Mantar Bulunan D Vitamini Vucudu Güçlü Korur

Çeşitli balıklar Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengindir ancak yağlı derin deniz balıkları daha çok D Vitamini içerir. Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini için en çok ton, somon ve uskumru gibi balıklar önerilmektedir. Güneş ve bu besinler D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Mantar türü aynı oranda D Vitamini içermez ve uzmanların D Vitamini için önerdikleri mantar türü beyaz “düğme” mantarıdır. 100 gram az pişmiş düğme mantarı günlük Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini ihtiyacının %7’sini karşılar. Güneş ve bu besinler D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz.
********

Özellikle morina balığı ciğerinin yağı geleneksel olarak Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde balık yağı olarak bilinen bu yağ yüksek oranlarda A ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini içerir. 100 gram morina yağı günlük D Vitamini ihtiyacının yaklaşık 16 katı D Vitamini içerir. 1 yemek kaşığı yağ ise günlük ihtiyacın 3.5 katı D Vitamini içermektedir. Güneş ve bu besinler Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Araştırmalara göre Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini , bakterileri öldüren hücrelerin çoğalmasına da yardımcı oluyor.
*#
*#
İngiliz Tıp Dergisinde açıklanan araştırmaya göre Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini kalın bağırsak kanseri riskini azaltmaktadır.

indeks: Antioksidan, Antiseptik, Astım, B6 vitamini, Bağırsak, Bağışıklık, Bağsur, Bakır, Bayılma, Beyin, C vitamini, Ceviz, Ceviz Yaprağı, Cild, Cilt, Çinko, Damar, demir, diş, Diyet, Felç, Folik asit, Fosfor, göz, K vitamini, Kalp, kalsiyum, Kan Basıncı, Kan Şekeri, Kanser, Kemik, Kilo, Kolesterol, magnezyum, Manganez, Mikrop, Mineral, Öksürük, polyphenol, potasyum, saç, Selenyum, Sindirim Sistemi, Soğuk Algınlığı, Su, Terleme, Tiamin, Tırnak, Tırnak Bakımı, Uykusuzluk, Vitamin, Yağ, yanık, Zatüre

#*#*

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş