Hurma, Zekâ Seviyesine Etkiliyor.

Hurma,ne Etkiliyor.
Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklı sistemini güçlendirerek kanser önleyici işlevi olan Selenyum gibi minerallerde Zekâ Seviyesine Etkili hurmalarda bulunuyor. Zekâ Seviyesine Etkili hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir.

Bu nedenle günümüzde bilim adamları insanın sadece Zekâ Seviyesine Etkili hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise bir Zekâ Seviyesine Etkili hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Zekâ Seviyesine Etkili Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmiyor. Ancak birazdan öğreneceğiniz bilgilerle artık her gün 3 adet Zekâ Seviyesine Etkili hurma tüketmeyi ihmal etmeyeceksiniz. Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın faydaları arasında en önemlilerinden biri çağın hastalıklarına olan önleyici etkisidir. Zekâ Seviyesine Etkili İdeal Bir Besin Potansiyel sağlık faydaları ve zengin hayati besinleri barındırması Zekâ Seviyesine Etkili hurmayı hemen hemen ideal bir gıda haline getiriyor. Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyorlar. Tıpkı kuruyemişler gibi Zekâ Seviyesine Etkili hurmada harika bir atıştırmalıktır ve içindeki früktoz size bitmek bilmeyen bir enerji verir.
Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın Faydaları çoktur. Özellikle Ramazan ayı bu ayda besleyici ve doyurucu olması sebebiyle hurma yenilmesi uzmanlarca tavsiye ediliyor. Zekâ Seviyesine Etkili hurma nasıl ve ne zaman yenmeli? Suda bekletilmiş hurmanın faydaları nelerdir? Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın Besin Değeri Besleyici özelliğinin çok yüksek olmasının yanı sıra; Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın faydaları arasında kabızlığa, bağırsak rahatsızlıklarına, kalp sorunlarına, anemiye, cinsel işlev bozukluklarına, ishale ve kansere karşı etkleri sayılabilir. Zekâ Seviyesine Etkili hurma; nebati yağ, lif ve doğal şekerin yanı sıra, tiamin, riboflavin, folat, niasin, A vitamini ve K Vitamini içerir, minerallerden ise kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, çinko, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum içerir. Özellikle kas gelişimi için Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın önemli bir besin öğesi olduğu belirtiliyor. Ayrıca eski zamanlarda Zekâ Seviyesine Etkili hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. Zekâ Seviyesine Etkili hurma, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereken vitamin ve minerallerin pek çoğunu içinde barındırır ve bir insan sadece Zekâ Seviyesine Etkili hurma ve su ile yaşamını devam ettirebilir. Ayrıca; modern tıbbi araştırmalara göre, Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın karın kanserinin önlenmesinde yararlı olduğu kabul edilmektedir.

İslam kültüründe çok önemli bir yere sahip Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın, özellikle Ramazan Orucu sırasında kullanılması ve iftarın öncelikle hurma ve su ile açılması aslında önemli bir alışkanlıktır. Hurmanın su ile birlikte alınması, yemek sırasında aşırı yemenin önüne geçmektedir Sağlıklı Kalp ve Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın faydaları saymakla bitmiyor ancak kalp sağlığı içinde önemli etkileri var. Geceden ıslatılan ve sabah ezilerek yenen hurmalar zayıf kalpler üzerinde olumlu etkileri vardır. Zekâ Seviyesine Etkili hurma üzerinde yapılan çalışmalarda inme ve diğer kalp ile ilgili hastalıkların riskini azaltmak için içerisinde etkili miktarda potasyum vardır. Ayrıca; kalp krizi, kalp hastalıkları ve felç, LDL kolesterol seviyelerini düşürmek için, sağlıklı ve lezzetli bir yol olarak tavsiye edilmektedir. Ayrıca doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. Zekâ Seviyesine Etkili hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” Zekâ Seviyesine Etkili hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin Zekâ Seviyesine Etkili hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler.1 Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise, bir Zekâ Seviyesine Etkili hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir.
Bebeğin Büyümesini Sağlayıcı olan Zekâ Seviyesine Etkili hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Zekâ Seviyesine Etkili hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir. Hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor. Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Zekâ Seviyesine Etkili kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda Zekâ Seviyesine Etkili hurmanın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası olarak Zekâ Seviyesine Etkili hurma ezip ovuşturmak, Zekâ Seviyesine Etkili hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de Zekâ Seviyesine Etkili hurma şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir. “250 gr. Zekâ Seviyesine Etkili hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir.

Zekâ Seviyesine Etkili insan sağlığında Yaş Zekâ Seviyesine Etkili hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Zekâ Seviyesine Etkili Zekâ Seviyesine Etkili hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. insan sağlığına yararlı ve Zekâ Seviyesine Etkili birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan Zekâ Seviyesine Etkili hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. Zekâ Seviyesine Etkili hurma neden insan sağlığında Zekâ Seviyesine Etkili mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, Zekâ Seviyesine Etkili hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Zekâ Seviyesine Etkili şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan Zekâ Seviyesine Etkili hurmayla ilgili son yıllarda Zekâ Seviyesine Etkili çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.

Buna göre doğumdan önceki 4 haftada hurma tüketiminin doğum olayı için dışarıdan tetikleme ve takviye ihtiyacını belirgin şekilde azalttığı sonucuna varılmıştır.

Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döne­minde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

Tabibler de yaptıktan araştırmalarda hurmanın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası olarak hurma ezip ovuşturmak, hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır.

Loğusa, hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de hurma şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir.  “250 gr. hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür bo­yu yenebilir.

Yaş Hurma (Taze Hurma) ile ilgili bir Hadis
Resûlûllah (S.A.V) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (C.C.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (C.C.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

İndex: Resûlûllah, Zekâ Seviyesine Etkili, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Kadın, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

Taze Hurmanın Doğumdaki Mucize Faydalıdır.

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…