Karbonatın Mide Sorunu Mucizevi Faydalıdır.

Karbonatın Mide Sorunu Mucizevi Faydaları
İnsan Sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan karbonat, mide sorunu yaşayan kişilerin de imdadına koşmaktadır. İnsan Sağlığı için Yemek sonrasında ağrı çeken ve sindirim zorluğu yaşayan kişiler, bir miktar karbonat ve suyu karıştırıp içerler ise rahatlayacaklardır.

İnsanın kepek sorununu ortadan kaldıran karbonat, aynı zamanda saçlarınız daha kısa sürede temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca saçlarınız yıkadıktan sonra karbonat ile masaj yaparsanız kepek probleminden kurtulabilirsiniz.

İnsan Sağlığı Bademcik problemini ortadan kaldırmak için karbonat ile suyu gargara yapınız. Evet bir çok ilaç şıp diye mide yanmanıza çözüm olabiliyor ama vücudunuza da bir o kadar zararlılar. Onlar yerine ilk olarak daha doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Yarım bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı karbonat katıp karıştırın ve için. Mide yanmanızı tıpkı ilaçlar gibi hemen geçirecek.

İnsan Sağlığı halk arasında yaygın olarak ‘‘karbonat’’ olarak adlandırılır. ‘Sodium bicarbonate’ olarak da bilinen karbonat daha çok hamur işlerinde ve mutfaklarda kullanılır. Karbonatın İnsan Sağlığı olan faydaları hakkında çok az şey bilinir ama yazıyı okuduğunuzda karbonat hakkında öğreneceğiniz yeni şeylerin sizi çok şaşırtacağından eminiz. Yazının en başında bir uyarı yapmak istiyoruz, İnsan Sağlığı Karbonat etkili bir kimyasal maddedir bu yüzden bu yazıda ele alacağımız bazı kullanım şekillerini uygularken bu özelliğini unutmayın. Karbonat sodyum açısından çok zengin bir kaynaktır ve bu yüzden daha çok bakım ve kozmetik ürünlerinden çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle saç ve cilt bakımında vazgeçilmez kozmetik ürünlerinden bir tanesidir.

Çoğu kişi, karbonatı sadece hamur işi yapımında kullanıldığını düşünmektedir. Fakat bu besinin birçok yararı bulunmaktadır. Kozmetikten tutunda sağlığa kadar birçok yararlı etkisi olan ürün, suda çabuk çözülme özelliğine sahip olduğundan hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Doğallıktan yana olanlar için çok özel bir ürün olan karbonat, birçok bölümlere ayrılmaktadır. Maden, kimya gibi birçok alanda kullanılan çeşitleri vardır. Sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum çeşitlerinden oluşan karbonatın, genel adı Karbonik bazik tuzudur. Karbonik asit bazlardan oluşan karbonat, tuzların ortak adını oluşturmaktadır. Bu ürün, kimyasal maddelerden oluşmuş olsa da çoğu içeriklerden daha doğal ve zararsızdır. Herhangi bir alerjik reaksiyonu olan kişileri olumsuz etkileyebilmektedir.

Karbonatın Zararları: Karbonat kimyasal bir madde olduğundan dolayı aşırı tüketilmesi bazı sorunlara neden olmaktadır. Bu yüzden kullanım dozu ve kullanım süresine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle ciddi deri hastalıkları diş veya diş eti hastalıkları ile ilaçlı mücadele eden hastalar doktorların danışmadan kullanmamalıdırlar. Aşırı kullanılması diş minelerine zarar verir haftada en fazla bir kere kullanılmalıdır

Aşırı şekilde cilde ve aknelere veya sivilceli bölgelere uygulanmamalıdır. Dozunu düşük tutarak gün aşırı kullanılabilir. Suya karıştırılarak içilmesini önermiyoruz. Diyetlerde su ile karıştırılarak sürekli tüketilmesini önermiyoruz, çünkü kalp ve mide sorunlarına neden olmaktadır.

*#
*#

Tavsiyeler
Karbonatın farklı kullanımlarının birçok açıdan sağlığa faydası olduğu gibi özellikle cilt, saç ve diş sağlığına iyi geldiğini söyleyebiliriz. Düzenli olarak suya karıştırılarak içilmesi durumunda kilo vermeyi kolaylaştıracağı yönünde bir kanaat var fakat risklerinden dolayı tavsiye etmiyoruz. Kilo ve diyet için daha sağlıklı besinlerin kullanılmasını öneriyoruz.

İndeks: Karbonat, Mide Sorunu , Mucize, Fayda, cilt, saç, diş, akne

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

37 thoughts on “Karbonatın Mide Sorunu Mucizevi Faydalıdır.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş