Çivit Mavisi Vucuttaki Şişlik Gidericidir.

Çivit Mavisi Vucuttaki Şişlik Gidericidir.
Vucudumuzda şişlik giderici Çivit mavisi Tiroid bezi boyunda gırtlağın hemen alt ve ön kısmında, kelebeğe benzeyen bir yapıdır. Bu bez normalin dışında büyüdüğünde guatr hastalığı ismi verilir. Vucudumuzda şişlik giderici Çivit mavisi Guatrın en sık nedeni iyot eksikliğidir.

Birtakım hastalıklar ve yangısal olaylar da guatra neden olabilir.Guatrın pek çok sebebi vardır. Fakat en sık nedeni iyot eksikliğidir. Günümüzde pek çok ülkede bu hastalığa engel olmak için sofra tuzunun içine iyot katılmıştır. Vucudumuzda şişlik giderici Çivit mavisi Bunun yanı sıra, guatra zemin hazırlayan başka unsurlar da vardır.

Örneğin, Grave’s hastalığı veya Hashimoto hastalığı gibi otoimmün hastalıklar, tiroid bezini etkileyerek guatra neden olabilir. Tiroid bezinde oluşmuş anormal nodüller de bezin normal çalışmasını bozarak guatra yol açabilir. Tiroid kanseri ve iltihaplar da bezi etki altına alarak büyümesine neden olabilir. Vucudumuzda şişlik giderici Çivit mavisi Hamile kadınların bazılarında HCG (insan koryonik gonadotropini) hormonunun uyarısına bağlı olarak guatr gelişebilir. Guatrlı hastaların boynu şişmiştir. Yemek yerken ve nefes alırken zorlanırlar. Guatrın altında pek çok neden olabildiği için tedavi de bu altta yatan soruna göre değişecektir.

*#
*#

Tiroid hormonunun kandaki seviyesini ayarlayan ilaçlar ve tiroid bezini küçültmeye yarayan radyoaktif iyot hastanın şikayetlerinin azalmasında rol oynar. Vucudumuzda şişlik giderici Çivit mavisi Daha ciddi vakalarda, cerrahi yöntemle tiroid bezi çıkarılır. Guatra önlem olarak iyot takviyesi alınması önerilir. Vucudumuzda şişlik giderici Çivit mavisi Burun Solunum kanalının ilk organıdır. Burun içinde kıllar ve sümüksü sıvı bulunan kıvrımlı kanallar ve kılcal kan damarları vardır. Burundaki kıllar; bir çeşit süzgeç gibi havadaki zararlı maddeleri tutar. Sümüksü sıvı; koku alınmasında ve havadaki toz, polen ve mikropların tutulması ve havanın nemlendirilmesinde görev yapar. Vucudumuzda şişlik giderici Çivit mavisi Burun içindeki yoğun kan damarları ise havanın burundan geçmesi sırasında ısıtılmasını sağlar.

##*##*

İndeks: Çivit mavisi, renk, zihin therapy, color therapy, heart, therapy, chromotherapy, ekonomik, kromoterapi, health, Color, mind, body, physical16

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş