Niasin Vitamini B3, Faydaları Nelerdir.

Niasin Vitamini B3, Faydaları Nelerdir.
insan sağlığında Niasin Vitamini B3, Niasinamid veya Nikotin Amid olarak da adlandırılan B3 vitamini; protein, yağ ve karbonhidrat metabolizması için gerekli olan bir vitamindir. insan sağlığında Niasin Vitamini B3 Yararları kan dolaşımını düzenler, sağlıklı bir deri sağlar ve santral sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

Niasin Vitamini B3 Beyin ve hafızanın ileri fonksiyonlarının denetlemesinden dolayı şizofreni ve diğer zihinsel hastalıklarda tedavi edici rol oynar. insan sağlığında Niasin Vitamini B3 Son olarak yeterli B3 düzeyinin insülin ile östrojen, progesteron ve testesteron gibi cinsiyet hormonlarının sentezi için hayati rol oynadığı gösterilmiştir.

Son zamanlarda kan kolesterolünü ve trigliseritini yan etki olmadan emniyetle düşürebildiği için doktorlar tarafından bu amaçla sıklıkla insan sağlığında Niasin Vitamini B3 kullanılmaktadır. Ancak insan sağlığında Niasin Vitamini B3 kullanımında doz ayarlaması mutlaka doktor tarafından yapılmalıdır. insan sağlığında Niasin Vitamini B3 Hangi besinlerde bulunur? insan sağlığında Niasin Vitamini B3 içeren doğal yiyecekler sığır eti, brokoli, karnabahar, havuç, peynir, mısır unu, yumurta, balık, süt, patates ve domatestir. insan sağlığında Niasin Vitamini B3 Ette bol miktarda vardır. Vücut, süt ve yumurtadaki proteinlerden de Niasin Vitamini B3 üretebilir. Niasin Vitamini B3 Eksikliği nelere yol açar? insan sağlığında Niasin Vitamini B3 vitamini eksikliğinde “pellegra” adı verilen ve sinir sisteminde fonksiyon bozukluğu, mide bağırsak sistemi bozukluğu, ishal, zihin bulanıklığı, depresyon ve ağır dermatit ve çeşitli cilt lezyonlarına neden olan bir hastalık oluşur.

#*#*

İndeks : zihin bulanıklığı, sığır eti, brokoli, karnabahar, havuç, peynir, mısır unu, yumurta, balık, süt, patates, domates, pellegra, Niasin Vitamini, B3, Niasin, sinir sistemi, cilt lezyonları, dermatit, mide bağırsak sistemi, ishal,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş