Epsom Tuzu Kalp Sağlığını Korur.

Epsom Tuzu Kalp Sağlığını Korur
Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kalp sağlığını geliştirir. İçerdiği magnezyum kalp ritmini ve arterleri korumaya yardımcı olur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Arterler sağlıklı olduğunda kan pıhtılaşması, atardamar duvarlarında plak birikimi ve hasar riskini azaltır.

Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ayrıca kalbinizi korumanın yanı sıra kan dolaşımını artırır ve felç riskini azaltır. Kardiyovasküler sağlığı iyileştirmek, kalp krizi riskini azaltmak için haftada 3 kez Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ile banyo yapabilirsiniz.

Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Besinlerin pek çoğunun içinde bulunan sodyum, doğal yiyecek tuzu olarak adlandırılır. Sofra ya da mutfak tuzunun da büyük bir bölümü sodyumdur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Tuz (sodyum klorür), lezzet verici özelliği nedeniyle besin hazırlamada kullanıldığı gibi küflenme, böceklenme gibi durumları önlemek için besin saklama işlemlerinde de kullanılır. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Lezzetine bakmadan yemeklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir!
Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir.

##*##*

Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu magnezyum hücrelerini detoksifiye için de gereklidir. Bununla beraber vücudun detoksuna ve çevresel kirliliklerden arınmasına da yardımcı olur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu rahatlatıcı bir detoks banyosu keyfini yaşamak için ılık su dolu bir küvete 1-2 bardak epsom tuzu karıştırın ve bu suda 10-15 dakikanızı geçirin. Haftada 2-3 kez bunu tekrarlayın. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir.

Kalp Sağlığını Koruyan Epsom TuzuÖlü cilt hücrelerini kaldırmak için cildinizi nemli iken bir avuç epsom tuzu ile ovalayarak ardından su ile durulayın. Başka bir seçenek olarak 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile bir avuç Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzunu karıştırın. Ardından cildiniz ıslakken bu karışım ile ovalayın ve iyice durulayın. Cildinizi sağlıklı, pürüzsüz ve daha yumuşak hale getirmek için haftada bir kez Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ile bu tedavilerden birini kullanabilirsiniz

Bir başka seçenek olarak en az 20 dakika kadar 1 fincan Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu karıştırılmış ılık su dolu bir küvette vücudunuzu dinlendirin. Ilık su ile küveti doldurun. 2 bardak Epsom tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Haftada bir kez en az 15 – 20 dakika boyunca bu yatıştırıcı banyonun tadını çıkarın. Bu uygulama sayesinde Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu banyo sonrasında iyileşecektir ve Gerekirse aynı işlemi sonraki gün bir daha tekrarlayabilirsiniz.

Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu beden ve sindirim sisteminde bulunan zararlı toksinleri ve atık ürünleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırmada ve kabızlık tedavisinde de kullanılır. 1 fincan ılık suya 1 ya da 2 çay kaşığı epsom tuzu koyun eritin ve aç karnına günde 1 kez için. Epsom tuzu içten alındığında gastrointestinal irritasyon, ishal, bulantı ve kusma gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kullanmadan önce doktorunuza danışın ve 1 haftadan daha uzun süre kullanmayın. Ayrıca Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu banyosu su tutma ve karın şişliğini azaltmaktadır.

*#
*#

Uyarı: Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.
İndeks: Epsom tuzu, Stres, Kas spazm, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Detoksifikasyon, saç, Güneş yanığı, gastrointestinalirritasyon, ishal, bulantı, kusma, cilt, Kalp, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

3 thoughts on “Epsom Tuzu Kalp Sağlığını Korur.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş