Çivit Mavisi Paratiroidi Güçlendirir.

Çivit Mavisi Paratiroidi Güçlendirir.
Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Hiperparatiroidism, paratiroid bezleri tarafından üretilen çok fazla paratiroid hormonu olması durumudur. Hiperparatiroidism sebepleri çeşitlidir. Bir doktoru ziyaret etmek, sebebi netleştirmek ve uygun tedaviye başlamak için gereklidir. Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Paratiroid bezleri, boyunda, tiroid bezinin kenarında yerleşen, yuvarlak şekilli 4 küçük bir bezdir. Esas olarak paratiroid hormonu oluştururlar. Paratiroid hormon fonksiyonları kanda ve kemikte kalsiyum, fosfor ve vitamin D seviyelerini kontrol etmektir.

Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Hiperparatioridism, çok fazla paratiroid hormonu oluştuğunda ortaya çıkar ve kanda kalsiyumun fazla olmasıyla sonuçlanır. Hiperparatiroidism sebebine göre 3 farklı şekilde sınıflandırılır.
1) Primer hiperparatiroidism: Paratiroid bezinde otonomik olarak paratiroid hormonu üreten bir hiperplazi (anormal kütle) ya da tümör sebebiyle ortaya çıkar. Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Kadınlar ve aile hikayesinde bu hastalık olan insanlarda bu problem daha çok görülür.

2) Sekonder hiperparatiroidism: Böbrek yetmezliği, karaciğer ve bağırsak bozukluğu, vitamin D eksikliği ve raşitizm gibi diğer medikal durumların sonucunda oluşur.
3) Tersiyer hiperparatiroidism: Sekonder hiperparatiroidismden yıllar sonra ortaya çıkar. Psikiyatrik bozukluklar için sık kullanılan bir ilaç olan lityum alımı, primer hiperparatiroidisme benzer yan etkilere sebep olabilir. Hiperparatiroidismi olan insanlar sıklıkla kemiklerde ağrı, kırıklara karşı hassasiyet, idrar miktarının artması, böbrek ve mesane taşları, yorgunluk ve iştah kaybı gibi semptomlara sahip olur. Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Hiperparatiroidism tedavisi sebeplerine bağlıdır. Yüksek kalsiyum ve paratiroid hormon seviyesi, düşük kalsiyum ve düşük fosfat diyetiyle, kalsitriol ve sinakalset gibi ilaçlarla ayarlanabilir. Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Yeteri derecede su tüketmek böbrek taşlarının oluşumunu engelleyebilir. Kemik kitlesinin yıkımı bifosfonat ve kadınlar için östrojene benzer maddelerin kullanımı ile azalır. Bunun yanı sıra, düzenli egzersizler kemikleri güçlendirir. Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Hiperparatirodism tıbbi bir durumdan dolayı oluştuğunda, tedavi altta yatan hastalığa odaklanır. Hiperplazi ya da iyi huylu tümör durumunda cerrahiye öncelik verilir. Hiperparatiroidism kanser sebebiyle oluştuysa, kemoterapi ya da radrasyon terapisi gerekli olabilir.
Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi Sakinleştirici, solunum düzenleyici, şişlik giderici etkiye sahiptir. Çivit mavisi de teskin edici ve sakinleştiricidir.

Sezgileri güçlendirdiği söylenir. Çivit mavisi kanama ve çıbanları kontrol altına almakta faydalı olabilir. Yurtdışındaki birçok hastanenin koridorlarımn ve hasta odalarımn kırmızı ve turuncu renkler yerine açık mavi ve tonları ile boyanmış olması tesadüf değildir. Paratiroidi güçlendirir Çivit mavisi, Mavinin açık tonları hem b.edeni hem de zihni rahatlatıcı özelliğe sahiptir: Kan basıncını düşürür, acıları hafifletir ve dolayısıyla iyileşmeyi kolaylaştırır. Ancak mavinin her tonu aynı olumlu etkiye sahip değildir. Mesela, koyu mavi insanlardaki melankolik hisleri ve kederleri açığa çıkarabilir. Bu yüzden renk terapisinde mavi rengi kuııanılırken dikkatli olunmalıdır.

İndeks: Paratiroid, Çivit mavisi, renk, zihin, kromoterapi, health, Color, mind, body, physical therapy, color therapy, heart, therapy, chromotherapy,  ekonomik,

Bir cevap yazın