Beyin ve Hafıza

Beyin ve Hafıza Sağlığına Biberiye Şifadır.

Beyin ve Hafıza Sağlığına Biberiye Şifadır.
Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye ilk olarak Antik Yunan döneminde hafızayı güçlendirmek ve konsantrasyonu arttırmak için kullanılmaya başlanmıştır. Gelişen bilimle birlikte son yıllarda yapılan araştırmalarda yapısında bulunan karnosik asitin beyin ve sinir hastalıkları üzerinde birçok olumlu etkisi olduğunu tespit etmiştir. Karnosik asit beyin ve sinir hücrelerini koruyucu ve güçlendirici özellik göstermektedir. Bu özelliği ile hafıza kaybı, yaşa bağlı bunama ve yaşa bağlı Alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde oldukça etkili ve faydalı bir maddedir. Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiyenin yapısında bulunan uçucu yağlar beyni çok hızlı bir şekilde uyarırlar ve beynin konsantrasyonunu artırırlar.

Konsantrasyonun artması ile birlikte zihinsel faaliyet hızlanır, hafıza güçlenir, yükselen stres seviyesi düşer. Hafızanın zayıf olmasından yakınıyor, hiçbir şeyi aklınızda tutamadığınızı düşünüyorsanız yine Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye sizin şifa kaynağınız.. Bahsettiğimiz tüm Saç sağlığına yararlı biberiyenin yararları yanında hafızanızı güçlendirerek unutkanlığınızı azaltması da biberiyenin diğer bir faydası.. Ayrıca bir şeyleri kolay hatırlamak ve kolay öğrenmek istiyorsanız da Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye yağı koklamanız veya biberiye kullanmanız yeterli. Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye Şifa için hazırlanışı 1 fincan kaynatılmış sıcak suya 1 çay kaşığı kurutulmuş Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye ekleyin. Kapatın ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin, süzün ve yudumlayın. Bu çayı günde 3 defa içiniz. Ayrıca, 1 çorba kaşığı sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağını birkaç damla Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye uçucu yağı ile karıştırın. Günlük olarak etkilenen alana birkaç kez masaj amaçlı kullanın.

Başka bir seçenek de, sıcak su ile dolu bir küvete 1 çay kaşığı Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye uçucu yağını eklemektir. Menstrüel kramp ya da kas spazmlarını rahatlatmak için 15 dakika banyoda bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın. Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi? Vücutta meydana gelen kas ve eklem ağrıları, kas krampları ve spazmlar için Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye yağının deri üzerinden problemli bölgeye uygulanması rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir. .Kas ve eklem ağrılarının, kas krampları ve spazmlarının, romatizmal ağrıların ortadan kaldırmak için Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye yağı problemli bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır. Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiyenin ayrıca Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Saç sağlığına yararlı biberiye, ballıbabagiller familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür. Mor çiçekli ve çalı görünümlü bitkidir.  Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye etkili bir şekilde iltihaplı kas dokusunu dindiren, ağrı ve acıyı alan doğal bir anti-inflamatuar Aromatik bir bitkidir.

#*#*

Ayrıca hızlı iyileşmeyi desteklemek için kan dolaşımını arttırır. Bunun dışında Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye yağı da baş ağrıları, kas ağrıları, romatizma ve hatta artrit tedavisinde kullanılabilir. Hafıza sağlığına yararlı biberiye Hakkında Bilgi biberiye (Rosmarinus officinalis), Ballıbabagiller (Lamiaceae) ailesinden, çalı görünümünde, mavi-mor çiçekler açan, iğneye benzeyen ince yapraklı ve dört mevsim yeşil kalabilen bir bitkidir. biberiyenin anavatanı Akdeniz’dir. Milattan Önce, Antik Yunan döneminden itibaren çeşitli amaçlarla kullanılan Saç sağlığına yararlı biberiye, sağlık üzerine olumlu etkileri nedeniyle zaman içerisinde Avrupa’da ve dünyada da yetiştirilmeye başlanmıştır. biberiye yüzyıllar boyunca; hafızayı güçlendirmek, sindirim sorunlarını gidermek amacıyla şifalı bitki olarak, kolonya ve parfüm şeklinde koku olarak, dekorasyon süs bitkisi olarak, hediyelik eşya olarak çeşitli şekillerde ve amaçlarda kullanılmıştır. Günümüzde Beyin ve Hafıza sağlığına yararlı biberiye çoğunlukla esans (koku), bahçelerde süs bitkisi ve yemeklerde tat ve lezzet verici baharat ya da çeşni olarak kullanılmaktadır. Saç sağlığına yararlı biberiyenin bilinen bir diğer ismi de Kuş Dili Otu’dur.

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş