Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir.

Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir
Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu bronz ciltleri yatıştırmak için oldukça etkilidir. Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde kaşıntı ve ağrı gibi güneş yanığı semptomlarını hafifletmektedir. Hatta cilt tonunu korumaya da yardımcıdır. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu güneşten yanmış elleri ve bacakları tedavi etmek için 1 fincan suya 2 yemek kaşığı epsom tuzu karıştırın.

Bu karışımı sprey şişesinde saklayın. Etkilenen alana püskürtün ve 10 dakika beklettikten sonra banyo yapın. İyileşme fark edilinceye kadar haftada birkaç kez bunu tekrarlayın. Başka bir seçenek olarak küveti ılık su ile doldurun ve 1 fincan Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu ekleyerek erimesini bekleyin. Suya birkaç damla lavanta yağı da ekleyerek 20 dakika bu suda vücudunuzu dinlendirin.

Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu (NaturalNews) Sonbahar mevsimi çok daha yakınlaştığımız için, çoğumuz iyi geçirdikleri bir yaz hikayesini anlatan cilt bırakılıyor. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu İster omuzlarınızdaki bu kaşıntılı, kırmızı güneş yanığı ya da o kaya tırmanışı seferi sonrasında bacaklara yayılan çürük çeşitleri olsun, vücudun en büyük organı tamamen yara almadan bir açık hava etkinliğine girmek zor. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Neyse ki, tıpkı doğanın bize yaz güneşi ve zevk için açık havada yaptığı gibi, bu yılın bu zamanında yaşadığımız sorunların çoğuna da çözümler üretiyor. Cilt problemleri için özellikle faydalı bir çare, Epsom tuzudur. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu, magnezyum ve sülfat içeren doğal olarak bulunan bir mineral bileşiktir ve yıllarca sağlık sorunlarının çeşitliliğini iyileştirmek için doğal bir çare olarak kullanılan bir şeydir. Çünkü Güneş yanığını hafifletir. Epsom Tuzu cilt tarafından kolayca emilir. İngiltere’nin Surrey kentinde acı bir salin kaynağı olan bahçenin yerini alıyor ve magnezyum başarısının sırrı. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Magnezyum 300’den fazla enzimi düzenlemeye yardımcı olur, kalsiyum emilimi arttırır ve normal kan basıncını destekler.

##*##*

Birçok Amerikalı aslında magnezyum yetersizdir. United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA, Wesleyan University CT, Whitman College WA, Pomona College CA, Northwestern University IL, gibi üniversitelerin araştırmalarında ve Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Konseyine göre, Amerikalı erişkinlerin yüzde 68’i, tavsiye edilen miktarın yarısına bile yemek yemeyen insanların yüzde 19’u, magnezyumun önerilen günlük ödenek oranını karşılamıyor.

Bu, büyük ölüde işlenmiş yiyeceklerdeki artışa atfedilir. İşte Epsom tuzlarının en büyük yaz cildinizdeki sorunlarını çözmek için kullanabileceği bazı yollara bir göz atın. Güneş Hasar Görmüş Ciltleri iyileştirin Epsom tuzunun anti-inflamatuar özellikleri, hafif güneş yanığına eşlik eden tahriş, ağrı ve kaşıntıyı hafifletmek için idealdir. Küvetinizi ılık suyla doldurabilir ve yaklaşık bir fincan Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu ile karıştırabilirsiniz. Su çözünene kadar suyu karıştırın, daha sonra en az 20 dakika bekletin ve ıslatın. Gevşemeyi artırmak ve havayı hoş bir koku ile doldurmak için lavanta gibi birkaç damla rahatlatıcı bir uçucu yağ ekleyebilirsiniz. Vücudunuzun yalnızca küçük bir bölümünde güneş yanığı varsa veya küvete erişemiyorsanız, Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzunun iki çorba kaşığı su ile bir bardak suya karıştırıp bir sprey şişesi doldurabilirsiniz. Haftada birkaç kez, bu karışımı etkilenen bölgelere püskürtün ve yıkamadan önce on dakika dinlendirin.

Gece boyunca morlukları tamamen yok edebilecek herhangi bir sihirli çare olmasa da, Epsom tuzları görünümlerini azaltmaya ve aynı zamanda biraz ağrı kesmeye yardımcı olabilir. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzunun iki çorba kaşığı bir fincan suyla karıştırılmış bir solüsyonu kullanarak sıcak bir sıkıştırma yapın . Epsom tuzları bir dizi başka rahatsızlığa da yardımcı olabilir. Deride Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu bulunan bir alanı ıslatmak, çıkarılmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca dinleme böcek ısırıkları için de yararlı olabilir. Sadece bir karışımını saklasın mı? Fincan Epsom tuzları suda buzdolabında eritilir ve kaşıntı ve ağrı yaşamak için böcek sokmalarına uygulanır. Bu büyülü bileşik ayrıca bir dizi ev kullanımı da yapıyor. Örneğin, banyo çinisini ovmak için sıvı bulaşık sabunu ile karıştırılabilir veya salyangozları uzak tutmak için evinizin giriş noktalarına serpilebilir. Ev bitkileri ve çiçekler üzerinde haftada bir kez Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu serpilerek sağlıklı renklerini korumalarına yardımcı olabilir. Suda seyreltilir ve bazen de püskürtülürse, aynı zamanda çiminizde de aynı etkiye neden olabilir.

*#
*#

Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, İçinde çözündüğü madde: Su, Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu ayrıca detoksifikasyon işleminde de yardımcı olmaktadır. Epsom tuzu ile düzenli olarak banyo yapmak epsom tuzunun sağlığa faydalarından yararlanmak için en kolay ve ideal bir yoldur. Ayrıca magnezyum sülfat da lokal olarak kullanılabilir ve dahili alınabilir.

Uyarı: Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.

İndeks: Epsom tuzu, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Detoksifikasyon, saç, Güneş yanığı, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin, Stres, Kas spazm, multipl skleroz,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

60 thoughts on “Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş