Hurma Mideyi Kuvvetlendiricidir.

Hurma Mideyi Kuvvetlendiricidir.
Mideye faydalı olabilmesi için fazlaya kaçmamak kaydıyla hurma yenmeye devam edilir. Polenli hurma macunundan aç karına bir tatlı kaşığı yenmesi çok yararlıdır. Halk arasında mide ülserlerinin tedavisinde hurma kullanımı denenmiştir. Sağlık ile alakalı dergide yayınlanan araştırmaya göre, Mideyi Kuvvetlendirici Hurma farelerde mide ülseri şiddetini azaltmıştır.

Mide astarında hurmanın koruyucu bir görev yaptığı ve Hurmanın insanlarda da uygun olabileceği sonucuna varılmıştır.İtalya Büyükelçiliği, 3000 Whitehaven St. NW, Washington D.C. İtalyan ve Amerikan üniversiteleri çok çeşitli öğrenci Araştırmalarından ve Programlar, müfredat ortaklığı ve araştırma işbirliği.

Bununla birlikte, üniversiteler gelişmeye ve Yeni fırsatlar ortaya çıktığında yeni stratejik ilişkilerin nasıl oluşturulabileceğini düşünmek zorunda. İtalya Büyükelçiliği, İtalyan Üniversitesi Rektörler Konferansı (CRUI) ile işbirliği içinde ABD’deki muadil kuruluşlar – Kamu ve Arazi Hibe Üniversiteleri Birliği (APLU), Ulusal Üniversite Araştırma Yöneticileri Konseyi (NCURA), Uluslararası Eğitim Yöneticileri Derneği (AIEA), Uluslararası Eğitim Konseyi (ACE) – Üniversite temsilcilerini, 25 Ocak 2017’de Washington D.C., daha güçlü üniversite ortaklıklarını nasıl teşvik edeceğini araştıran bir Forum için. Forumda kıdemli yöneticiler ve akademisyenler yer alacak ve ortaya çıkan eğilimleri, gelişimi Yeni ortak finansman imkânları ve kurulan yenilikçi ortaklık örnekleri. İtalyan üniversiteleri, araştırma ve öğretim etkinliklerini doğrudan ABD’li meslektaşlarına sunacaklar. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve araştırmacıların değiş tokuşu için anlaşmaları teşvik etmek, ayrıca bazı iyi örnekler göstermektier

Amerikan üniversiteleriyle Bire bir toplantılar  paylaşma alışkanlıkları. Mideyi Kuvvetlendirici Hurmanın 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Bu konu ile alakalı çeşitli üniversite ve laborutuvarların araştırmaları vardır.

Alman Universität Kaiserslautern, Universität Karlsruhe, Universität Konstanz, Universität Leipzig, Universität Mannheim, Universität Passau, Universität Potsdam, Universität araştımalarında Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Mideyi Kuvvetlendirici Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Mideyi Kuvvetlendirici Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir.

*#
*#

Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Mideyi Kuvvetlendirici Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir.

Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir Mideyi Kuvvetlendirici Hurma Ramazan Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.

Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede fayda sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Mideyi Kuvvetlendirici Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M.Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Mideyi Kuvvetlendirici Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Ancak uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Mideyi Kuvvetlendirici Hurma ağacına belki de bu nedenle ”hayat ağacı” deniliyor. Mideyi Kuvvetlendirici Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir.

Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Mideyi Kuvvetlendirici Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir.
İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Mideyi Kuvvetlendirici Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir.

İnsanların Mideyi Kuvvetlendirici Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla ve muz gibi hazmı da zor değildir. Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir.

İndex: Resûlûllah, ishal, Diyabet, Karaciğer, kemik, Stres, Gerginlik, Sinir, Sindirim, Böbrek, Kabızlık, Zayıflık, Folik Asit, Mide Ülseri, Alkol, Mide, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma,  Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare,

Kaynakça: Medical University of Luebeck,  Europa-Universität Viadrina Frankfurt (Oder),  Fachhochschule Karlsruhe, Universität Kaiserslautern, Universität Karlsruhe, Frankfurt University, Friedrich Schiller Universität,  Universität der Bundeswehr München,.

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş