağını nasıl kullanabilirim” sorusu çok sık karşılaştığımız sorulardan birisidir. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye yağını koklamak suretiyle kullanmanız yada üretilen Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye kapsüllerini tüketmeniz de olası. İşte şifanıza kavuşmanız bu kadar kolay ve pratik. Sindirim Sistemi Sağlığına yararlı biberiye çok çeşitli şekillerde sağlığımız için kullanılabilir

İndeks: biberiye, kuadriseps, Adaçayı, biberiye çayı, Kas spazmları, multipl skleroz, müsküler distrofi, Epilepsi, Rosmarinus officinalis, Ballıbabagiller, Lamiaceae, hamstrings,
—–

loading…



——

loading…



——

Benzer Makalelerimiz. 

Hurma Sindirim Sistemini Çalıştırır.

Hurma Kabızlığa İyi Gelir.

Olgunlaşmış Hurma, İshal Kontrolünde Etkilidir.

Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir

Bağırsak Rahatsızlığı Tedavisinde Faydalıdır.

Hurma Sindirim Sistemini Sütle Yenirse Rahatlatır.

Sabah Aç Karnına Yaş hurma Bağırsaktaki Asalakları Temizler.

Karbonatın Mide Sorunu Mucizevi Faydaları

Kırmızı Pancar Gastrit için Faydalıdır

Karbonat Dişlerinizi Beyazlatır Ağız Tedavisinde Yararlıdır.

Kuşburnu Çayı Kas Ağrılarına Faydalıdır.

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.

Biberiye Çayı Vucut Direncine Faydalıdır.

Epsom Tuzu Detoksifikasyon Sağlar.

Epsom Tuzu Cildi Yeniler.

Yaş Hurma Tüketimi Yaşlanmayı Geciktirir

Muz Kabukları Sedef ve Zone Hastalığına Faydalıdır.

Aşırı Terleme Problemine Karbonat Yararlıdır.

Epsom Tuzu Ayak Sorunlarını Azaltır

Hurma Mideyi Kuvvetlendiricidir.

http://www.bitkiveinsan.com/hurma-alkol-zehirlenmesi-care-ve-ayilticidir/

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

Bir cevap yazın