Tarçın Vücudunuzdaki İltihabı Atar.

Tarçın Vücudunuzdaki İltihabı Atar.
Vücudunuzdaki İltihabı Atan besin olarak Tarçın Bir zamanlar altından değerli olan tarçın, dünyanın en eski ve en sevilen baharatlarından biridir. Bilimin Araştırmaları gösteriyor ki tarçın sadece iltihabı azaltmıyor aynı zamanda bakterilerle savaşıyor, kan şekerini kontrol ediyor ve beyin faaliyetlerini artırıyor. Tarçını yoğurt, süt, mısır gevreği ya da yulaf ezmesine serpebilir ya da meyve pürenize ekleyebilirsiniz.

********

Vücudunuzdaki İltihabı Atan besinlerdeki antioksidanlar sayesinde vücuttaki iltihabın atıldığını söyleyen Uzmanlar bu Vücudunuzdaki İltihabı Atan besinleri listeledi. Vücudunuzdaki İltihabı Atan besinlerdeki antioksidanların vücutta iltihabın azaltılmasına yardımcı olduğunu kaydetti. “İnflamasyon vücudun bağışıklık yanıtının önemli bir işlevi olup vücudun strese karşı verdiği tepkidir.

İnsan sağlığında  Kronik düşük dereceli bakteriyel, viral ve mantar enfeksiyonlar, kronik düşük düzeyde gıda alerjileri veya gıda intoleransları, fiziksel veya duygusal stresin kortizol seviyelerini yükseltmesi, çevreden toksisite (metaller ve su, hava ve diğer kirler), diyetle gelen toksisite (çok fazla yağ, şeker, protein, alkol) vücutta inflamasyona neden olur.

Vücudunuzdaki İnsan sağlığında Belli düzeyde sorun oluşturmaz ancak kontrolden çıktığı zaman ciddi hasara neden olabilir. İnflamasyon Alzheimer hastalığı, artirit, kanser, diyabet, kalp hastalığı ve yaşlanma belirtileri ile ilişkilidir. Bir çok Vücudunuzdaki İltihabı Atan besin doğal olarak anti inflamatuardır. İnsan sağlığında  Vücudunuzdaki İltihabı Atan besinlerdeki antioksidanlar hücreleri serbest radikallere karşı korur ve vücutta iltihabın azaltılmasına yardımcı olur”

İnsan sağlığında  iltihap, vücudunuzun iyileşmesine yardım etmek için tasarlanan normal bir süreçtir ancak ağrı ve acıya sebep olur. İltihap nedir?  İnsan sağlığında  Vücudumuz sürekli olarak iç ve dış uyaranların etkisi altındadır. Bu uyaranların gücü ve etki süresi belirli bir eşiği aştığında dokulara zarar verir.

******

Zarar vermeye başlayan etkenlerin dokuda oluşturduğu yanıta iltihap denir. Vücudunuzdaki İltihabı Atan besin olarak tarçın Dokuların zarara uğraması iltihap değildir. Vücudunuzdaki İltihabı Atan besin olarak tarçın Etkene ve zararlarına karşı uyanan tepki iltihaptır. Sadece bir kızarıklık görmeniz enflamasyon olduğu anlamına gelmez. İnsan sağlığında  Enflamasyon olduğunu söyleyebilmek için 5 farklı semptonungörülmesi gerekir ve bu semptonları şu şekilde sıralamak mümkündür: Vücudunuzdaki İltihabı Atan besin olarak tarçın  Ateş şişkinlik kızarıklık, ağrı, işlevsel bozukluk pek çok farklı hastalığın seyri sırasında iltihap ile karşılaşabilmek mümkün olduğundan dolayı, İnsan sağlığında  sadece bu enflamasyon üzerinden yola çıkılarak bir hastalığın varlığından söz edilmesi pek mümkün değildir.

**

İndex: Tarçın, iltihap, Enflamasyon, Doku, antioksidan, Ateş, şişkinlik kızarıklık, ağrı, İnflamasyon Alzheimer hastalığı, artirit, kanser, diyabet, kalp hastalığı, kortizol, bağışıklık,

.

ferhan bala

bitkiveinsan.com

28 thoughts on “Tarçın Vücudunuzdaki İltihabı Atar.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş