Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir

Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir
Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu beden ve sindirim sisteminde bulunan zararlı toksinleri ve atık ürünleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırmada ve kabızlık tedavisinde de kullanılır.

1 fincan ılık suya 1 ya da 2 çay kaşığı epsom tuzu koyun eritin ve aç karnına günde 1 kez için. Epsom tuzu içten alındığında gastrointestinal irritasyon, ishal, bulantı ve kusma gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu kullanmadan önce doktorunuza danışın ve 1 haftadan daha uzun süre kullanmayın. Ayrıca Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu banyosu su tutma ve karın şişliğini azaltmaktadır. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir.

 

Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu ayrıca detoksifikasyon işleminde de yardımcı olmaktadır. Epsom tuzu ile düzenli olarak banyo yapmak epsom tuzunun sağlığa faydalarından yararlanmak için en kolay ve ideal bir yoldur. Ayrıca magnezyum sülfat da lokal olarak kullanılabilir ve dahili alınabilir. İçinde çözündüğü madde: Su, Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA, Wesleyan University CT, Whitman College WA, Pomona College CA, Northwestern University IL, California Institute of Technology CA, University of Chicago IL, Carleton College MN, Harvey Mudd College CA, Vassar College NY, Centre College KY, Rice University  araştırmalarında  Epsom Tuzu yararlı  Kullanımı Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA, Wesleyan University CT, Whitman College WA, Pomona College CA, Northwestern University IL, California Institute of Technology CA, University of Chicago IL, Carleton College MN, Harvey Mudd College CA, Vassar College NY, Centre College KY, Rice University  araştırmalarında  Epsom Tuzu yararlı  Kullanımı Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY,  araştırmalarında Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu nesiller için kullanılmış olmasına rağmen, iki nokta üstüste cleansing için Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzunun kullanımı hakkında kanıta dayalı öneriler bulunmamaktadır. Kabızlık tedavisinde paket talimatlar,

Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzundan 2-6 çay kaşığı kadar bir dozu önerir. Dehidrasyonu önlemek için tuz, en az 8 ons su veya sıvı ile karıştırılmalıdır. Epsom tuz çözeltisi kolonun tamamen boşalmasına neden olabileceğinden, bu yöntemi kullanan herhangi biri sabahın başlangıcından ve bir tuvaletin yanında kalmanın avantajlarından yararlanacaktır. Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT araştırmalarında Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu, müshil olarak kullanılmak üzere FDA tarafından onaylandı, ancak kolon temizliği için özel olarak onaylanmamıştır. Büyük veya sık dozlarda veya böbrek hastalığı gibi sağlık sorunları olan kişiler tarafından kullanıldığında yan etkiler ve ciddi güvenlik riskleri için potansiyel var. Fazla sıvı bağırsaklara çekildiğinde, şişkinlik, gaz, karın rahatsızlığı ve ishale neden olabilir. İshal aşırı ise kuruma de olabilir. Sonunda, Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzundan alınan bazı magnezyum sülfat bağırsaklarda emilir. “BMJ Olgu Raporlarında” yayınlanan Nisan 2009 tarihli bir makaleye göre böbrekler magnezyumun aşırı magnezyumdan arındırılmasına rağmen, Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu kullanımı ile magnezyum toksisitesi olgu sunumu bildirildi.

Fazla vücut magnezyumu riski – yaşamı tehdit eden bir risk. Durum – böbrek hastalığı olan insanlarda daha olasıdır.Uyarı:Bir Epsom tuz mektubu kullanmadan önce daima doktorunuza danışın. Mevcut bir tıbbi durumunuz varsa veya reçeteli ilaçlar almanız durumunda bu özellikle önemlidir. Böbrek hastalığınız varsa, yüksek magnezyum düzeyindeyseniz veya hamileyseniz veya hemşirelik yapıyorsanız kullanmayın. Bir doktor tarafından reçete edilmediği sürece çocuklarda kullanmaktan kaçının. Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA,  araştırmalarında Doktorunuz Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzunu müshil olarak kullanmayı onaylarsa, doz talimatlarını izleyin. Ayrıca, günde 1 defadan fazla kullanmayın. Doktorunuzla uzun süreli olarak görüşmedikçe bir haftadan fazla kullanmayın. Kabızlığınız hala devam ediyorsa veya bağırsak alışkanlıklarında 2 haftadan fazla sürecek bir değişiklik varsa, bu durum daha ciddi bir sağlık sorunu olduğunu gösterebilir, bu nedenle değerlendirme ve tedavi önerileri için doktorunuza danışın.Daha fazla lif yemesi söylendi mi? Amerikalıların çoğunda yeterince şey olmuyor. Diyetinizdeki en önemli besinlerdendir. Sindirim sisteminizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Kabız ile ilgili bir sorunuz olmasa bile, bu yüzden lif ihtiyacınız var.  50 yaşın altındaki kadınların günde 25 gram, 50 yaşın altındaki erkeklerin ise 38 gram olması gerekir. Senin için en iyi nedenlerini doldurun. Boston Üniversitesi’nden  araştırmalarda, “Bu ülkede müshil maddeler üzerine çok para harcıyoruz” diyor. Fakat düzenli kalmak için en iyi yol daha fazla lif tüketmektir. Taburelerinizi topluca toplamanıza yardımcı olur ve bağırsaklarınıza doğru ilerletir. Kabızlığı önler. Sadece bir sürü su içtiğinden emin olun. Blake, “Lifin çalışması için vücudunuzda hidratlaştırmanız gerekiyor” diyor. “Atıkları birlikte taşımak için bol miktarda sıvıya ihtiyacınız var ya da birikebilir.”

Boston Üniversitesi’nden  araştırmalarda İyi Bakteri Artırır Fermente gıdalardaki (“yoğurt” gibi) “iyi” bakteri denilen probiyotikleri duymuş olabilirsiniz. Diğer ikramiyelerin yanında sindirim sağlığının iyileşmesine yardımcı olurlar.  Peki ya ön biyotik ? Bunlar, bu probiyotiklerin bağırsaklarda gelişmesine yardımcı olan temel liflerdir. “Bakteriler için yiyecek var. Blake’den koparlar “diye belirtiyor Blake. Prebiyotikler meyve ve sebzeler gibi lif açısından zengin gıdalarda bulunur, ancak tüm lifler prebiyotik değil. En iyi kaynaklardan bazıları: muz, kepekli buğday ve mısır. Yüksek lifli gıdalar, atıştırmalık isteğine karşı tatmin edici bir silahtır.  PA, York’ta bir aile hekimi , “Tam dolu hissediyorsun ve daha uzun süre doluyorsun” diyor. “Birkaç kilo verdiğini görebilirsiniz.” Fıstık gibi lif bakımından zengin gıdalar kalorisinde yüksek iken, diğerleri patlamış mısır gibi değildir. Blake, “Sizi doldurmadan önce dolduracak” dedi. “Diğer kalorilerin yerini alıyor.” Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA araştırmalarında Lif Hastalığa Karşı Muhafızdır, Yüksek lifli bir diyet, divertikülit gibi ciddi bir bağırsak problemi alma şansınızı düşürmenize yardımcı olabilir.

Bu durumla, kolonun duvarındaki torbalar atıkların tıkanmasına neden olur. Bu, enflamasyona veya enfeksiyona neden olabilir. Doktorlar soruna neden olanlardan emin değiller, ancak araştırma, çok miktarda lif yiyerek atıklarınızı sisteminizde dolaşmaya devam ettirdiğini gösteriyor. Fiber, aynı zamanda bazı irritabl bağırsak sendromu semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bunu, sindirim sisteminizi kontrol etmeye ve kabızlık alma riskinizi düşürmeye yardımcı olarak yaparız. Bazı çalışmalar gastroözofageal reflü hastalığına (GERD), mide ekşimesine neden olan insanlara yüksek lifli bir diyet yapmaları durumunda daha iyi sağlıklı hissettiklerini gösteriyor. Ayrıca, bazı kanser riskini azaltmanıza, kolesterolünüzü düşürmenize ve kan şekerinizi dengede tutmanıza yardımcı olabilir.  Doktorunuz daha fazla lif elde ettiğinizi söylüyorsa, yavaşlamanız önemlidir. Çok fazla hızla ekleme, bağırsaklarınızı bastırabilir, şişkinlik ve kramplara neden olabilir. İngiltere’de Epsom şehrinden alan Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu, yaygın olarak kullanılan bir sağlık ve güzellik ürünüdür. Damıtılmış mineral bakımından zengin sudan türetilen bu magnezyum sülfat bileşimi kabızlığı ve kolon temizliğini tedavi etmek için geleneksel bir evde çare olarak iyi bilinir; etkinliğiyle ilgili seyrek araştırma yapılmasına rağmen. Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu müshil olarak güvenle kullanılabilir olsa da, büyük dozlar önemli sağlık riskleri oluşturabilir. Özellikle herhangi bir halen devam eden sağlık probleminiz varsa veya hamile iseniz veya emziriyorsanız, hekim ile amaçlanan kullanımı tartışmak önemlidir.California Institute of Technology CA, University of Chicago IL, Carleton College MN, Harvey Mudd College CA,  araştırmalarında ve uygulama raporlarında Iki nokta üstüste temizlik Kolonun temizlenmesi veya dışkı maddesinin bağırsaklarından kurutulması için kullanılan birkaç yöntem vardır. Daha fazla diyet lifi kullanmak ya da lif takviyeleri kullanmak, bazı gıdalar ve ilaçlar dışkıyı yumuşatırken ya da kolon boşaltmaya yardımcı olan daha fazla hareket etmesi için bağırsak kaslarını harekete geçirirken, dışkıyı hacimlendirir.

Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu, ozmotik müshil olarak işe yarayıp, bağırsağa daha fazla sıvı akar. “Nörogastroenteroloji ve Motilitenin” Aralık 2009 sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre, ozmotik müshil ilaçlar ve magnezyum içeren müshil maddeler dışkı frekansını artırmada etkili olabilir, ancak bu inceleme, Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzunun kullanımı hakkında hiçbir spesifik deneme yapılmadığını kaydetti.Hareket mekanizması  Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu gibi ozmotik müshil maddeler bağırsakları vücudun fazla su emmesini teşvik eder. Bu magnezyum sülfat bileşiği bağırsaklara girdikçe sıvı doğal olarak barsağa çekilir – taburesi yumuşatır, dışkı hacmini arttırır ve bağırsak boşalırcasına kadar daha sık bağırsak hareketi veya diyare oluşturur. Bağırsaklardan dışkıyı temizlemek bazı ameliyatlardan ve teşhis testlerinden önce şarttır, ancak insanların sağlıklı yaşamlarını teşvik etmek, kilo vermek veya toksinleri atmak için iki nokta üstüste cleansing denemesi de yaygın bir durumdur. Bununla birlikte, “Aile Hekimliği Dergisi” nde Ağustos 2011 tarihli bir makaleye göre, bu iddiaları destekleyen kanıtlar sınırlıdır. Aynı zamanda Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu magnezyum hücrelerini detoksifiye için de gereklidir. Bununla beraber vücudun detoksuna ve çevresel kirliliklerden arınmasına da yardımcı olur. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu rahatlatıcı bir detoks banyosu keyfini yaşamak için ılık su dolu bir küvete 1-2 bardak epsom tuzu karıştırın ve bu suda 10-15 dakikanızı geçirin. Haftada 2-3 kez bunu tekrarlayın.

Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir. Epsom tuzundaki magnezyum, kolayca cilt tarafından emilir, kas gevşemesi ve iyileşmesini hızlandırır. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Hatta sinir sistemini dahi rahatlatır, ağrı ve inflamasyona neden olan toksinleri vücuttan temizler. Bir başka seçenek olarak en az 20 dakika kadar 1 fincan Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu karıştırılmış ılık su dolu bir küvette vücudunuzu dinlendirin. Ilık su ile küveti doldurun. 2 bardak Epsom tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Haftada bir kez en az 15 – 20 dakika boyunca bu yatıştırıcı banyonun tadını çıkarın. Bu uygulama sayesinde Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu banyo sonrasında iyileşecektir ve Gerekirse aynı işlemi sonraki gün bir daha tekrarlayabilirsiniz. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Besinlerin pek çoğunun içinde bulunan sodyum, doğal yiyecek tuzu olarak adlandırılır. Sofra ya da mutfak tuzunun da büyük bir bölümü sodyumdur. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Tuz (sodyum klorür), lezzet verici özelliği nedeniyle besin hazırlamada kullanıldığı gibi küflenme, böceklenme gibi durumları önlemek için besin saklama işlemlerinde de kullanılır. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Lezzetine bakmadan yemeklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir! Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Sağlık açısından değerlendirildiğinde; sodyum organizmada sıvı dengesini sağlamada ve kan basıncının düzenlenmesinde rol oynar. Ancak fazla tuz tüketiminin de yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon) ile ilişkili olduğu daima dikkate alınmalıdır. İnsan sağlığına Fazla tuz tüketimi, idrarla kalsiyum atımını artırarak kemiklerden kalsiyum kaybına neden olabilir. Bilindiği gibi kemiklerden kalsiyum kaybının artışı osteoporoz ve kemiklerin kırılma riskini arttırır.

Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu ve yararları nedenle lezzetine bakmadan yiyeceklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu araştırma yapan İngiltere’de 160 kişide yapılan araştırmada; cinsiyet, yaş aralıkları ve sosyo ekonomik düzey göz önünde bulundurularak gruplamalar yapıldı. Katılımcıların günlük sodyum alımları, besin tüketim sıklığı anketi ve idrarla atım ile ölçüldü. Üç grup domates çorbası denendi. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Birinci gruba normal tuzlu domates çorbası, ikinci gruba tuzu %57 azaltılmış domates çorbası + keklikotu ile birlikte defne yaprağı, sarımsak, karabiber gibi bazı baharat ve diğer taze otlar ve en son gruba da sadece tuzu %57 azaltılmış domates çorbası verildi. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Beş gün ve daha uzun süre boyunca her gün taze ot ve baharat içeren domates suyunu içen grupta ‘tuzlu tadı’nın hissedildiği, bitki ve baharatlı çorbanın beğenilme eşiğinin yükseldiği sonucuna varıldı. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu araştırma yapan Benzer bir çalışma Brezilya’daki araştırmacılar tarafından normal ve yüksek tansiyona sahip kişilerle de yapıldı. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Yaşları 63-79 arasında değişen katılımcılara farklı tuz konsantrasyonlarında ekmekler verildi. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Yüksek kan basıncına sahip olan kişilerin en tuzlu ekmeği tercih ettikleri görüldü. İki hafta sonra aynı konsantrasyonlardaki ekmeklere keklikotu eklendi. Keklikotunun kullanılmasıyla birlikte katılımcıların daha az tuzlu ekmekleri tercih ettikleri görüldü. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Dolayısıyla besinlere eklenen baharat veya taze otların tuzlu yeme tercihlerini etkilediği görüldü. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Bu iki çalışmada da görüldüğü gibi ülkemizde tuz tüketimini kısıtlamada ekmeklerdeki tuz miktarının azaltılması gibi toplumsal önlemler yanında, yediğiniz besinlerde veya pişirdiğiniz yemeklerde baharat ve taze otlardan yararlanarak kendi kişisel ‘tuz devrimi’nizi yaratabilirsiniz. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu araştırma yapan Böylece yüksek kan basıncı riski gibi sorunları azaltabilir ve lezzetten ödün vermeden yemek yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Uyarı: Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.

İndeks: Epsom tuzu, Kas spazm, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Detoksifikasyon, saç, Güneş yanığı, gastrointestinalirritasyon, ishal, bulantı, kusma, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin, Stres,

 

Benzer Makalelerimiz. 

Hurma Mideyi Kuvvetlendiricidir.

Kırmızı Pancar Gastrit için Faydalıdır

Karbonatın Mide Sorunu Mucizevi Faydaları

Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir

Hurma Sindirim Sistemini Sütle Yenirse Rahatlatır.

Sabah Aç Karnına Yaş hurma Bağırsaktaki Asalakları Temizler.

Kuşburnu Çayı Kas Ağrılarına Faydalıdır.

Epsom Tuzu Kas Ağrılarını ve Kramplarını Giderir

Epsom Tuzu Ayak Sorunlarını Azaltır

Kas Ağrılarına Zerdecal Çayı Faydalıdır.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

20 yorum

 1. Geri bildirim: Epsom Tuzu Saçları Güçlendirir. | bitki ve insan

 2. Geri bildirim: Biberiye Cildi Güzelleştirir. | bitki ve insan

 3. Geri bildirim: Biberiye Buhar Banyosu Solunuma Faydalıdır. | bitki ve insan

 4. Geri bildirim: Epsom Tuzu Detoksifikasyon Sağlar. | bitki ve insan

 5. Geri bildirim: İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar | bitki ve insan

 6. Geri bildirim: Hurma iç ve dış Kanamayı Durdurur. | bitki ve insan

 7. Geri bildirim: Cildteki Morluklardan Biberiye ile Kurtulun | bitki ve insan

 8. Geri bildirim: Hurma Sindirim Sistemini Çalıştırır. | bitki ve insan

 9. Geri bildirim: Mantar Güçlü D Vitamini Vucudu Korur. | | bitki ve insan

 10. Geri bildirim: Yumurta zengin D Vitamini ile Vucudu Korur. | bitki ve insan

 11. Geri bildirim: Hurma Kabızlığa İyi Gelir. | bitki ve insan

 12. Geri bildirim: Selüliten Kurtulmanın Yolları. | bitki ve insan

 13. Geri bildirim: Olgun hurma İshal kontrolünde etkilidir | bitki ve insan

 14. Geri bildirim: Hurma Alkol Zehirlenmesi Çare, Ayıltıcıdır | bitki ve insan

 15. Geri bildirim: Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir | bitki ve insan

 16. Geri bildirim: Hurma Mideyi Kuvvetlendiricidir. | | bitki ve insan

 17. Geri bildirim: Biberiye Sinüzit için Faydalıdır | bitki ve insan

 18. Geri bildirim: Biberiye Sindirim Sistemi Sağlığa Yararlı | bitki ve insan

 19. Geri bildirim: Patates zengin D Vitamini ile Koruyucudur. | bitki ve insan

 20. Geri bildirim: Bağırsak Rahatsızlığı Tedavisine Faydalıdır | bitki ve insan

Bir cevap yazın