Hurmanın Mide Ülserlerini Yavaşlatır.

Hurmanın Mide Ülserlerini Yavaşlatır.
Potasyum Zengini Hurmanın Mide ülserlerini Yavaşlatır. Yüksek enerjili bir yiyecek olmasının yanında hurmalar mineral zenginidir. Etkin mineral potasyumdur (648mg). Aynı zamanda fosfor, magnezyum, sodyum ve demir de içerir.

Araştırmalar potasyum zengin bir beslenmenin farelerde mide ülserlerini yavaşlatabildiği ve önleyebildiğini gösterdi. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ayrıca doğum sonrası meydana gelen potasyum ihtiyacı da hurma tüketerek karşılanabilir.

Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir.

Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir.Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir

*#
*#

Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma Ramazan Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ile açarmış.Neden Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ile oruç açtığı Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden, kemik zayıflığına, kalp hastalıklarından damar hastalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.
Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ağacına belki de bu nedenle ”hayat ağacı” deniliyor
Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir.
Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle “hayat ağacı” lakabını fazlasıyla hak eden bir meyvedir. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bu zengin içeriği ortaya koymakta. 100 gr Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma içerdiği 277 kalori ile günlük ortalama 1500-2000 arası kalori ihtiyacımızın önemli bölümünü karşılar. Sağlıklı insanlar için önerilen referans diyette kadınların günlük ortalama kalori ihtiyacı 1500, erkeklerin ise 2000 olarak kabul edilmektedir.

######

İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak” İnsanların Hurmadan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ve suyla yıllarca yaşayacağını belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar.
İnsanların Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla ve muz gibi hazmı da zor değildir. Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. En önemlisi Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. İnsan sağlığında Antioksidan Nasıl Çalışır? Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurma Ciğerlerimize çektiğimiz hava vücudumuzun içinde serbest radikaller denilen zararlı maddelerin oluşmasına neden olurlar. Mide Ülserlerini Yavaşlatan Hurmanın En önemli fayda Antioksidanlar bu serbest radikaller ile savaşarak vücudumuza zarar vermelerini engeller.

#*#*

İndex: Resûlûllah, Hurma, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, ishal, Diyabet, Karaciğer, Sindirim, Böbrek, Kabızlık, Folik Asit, Mide Ülseri,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş