Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir

Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir
Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu beden ve sindirim sisteminde bulunan zararlı toksinleri ve atık ürünleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırmada ve kabızlık tedavisinde de kullanılır.

1 fincan ılık suya 1 ya da 2 çay kaşığı epsom tuzu koyun eritin ve aç karnına günde 1 kez için. Epsom tuzu içten alındığında gastrointestinal irritasyon, ishal, bulantı ve kusma gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu kullanmadan önce doktorunuza danışın ve 1 haftadan daha uzun süre kullanmayın.

Ayrıca Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu banyosu su tutma ve karın şişliğini azaltmaktadır. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir.

 

Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır. Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu ayrıca detoksifikasyon işleminde de yardımcı olmaktadır. Epsom tuzu ile düzenli olarak banyo yapmak epsom tuzunun sağlığa faydalarından yararlanmak için en kolay ve ideal bir yoldur. Ayrıca magnezyum sülfat da lokal olarak kullanılabilir ve dahili alınabilir. İçinde çözündüğü madde: Su, Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA, Wesleyan University CT, Whitman College WA, Pomona College CA, Northwestern University IL, California Institute of Technology CA, University of Chicago IL, Carleton College MN, Harvey Mudd College CA, Vassar College NY, Centre College KY, Rice University  araştırmalarında  Epsom Tuzu yararlı  Kullanımı Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,

######

Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA, Wesleyan University CT, Whitman College WA, Pomona College CA, Northwestern University IL, California Institute of Technology CA, University of Chicago IL, Carleton College MN, Harvey Mudd College CA, Vassar College NY, Centre College KY, Rice University  araştırmalarında  Epsom Tuzu yararlı  Kullanımı Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY,  araştırmalarında Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu nesiller için kullanılmış olmasına rağmen, iki nokta üstüste cleansing için Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzunun kullanımı hakkında kanıta dayalı öneriler bulunmamaktadır. Kabızlık tedavisinde paket talimatlar,

Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzundan 2-6 çay kaşığı kadar bir dozu önerir. Dehidrasyonu önlemek için tuz, en az 8 ons su veya sıvı ile karıştırılmalıdır. Epsom tuz çözeltisi kolonun tamamen boşalmasına neden olabileceğinden, bu yöntemi kullanan herhangi biri sabahın başlangıcından ve bir tuvaletin yanında kalmanın avantajlarından yararlanacaktır. Williams College, Princeton University NJ, Amherst College MA, United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT araştırmalarında Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu, müshil olarak kullanılmak üzere FDA tarafından onaylandı, ancak kolon temizliği için özel olarak onaylanmamıştır. Büyük veya sık dozlarda veya böbrek hastalığı gibi sağlık sorunları olan kişiler tarafından kullanıldığında yan etkiler ve ciddi güvenlik riskleri için potansiyel var. Fazla sıvı bağırsaklara çekildiğinde, şişkinlik, gaz, karın rahatsızlığı ve ishale neden olabilir. İshal aşırı ise kuruma de olabilir. Sonunda, Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzundan alınan bazı magnezyum sülfat bağırsaklarda emilir. “BMJ Olgu Raporlarında” yayınlanan Nisan 2009 tarihli bir makaleye göre böbrekler magnezyumun aşırı magnezyumdan arındırılmasına rağmen, Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu kullanımı ile magnezyum toksisitesi olgu sunumu bildirildi.

*#
*#

Fazla vücut magnezyumu riski – yaşamı tehdit eden bir risk. Durum – böbrek hastalığı olan insanlarda daha olasıdır.Uyarı:Bir Epsom tuz mektubu kullanmadan önce daima doktorunuza danışın. Mevcut bir tıbbi durumunuz varsa veya reçeteli ilaçlar almanız durumunda bu özellikle önemlidir. Böbrek hastalığınız varsa, yüksek magnezyum düzeyindeyseniz veya hamileyseniz veya hemşirelik yapıyorsanız kullanmayın. Bir doktor tarafından reçete edilmediği sürece çocuklarda kullanmaktan kaçının. Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA,  araştırmalarında Doktorunuz Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzunu müshil olarak kullanmayı onaylarsa, doz talimatlarını izleyin. Ayrıca, günde 1 defadan fazla kullanmayın. Doktorunuzla uzun süreli olarak görüşmedikçe bir haftadan fazla kullanmayın. Kabızlığınız hala devam ediyorsa veya bağırsak alışkanlıklarında 2 haftadan fazla sürecek bir değişiklik varsa, bu durum daha ciddi bir sağlık sorunu olduğunu gösterebilir, bu nedenle değerlendirme ve tedavi önerileri için doktorunuza danışın.Daha fazla lif yemesi söylendi mi? Amerikalıların çoğunda yeterince şey olmuyor. Diyetinizdeki en önemli besinlerdendir. Sindirim sisteminizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Kabız ile ilgili bir sorunuz olmasa bile, bu yüzden lif ihtiyacınız var.  50 yaşın altındaki kadınların günde 25 gram, 50 yaşın altındaki erkeklerin ise 38 gram olması gerekir. Senin için en iyi nedenlerini doldurun. Boston Üniversitesi’nden  araştırmalarda, “Bu ülkede müshil maddeler üzerine çok para harcıyoruz” diyor. Fakat düzenli kalmak için en iyi yol daha fazla lif tüketmektir. Taburelerinizi topluca toplamanıza yardımcı olur ve bağırsaklarınıza doğru ilerletir. Kabızlığı önler. Sadece bir sürü su içtiğinden emin olun. Blake, “Lifin çalışması için vücudunuzda hidratlaştırmanız gerekiyor” diyor. “Atıkları birlikte taşımak için bol miktarda sıvıya ihtiyacınız var ya da birikebilir.”

Boston Üniversitesi’nden  araştırmalarda İyi Bakteri Artırır Fermente gıdalardaki (“yoğurt” gibi) “iyi” bakteri denilen probiyotikleri duymuş olabilirsiniz. Diğer ikramiyelerin yanında sindirim sağlığının iyileşmesine yardımcı olurlar.  Peki ya ön biyotik ? Bunlar, bu probiyotiklerin bağırsaklarda gelişmesine yardımcı olan temel liflerdir. “Bakteriler için yiyecek var. Blake’den koparlar “diye belirtiyor Blake. Prebiyotikler meyve ve sebzeler gibi lif açısından zengin gıdalarda bulunur, ancak tüm lifler prebiyotik değil. En iyi kaynaklardan bazıları: muz, kepekli buğday ve mısır. Yüksek lifli gıdalar, atıştırmalık isteğine karşı tatmin edici bir silahtır.  PA, York’ta bir aile hekimi , “Tam dolu hissediyorsun ve daha uzun süre doluyorsun” diyor. “Birkaç kilo verdiğini görebilirsiniz.” Fıstık gibi lif bakımından zengin gıdalar kalorisinde yüksek iken, diğerleri patlamış mısır gibi değildir. Blake, “Sizi doldurmadan önce dolduracak” dedi. “Diğer kalorilerin yerini alıyor.” Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA araştırmalarında Lif Hastalığa Karşı Muhafızdır, Yüksek lifli bir diyet, divertikülit gibi ciddi bir bağırsak problemi alma şansınızı düşürmenize yardımcı olabilir.

Bu durumla, kolonun duvarındaki torbalar atıkların tıkanmasına neden olur. Bu, enflamasyona veya enfeksiyona neden olabilir. Doktorlar soruna neden olanlardan emin değiller, ancak araştırma, çok miktarda lif yiyerek atıklarınızı sisteminizde dolaşmaya devam ettirdiğini gösteriyor. Fiber, aynı zamanda bazı irritabl bağırsak sendromu semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bunu, sindirim sisteminizi kontrol etmeye ve kabızlık alma riskinizi düşürmeye yardımcı olarak yaparız. Bazı çalışmalar gastroözofageal reflü hastalığına (GERD), mide ekşimesine neden olan insanlara yüksek lifli bir diyet yapmaları durumunda daha iyi sağlıklı hissettiklerini gösteriyor. Ayrıca, bazı kanser riskini azaltmanıza, kolesterolünüzü düşürmenize ve kan şekerinizi dengede tutmanıza yardımcı olabilir.  Doktorunuz daha fazla lif elde ettiğinizi söylüyorsa, yavaşlamanız önemlidir.

Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu, ozmotik müshil olarak işe yarayıp, bağırsağa daha fazla sıvı akar. “Nörogastroenteroloji ve Motilitenin” Aralık 2009 sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre, ozmotik müshil ilaçlar ve magnezyum içeren müshil maddeler dışkı frekansını artırmada etkili olabilir, ancak bu inceleme, Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzunun kullanımı hakkında hiçbir spesifik deneme yapılmadığını kaydetti.Hareket mekanizması  Sindirimi Geliştiren veyaralı olan Epsom Tuzu gibi ozmotik müshil maddeler bağırsakları vücudun fazla su emmesini teşvik eder.

Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir. Epsom tuzundaki magnezyum, kolayca cilt tarafından emilir, kas gevşemesi ve iyileşmesini hızlandırır.

#*#*

Uyarı: Sindirimi Geliştirir Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.

İndeks: Epsom tuzu, Kas spazm, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Detoksifikasyon, saç, Güneş yanığı, gastrointestinalirritasyon, ishal, bulantı, kusma, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin, Stres,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

20 thoughts on “Epsom Tuzu Sindirimi Geliştirir

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş