Hurma Sinir Sistemini Sistematik Düzenler

Hurma Sinir Sistemini Sistematik işlevini Düzenler
Hurma insan sağlığın sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen ve korur. Kan basıncını (tansiyon) dengeleyen ve kalp ritmini düzenleyen yaşamsal minerallerden biri olan potasyumdan zengin olan hurma, hiç kolesterol içermemesi nedeniyle kalp dostu besinler arasında yer alıyor. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini düşürüyor.

Sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurmanın, palmiyegiller familyasından dekoratif yapraklı bir palmiye türüdür. sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurmanın Palmiyeler gibi tropikal, ılıman ve çöl ikliminin görüldüğü yerlerde yetişir.

Hurma Kazık ve saçak kök yapısına sahiptir.Ağacın pürüzlü gövdesi gri ağırlıklı kahverengi gibidir Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma genellikle iftar atıştırmalığı olarak tüketilen bir besin. Aslında sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma sadece Ramazan’da değil, yılın her ayında sofralarımızda bulunması gereken besinler arasında yer alıyor. Çünkü başta sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitamin içermesiyle İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma sağlığımız üzerinde pek çok önemli fayda sağlıyor.
Sâd İbn-i Ebî Vakkas (r.a.) hasta olduğunda Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hasta zi­yaretine giderler “Mübarek ellerini göğsüme koydu. Hatta ben mübarek elinin soğukluğunu kalbimde hissettim. Sonra -“Sen kalp hastalığına yakalanmışsın! Sakif’in kardeşi Haris İbn-i Kelede’ye git. Tedavi ol. O tabib birisidir. Medine’nin Acve hurmasından yedi tane alsın, onları çekirdekleri ile beraber dövsün (öğütsün) sonra onu süt ile yağ ile sulandırarak sana yedirsin.” Sâd (r.a.) böylece bu hastalıktan kurtulmuştur..
“Eğer Acve sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurması bulunamazsa, Medine sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurması çekirdekleriyle öğütülür, az badem içi ve hıyar çekirdeği öğütülür. Süt, zeytinyağı ve bal ile pişirilip macun yapılıp soğuk olarak yedirilir.” Bu macun birçok hastalığa şifadır.

100 gram sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurmanın ortalama 277 kalori içerdiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanları “4 adet sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma 1 porsiyon meyve miktarına denk geliyor ve İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma ortalama 60 kalori içeriyor. Dolayısıyla, vitamin ve minerallerden zengin bu lezzetli besini yine de kontrollü tüketmekte yarar var” diyor.İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurmanın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklı sistemini güçlendirerek kanser önleyici işlevi olan Selenyum gibi minerallerde İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurmalarda bulunuyor.

İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. 

Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

Ayrıca eski zamanlarda İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereken vitamin ve minerallerin pek çoğunu içinde barındırır ve bir insan sadece İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma ve su ile yaşamını devam ettirebilir.

Doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. 

Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Rahim adalelerini kuvvetlendiren kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurmanın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası hurma ezip ovuşturmak, İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir.”250 gr. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur.

index: Resûlûllah, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma,  Kadın, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

.
http://www.enerjistmasor.com/parmak-basinc-masaci-akupunktur-vucuda-faydalidir/
.

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş