Hurma Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlıyor.

Hurma Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlıyor.
Hurmaların glisemi (kandaki şeker oranı) endeksinin düşük olduğunu üniversite araştırmalarında bilimsel ortaya koydu. Bunun anlamı kan şekeri ve ensülin seviyelerinde düşük oynamalara neden olmaları. Çalışmadaki bilim adamları Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmaların şekerli olmasına rağmen şeker hastaları için zararsız olduğunu söylüyorlar. Yine de şeker hastaları hangi meyvelerin onlar için uygun olduğunu öğrenmek için kesinlikle doktorlarına danışmalılar.

Vücuttaki şeker oranını ayarlayan (regüle eden) tek meyvanın hurmadır. insan vucudunda Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmada insan vücuduna bol miktarda hareket ve ısı enerjisi kazandıran, vücutta parçalanıp kullanılması kolay olan bir şeker türü bulunmaktadır. Üstelik bu şeker kan şekerini hızla yükselten glikoz değil, meyve şekeri fruktozdur. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Özellikle şeker hastalarında kan şekerinin hızla yükselmesi, pek çok organı olumsuz olarak etkiler, ancak en çok hasar gören organ ve sistemler göz, böbrekler, kalp-damar sistemi ve sinir sistemidir. Gözde görme kaybına kadar varan rahatsızlıklar, kalp krizi, böbrek yetmezliği gibi pek çok ciddi hastalığın en önemli nedenlerinden biri, kan şekeri yüksekliğidir. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Yüksek öğretim enstitüleri etkinlikleri konusunda geleneksel ilaçların biyolojik değerlendirmesine yakın zamanlarda artan bir ilgi gösteriyorlar. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Halk tıbbının sıklıkla uygulandığı Fas’ta geleneksel tıp bitkileri üzerine çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yürütülüyor. Modern tıp olmasına rağmen, klasik ilaçlar örneğin hurmaların diyabet ve yüksek tansiyon’da kullanılması Fas’ın uzak toplumlarında yaygın olarak kullanılıyor.Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir.

—–
—–

Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vageçilmez besinidir Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma. Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.
—–

loading…

—-
Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ile açılır.Peygamber efendimiz orucunu Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ile açarmış.

Neden Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ile oruç açtığı Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden ,kemik zayıflığına,kalp hastalıklarından damar hstalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.

—–
—–

Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma hangi hastalıklara karşı iyi gelir, Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın bilinmeyen faydaları tüm merak edilen soruların yanıtı yazımızın devamın da Hafif buruk, ama oldukça tatlı olan Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma yüksek fiyatı nedeniyle (şu sıralar kilosu 50 TL civarında) birçok meyve kadar günlük yaşamın bir parçası olmayı başaramıyor. Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor.
—–

loading…

—–
Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ağacına belki de bu nedenle”hayat ağacı” deniliyor Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle “hayat ağacı” lakabını fazlasıyla hak eden bir meyvedir.

—–
—–

Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bu zengin içeriği ortaya koymakta. 100 gr Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma içerdiği 277 kalori ile günlük ortalama 1500-2000 arası kalori ihtiyacımızın önemli bölümünü karşılar. Sağlıklı insanlar için önerilen referans diyette kadınların günlük ortalama kalori ihtiyacı 1500, erkeklerin ise 2000 olarak kabul edilmektedir. 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir (6). Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ezip ovuşturmak, İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır.

—–
—–

Loğusa, Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir. “250 gr. İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren Uluslararası Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. İnsan sağlığında doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır.
—–

loading…

—–
insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.

—–
—–

Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Ve muz gibi hazmı da zor değildir.
—–

loading…

—–
Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Antioksidan olarak, yağların oksidasyonunu yavaşlatan maddedir. İnsanlarda kimyasal süreçler, özellikle oksitlenme, serbest radikallerin oluşmasına neden olur. İnsanda Yüksek derecede reaktif olan serbest radikaller farklı moleküller ile kolayca reaksiyona girebilir ve böylece hücrelere ve canlıya zarar verebilir. Abdominal Kanser ve Türevleri için Araştırmalar, abdominal kanser riskini ve etkisini azaltmanın bilinen bir yolu olan Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmalara dikkat çekmektedir. Tüm yaş grupları için yararlı bir tonik olarak kullanılabilir ve bazı durumlarda geleneksel ilaçlardan daha iyi etki ederler. En önemlisi doğal bir takviyedir, bu nedenle insan vücudu üzerinde herhangi bir olumsuz yan etkiye sahip değildir.

—–
—–

Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurma Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlayan Hurmanın En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

İndex: Resûlûllah, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal, Diyabet,

—–

loading…

—–
—–
.

Benzer Makalelerimiz. 

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

Yorgun ve Bitkin Düşenlere Hurma Dinçlik ve Enerji verir.

Hurma Cinsel Aktiviteyi Arttırır.

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.

http://www.bitkiveinsan.com/epsom-tuzu-saclari-guclendirir/

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…—-

Bir cevap yazın