Biberiye Kas Ağrılarına Faydalıdır.

Biberiye Kas Ağrılarına Faydalıdır.
Sağlığımıza yararlı biberiye etkili bir şekilde iltihaplı kas dokusunu dindiren, ağrı ve acıyı alan doğal bir anti-inflamatuar Aromatik bir bitkidir. Ayrıca hızlı iyileşmeyi desteklemek için kan dolaşımını arttırır. Bunun dışında Sağlığımıza yararlı biberiye yağı da baş ağrıları, kas ağrıları, romatizma ve hatta artrit tedavisinde kullanılabilir.

 

 

 

 

1 fincan kaynatılmış sıcak suya 1 çay kaşığı kurutulmuş Sağlığımıza yararlı biberiye ekleyin. Kapatın ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin, süzün ve yudumlayın. Bu çayı günde 3 defa içiniz. Ayrıca, 1 çorba kaşığı sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağını birkaç damla Sağlığımıza yararlı biberiye uçucu yağı ile karıştırın. Günlük olarak etkilenen alana birkaç kez masaj amaçlı kullanın. Başka bir seçenek de, sıcak su ile dolu bir küvete 1 çay kaşığı Sağlığımıza yararlı biberiye uçucu yağını eklemektir. Menstrüel kramp ya da kas spazmlarını rahatlatmak için 15 dakika banyoda bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın. Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi? Vücutta meydana gelen kas ve eklem ağrıları, kas krampları ve spazmlar için Sağlığımıza yararlı biberiye yağının deri üzerinden problemli bölgeye uygulanması rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir. . Kas ve eklem ağrılarının, kas krampları ve spazmlarının, romatizmal ağrıların ortadan kaldırmak için Sağlığımıza yararlı biberiye yağı problemli bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır.< Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Sağlığımıza yararlı biberiye, ballıbabagiller familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür. Mor çiçekli ve çalı görünümlü bitkidir.

 

 

 

 

 

Sağlığımıza yararlı biberiye Nedir, biberiye Hakkında Bilgi biberiye (Rosmarinus officinalis), Ballıbabagiller (Lamiaceae) ailesinden, çalı görünümünde, mavi-mor çiçekler açan, iğneye benzeyen ince yapraklı ve dört mevsim yeşil kalabilen bir bitkidir. biberiyenin anavatanı Akdeniz’dir. Milattan Önce, Antik Yunan döneminden itibaren çeşitli amaçlarla kullanılan Sağlığımıza yararlı biberiye, sağlık üzerine olumlu etkileri nedeniyle zaman içerisinde Avrupa’da ve dünyada da yetiştirilmeye başlanmıştır. Antik Yunan döneminde Sağlığımıza yararlı biberiye daha çok hafızayı kuvvetlendirmek ve konsantrasyonu arttırmak için kullanılmıştır. biberiye yüzyıllar boyunca; hafızayı güçlendirmek, sindirim sorunlarını gidermek amacıyla şifalı bitki olarak, kolonya ve parfüm şeklinde koku olarak, dekorasyon süs bitkisi olarak, hediyelik eşya olarak çeşitli şekillerde ve amaçlarda kullanılmıştır.Günümüzde Sağlığımıza yararlı biberiye çoğunlukla esans (koku), bahçelerde süs bitkisi ve yemeklerde tat ve lezzet verici baharat ya da çeşni olarak kullanılmaktadır. Sağlığımıza yararlı biberiyenin bilinen bir diğer ismi de Kuş Dili Otu’dur. Sağlığımıza yararlı biberiye Gıdaların antioksidan kapasitesini gösteren değer olan ORAC değeri kurutulmuş Sağlığımıza yararlı biberiye için 112.200’dür. Bu değer ile Sağlığımıza yararlı biberiye, antioksidan kapasitesi en yüksek olan gıdalar listesinde ilk sıralarda gelmektedir. Sağlığımıza yararlı biberiye’nin Sağlığa Faydaları Son zamanlarda çoğunlukla yemeklerimize hoş bir aroma, koku ve lezzet vermek için kullandığımız Sağlığımıza yararlı biberiye yüzyıllardır geleneksel tıp alanında birçok hastalığın tedavisinde, rahatsızlıkların giderilmesinde ve önlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlığımıza yararlı biberiye; içeriğinde bulunan birçok vitamin, mineral, flavonoid, fenolik bileşik ve uçucu yağlar baş ağrısından kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve insan sağlığı için oldukça faydalı bir bitkidir. En son yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda Sağlığımıza yararlı biberiye, adaçayı ile birlikte en yüksek antioksidan özelliğe sahip bitki olarak tespit edilmiştir. Yada spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Ya da kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür.

Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Besin Değerleri Sağlığımıza yararlı biberiye Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal) 131
Toplam yağ 6 g
Kolesterol 0 mg
Demir 6,7 mg
D vitamini 0 IU
B6 Vitamini 0,3 mg
B12 vitamini 0 µg
Magnezyum 91 mg
Sodyum 26 mg
Potasyum 668 mg
Karbonhidrat 21 g
Diyet lifi 14 g
Protein 3,3 g
A vitamini 2.924 IU
C vitamini 21,8 mg
Kalsiyum 317 mg
Sağlığımıza yararlı biberiyenin sağlığa faydaları zararları nelerdir, biberiye nedir hakkında bilgi, biberiye neye iyi gelir neye faydası vardır,

Sağlığımıza yararlı biberiye nasıl ve ne kadar tüketilmeli biberiyenin Faydaları Nelerdir? Bu yazımızda; biberiyenin sağlığa faydaları ve zararları nelerdir, Sağlığımıza yararlı biberiye nedir, biberiye hakkında bilgi, biberiye nasıl ve ne kadar tüketilmeli ve biberiye hakkında merak edilen pek çok bilgiyi bulabilirsiniz. Sağlığımıza yararlı biberiye yağı en az biberiye kadar faydalı ve biberiye kadar konuşuluyor.. biberiye yağı sayesinde şifa bulan ve fazla kilolarından kurtularak zayıflamak isteyen kişiler dolayısıyla Sağlığımıza yararlı biberiye yağının nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Sağlığımıza yararlı biberiye yağı nedir ve Sağlığımıza yararlı biberiye yağı nasıl yapılır sorularıyla sıkça karşılaşmamız sebebiyle biz de sizler için biberiye yağını ve Sağlığımıza yararlı biberiye yağının nasıl yapıldığını yazımızda anlattık. Sağlığımıza yararlı biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından buhar distilasyon yoluyla elde edilen bir yağdır. Yani yaprakların distilasyon ile buharı çıkarılarak Sağlığımıza yararlı biberiye yağı elde edilir. Sağlığımıza yararlı biberiye yağı birçok hastalığın tedavisinde kullanılması, zayıflatıcı etkisi bulunması ve selülitleri yok etmesi gibi sebeplerden dolayı günümüzde oldukça popüler.. İnsan sağlığında yararlı biberiye yağı sayesinde hem tedavi hastalıklarımızdan kurutulabilir şifa bulabiliriz hem de formumuza kavuşup zayıf bir görünüm elde edebiliriz. Sağlığımıza yararlı biberiye yağı kullanarak romatizmal hastalıklarımızdan, çeşitli kemik ağrılarımızdan kurtulmamız hayal değil.. Sağlığımıza yararlı biberiye yağı sürülerek eklemlerimizdeki ağrılarımızı giderebiliriz. Ayrıca baş ağrısı durumunda bir miktar Sağlığımıza yararlı biberiye yağı ile başımızı ovarsak da baş ağrımızı dindirebiliriz.

Sağlığımıza yararlı biberiye’nin Dikkat edilmesi gereken Yan Etkileri.
Son yollarda yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki Sağlığımıza yararlı biberiye bitkisi ve Adaçayı bitkisi, şifalı bitkiler diye tabir ettiğimiz bitkiler arasında en güvenilir ve vücudumuz için en faydalı bitkilerdir. Adaçayı, Sağlığımıza yararlı biberiye bitkisine göre daha güçlü ve etkilidir. Bu nedenle adaçayının fazla tüketilmesi önerilmez. Sağlığımıza yararlı biberiye bitkisinin sağlıklı bireylerde her hangi bir yan etkisinin veya zararının olduğu bugüne kadar tespit edilmemiştir. Bilimsel olarak da Sağlığımıza yararlı biberiyenin kullanım miktarı konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak yine de sağlıklı bireylerin Sağlığımıza yararlı biberiyenin tüm faydalarına rağmen aşırı miktarlarda tüketmesi çeşitli sağlık sorularına neden olabilir.

Özel durumu bulunan bireyler için kullanım önerileri şunlardır:
Yüksek tansiyon hastaları doktoruna danışmadan Sağlığımıza yararlı biberiye çayı tüketmemelidir.
Epilepsi hastaları doktoruna danışmadan Sağlığımıza yararlı biberiye çayı tüketmemelidir. Sinirsel sağlık sorunları yaşayan kişiler doktoruna danışmadan Sağlığımıza yararlı biberiye çayı tüketmemelidir. Hamile ve emziren kadınlar doktoruna danışmadan Sağlığımıza yararlı biberiye çayı tüketmemelidir. Herhangi bir hastalık nedeniyle ilaç kullanan kişiler doktoruna danışmadan Sağlığımıza yararlı biberiye çayı tüketmemelidir.

İndeks: Biberiye, kas, anti-inflamatuar, Kas spazmları, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı,

24 yorum

 1. Geri bildirim: Hurma Kan Yapıcıdır, Anemi Hastalığını Kaldırır | bitki ve insan

 2. Geri bildirim: Kas Ağrılarına Zerdecal Çayı Faydalıdır. | bitki ve insan

 3. Geri bildirim: Pantotenik Asit Vitamini B5, Faydaları Nelerdir. | bitki ve insan

 4. Geri bildirim: Epsom Tuzu Ayak Sorunlarını Azaltır | bitki ve insan

 5. Geri bildirim: Biberiye Cildi Güzelleştirir. | bitki ve insan

 6. Geri bildirim: Biberiye Buhar Banyosu Solunuma Faydalıdır. | bitki ve insan

 7. Geri bildirim: Epsom Tuzu Ağrıları Hafifletir. | bitki ve insan

 8. Geri bildirim: Epsom Tuzu Detoksifikasyon Sağlar. | bitki ve insan

 9. Geri bildirim: İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar | bitki ve insan

 10. Geri bildirim: Cildteki Morluklardan Biberiye ile Kurtulun | bitki ve insan

 11. Geri bildirim: Patates zengin D Vitamini ile Koruyucudur. | bitki ve insan

 12. Geri bildirim: Saç Sağlığına Biberiye Yararlıdır. | bitki ve insan

 13. Geri bildirim: Selüliten Kurtulmanın Yolları. | bitki ve insan

 14. Geri bildirim: D Vitamini Kas Ağrılarına Tedavi Eder. | bitki ve insan

 15. Geri bildirim: Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir | bitki ve insan

 16. Geri bildirim: Uyku ve Dinlenme Kas Ağrılarına Tedavidir | bitki ve insan

 17. Geri bildirim: Mantar Güçlü D Vitamini Vucudu Korur. | | bitki ve insan

 18. Geri bildirim: Bağışıklığı Koruyan D Vitamini Süt Ürünlerinde Zengindir. | bitki ve insan

 19. Geri bildirim: Yumurta zengin D Vitamini ile Vucudu Korur. | bitki ve insan

 20. Geri bildirim: Biberiye Sinüzit için Faydalıdır | bitki ve insan

 21. Geri bildirim: Balık Yağı Kas Ağrılarına Faydalıdır | bitki ve insan

 22. Geri bildirim: Riboflavin Vitamini B2, Faydaları Nelerdir. | bitki ve insan

 23. Geri bildirim: Niasin Vitamini B3, Faydaları Nelerdir. | bitki ve insan

 24. Geri bildirim: Epsom Tuzu Saçları Güçlendirir. | bitki ve insan

Bir cevap yazın