Doğum Esnasında ve Sonrasında Kanamaları Önler.

Doğum Esnasında ve daha sonrasında kanamaları önler

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma genellikle iftar atıştırmalığı olarak tüketilen bir besin. Aslında hurma sadece Ramazan’da değil, yılın her ayında sofralarımızda bulunması gereken besinler arasında yer alıyor. Çünkü başta sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitamin içermesiyle Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma sağlığımız üzerinde pek çok önemli fayda sağlıyor. 100 gram hurmanın ortalama 277 kalori içerdiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanları “4 adet hurma 1 porsiyon meyve miktarına denk geliyor ve Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ortalama 60 kalori içeriyor. Dolayısıyla, vitamin ve minerallerden zengin bu lezzetli besini yine de kontrollü tüketmekte yarar var” diyor.


Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklı sistemini güçlendirerek kanser önleyici işlevi olan Selenyum gibi minerallerde Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmalarda bulunuyor. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları insanın sadece Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Hurma yemenin doğum sancısını önemli ölçüde azalttığı söylenmektedir. Ayrıca hurma emziren bayanların sütünü arttırmaktadır. Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise bir Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmiyor. Ancak birazdan öğreneceğiniz bilgilerle artık her gün 3 adet Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma tüketmeyi ihmal etmeyeceksiniz. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın faydaları arasında en önemlilerinden biri çağın hastalıklarına olan önleyici etkisidir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İdeal Bir Besin Potansiyel sağlık faydaları ve zengin hayati besinleri barındırması Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmayı hemen hemen ideal bir gıda haline getiriyor.


Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyorlar. Tıpkı kuruyemişler gibi Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmada harika bir atıştırmalıktır ve içindeki früktoz size bitmek bilmeyen bir enerji verir. Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın Faydaları çoktur. Özellikle Ramazan ayı bu ayda besleyici ve doyurucu olması sebebiyle hurma yenilmesi uzmanlarca tavsiye ediliyor. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma nasıl ve ne zaman yenmeli? Suda bekletilmiş hurmanın faydaları nelerdir? Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın Besin Değeri Besleyici özelliğinin çok yüksek olmasının yanı sıra; Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın faydaları arasında kabızlığa, bağırsak rahatsızlıklarına, kalp sorunlarına, anemiye, cinsel işlev bozukluklarına, ishale ve kansere karşı etkleri sayılabilir. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma; nebati yağ, lif ve doğal şekerin yanı sıra, tiamin, riboflavin, folat, niasin, A vitamini ve K Vitamini içerir, minerallerden ise kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, çinko, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum içerir.

Özellikle kas gelişimi için Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın önemli bir besin öğesi olduğu belirtiliyor. Ayrıca eski zamanlarda Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereken vitamin ve minerallerin pek çoğunu içinde barındırır ve bir insan sadece Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ve su ile yaşamını devam ettirebilir.

Modern tıbbi araştırmalara göre, Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın karın kanserinin önlenmesinde yararlı olduğu kabul edilmektedir. İslam kültüründe çok önemli bir yere sahip Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın, özellikle Ramazan Orucu sırasında kullanılması ve iftarın öncelikle hurma ve su ile açılması aslında önemli bir alışkanlıktır. Hurmanın su ile birlikte alınması, yemek sırasında aşırı yemenin önüne geçmektedir Sağlıklı Kalp ve Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın faydaları saymakla bitmiyor ancak kalp sağlığı içinde önemli etkileri var. Geceden ıslatılan ve sabah ezilerek yenen hurmalar zayıf kalpler üzerinde olumlu etkileri vardır. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma üzerinde yapılan çalışmalarda inme ve diğer kalp ile ilgili hastalıkların riskini azaltmak için içerisinde etkili miktarda potasyum vardır. Ayrıca; kalp krizi, kalp hastalıkları ve felç, LDL kolesterol seviyelerini düşürmek için, sağlıklı ve lezzetli bir yol olarak tavsiye edilmektedir.


Ayrıca doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler.1 Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise, bir Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir.


Bebeğin Büyümesini Sağlayıcı olan Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir. Hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor. Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Rahim adalelerini kuvvetlendiren kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmanın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası olarak Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ezip ovuşturmak, Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir.
“250 gr. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir.


Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önleyen hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.

İndex: Resûlûllah, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Kadın, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

Hurma Lohusa Gıdası ve Bebek Mamasıdır

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…