Diyabet ve Şeker

Hurma Diyabet’e Faydalıdır

Diyabete ve Şeker Hastalığına Hurma Faydalıdır.
Yüksek öğretim enstitüleri etkinlikleri konusunda geleneksel ilaçların biyolojik değerlendirmesine yakın zamanlarda artan bir ilgi gösteriyorlar. Halk tıbbının sıklıkla uygulandığı Fas’ta geleneksel tıp bitkileri üzerine çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yürütülüyor.

Modern tıp olmasına rağmen, klasik ilaçlar (örneğin hurmaların diyabet ve yüksek tansiyon’da kullanılması) Fas’ın uzak toplumlarında yaygın olarak kullanılıyor.

Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vageçilmez besinidir Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma. Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açılır.Peygamber efendimiz orucunu Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarmış.Neden Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile oruç açtığı Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.

Antioksidan özelliği bulunan Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden ,kemik zayıflığına,kalp hastalıklarından damar hstalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma hangi hastalıklara karşı iyi gelir,

Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurmanın bilinmeyen faydaları tüm merak edilen soruların yanıtı yazımızın devamın da Hafif buruk, ama oldukça tatlı olan Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma yüksek fiyatı nedeniyle (şu sıralar kilosu 50 TL civarında) birçok meyve kadar günlük yaşamın bir parçası olmayı başaramıyor. Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma ağacına belki de bu nedenle”hayat ağacı” deniliyor  Diyabete ve Şeker Hastalığına faydalı Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer .

İndex: Resûlûllah, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal, Diyabet,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

223 thoughts on “Hurma Diyabet’e Faydalıdır

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş