Epsom Tuzu Kalp Sağlığını Korur.

Epsom Tuzu Kalp Sağlığını Korur
Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kalp sağlığını geliştirir. İçerdiği magnezyum kalp ritmini ve arterleri korumaya yardımcı olur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Arterler sağlıklı olduğunda kan pıhtılaşması, atardamar duvarlarında plak birikimi ve hasar riskini azaltır. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ayrıca kalbinizi korumanın yanı sıra kan dolaşımını artırır ve felç riskini azaltır. Kardiyovasküler sağlığı iyileştirmek, kalp krizi riskini azaltmak için haftada 3 kez Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ile banyo yapabilirsiniz.


Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Besinlerin pek çoğunun içinde bulunan sodyum, doğal yiyecek tuzu olarak adlandırılır. Sofra ya da mutfak tuzunun da büyük bir bölümü sodyumdur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Tuz (sodyum klorür), lezzet verici özelliği nedeniyle besin hazırlamada kullanıldığı gibi küflenme, böceklenme gibi durumları önlemek için besin saklama işlemlerinde de kullanılır. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Lezzetine bakmadan yemeklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir! Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Sağlık açısından değerlendirildiğinde; sodyum organizmada sıvı dengesini sağlamada ve kan basıncının düzenlenmesinde rol oynar. Ancak fazla tuz tüketiminin de yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon) ile ilişkili olduğu daima dikkate alınmalıdır. İnsan sağlığına Fazla tuz tüketimi, idrarla kalsiyum atımını artırarak kemiklerden kalsiyum kaybına neden olabilir. Bilindiği gibi kemiklerden kalsiyum kaybının artışı osteoporoz ve kemiklerin kırılma riskini arttırır. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ve yararları nedenle lezzetine bakmadan yiyeceklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir.
Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ayrıca detoksifikasyon işleminde de yardımcı olmaktadır. Epsom tuzu ile düzenli olarak banyo yapmak epsom tuzunun sağlığa faydalarından yararlanmak için en kolay ve ideal bir yoldur. Ayrıca magnezyum sülfat da lokal olarak kullanılabilir ve dahili alınabilir.
İçinde çözündüğü madde: Su, Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³,
Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu magnezyum hücrelerini detoksifiye için de gereklidir. Bununla beraber vücudun detoksuna ve çevresel kirliliklerden arınmasına da yardımcı olur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu rahatlatıcı bir detoks banyosu keyfini yaşamak için ılık su dolu bir küvete 1-2 bardak epsom tuzu karıştırın ve bu suda 10-15 dakikanızı geçirin. Haftada 2-3 kez bunu tekrarlayın. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzundaki magnezyum, kolayca cilt tarafından emilir, kas gevşemesi ve iyileşmesini hızlandırır. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Hatta sinir sistemini dahi rahatlatır, ağrı ve inflamasyona neden olan toksinleri vücuttan temizler. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için haftada bir ya da iki kez cildi yenilemek esastır. Bu ölü deri hücrelerinden kurtulmak ve gözeneklerdeki yağı çıkarmayı Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu sağlamaktadır. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Ayrıca sıkça görülen sivilce ve siyah noktalar kaşıntıya ya da diğer cilt sorunlarına neden olabilir.
Kalp Sağlığını Koruyan Epsom TuzuÖlü cilt hücrelerini kaldırmak için cildinizi nemli iken bir avuç epsom tuzu ile ovalayarak ardından su ile durulayın. Başka bir seçenek olarak 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile bir avuç Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzunu karıştırın. Ardından cildiniz ıslakken bu karışım ile ovalayın ve iyice durulayın. Cildinizi sağlıklı, pürüzsüz ve daha yumuşak hale getirmek için haftada bir kez Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu ile bu tedavilerden birini kullanabilirsiniz

Bir başka seçenek olarak en az 20 dakika kadar 1 fincan Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu karıştırılmış ılık su dolu bir küvette vücudunuzu dinlendirin. Ilık su ile küveti doldurun. 2 bardak Epsom tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Haftada bir kez en az 15 – 20 dakika boyunca bu yatıştırıcı banyonun tadını çıkarın. Bu uygulama sayesinde Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu banyo sonrasında iyileşecektir ve Gerekirse aynı işlemi sonraki gün bir daha tekrarlayabilirsiniz.

Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu beden ve sindirim sisteminde bulunan zararlı toksinleri ve atık ürünleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırmada ve kabızlık tedavisinde de kullanılır. 1 fincan ılık suya 1 ya da 2 çay kaşığı epsom tuzu koyun eritin ve aç karnına günde 1 kez için. Epsom tuzu içten alındığında gastrointestinal irritasyon, ishal, bulantı ve kusma gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kullanmadan önce doktorunuza danışın ve 1 haftadan daha uzun süre kullanmayın. Ayrıca Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu banyosu su tutma ve karın şişliğini azaltmaktadır.
Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu araştırma yapan İngiltere’de 160 kişide yapılan araştırmada; cinsiyet, yaş aralıkları ve sosyo ekonomik düzey göz önünde bulundurularak gruplamalar yapıldı. Katılımcıların günlük sodyum alımları, besin tüketim sıklığı anketi ve idrarla atım ile ölçüldü. Üç grup domates çorbası denendi. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Birinci gruba normal tuzlu domates çorbası, ikinci gruba tuzu %57 azaltılmış domates çorbası + keklikotu ile birlikte defne yaprağı, sarımsak, karabiber gibi bazı baharat ve diğer taze otlar ve en son gruba da sadece tuzu %57 azaltılmış domates çorbası verildi. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Beş gün ve daha uzun süre boyunca her gün taze ot ve baharat içeren domates suyunu içen grupta ‘tuzlu tadı’nın hissedildiği, bitki ve baharatlı çorbanın beğenilme eşiğinin yükseldiği sonucuna varıldı. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu araştırma yapan Benzer bir çalışma Brezilya’daki araştırmacılar tarafından normal ve yüksek tansiyona sahip kişilerle de yapıldı. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Yaşları 63-79 arasında değişen katılımcılara farklı tuz konsantrasyonlarında ekmekler verildi. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Yüksek kan basıncına sahip olan kişilerin en tuzlu ekmeği tercih ettikleri görüldü. İki hafta sonra aynı konsantrasyonlardaki ekmeklere keklikotu eklendi. Keklikotunun kullanılmasıyla birlikte katılımcıların daha az tuzlu ekmekleri tercih ettikleri görüldü. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Dolayısıyla besinlere eklenen baharat veya taze otların tuzlu yeme tercihlerini etkilediği görüldü. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu Bu iki çalışmada da görüldüğü gibi ülkemizde tuz tüketimini kısıtlamada ekmeklerdeki tuz miktarının azaltılması gibi toplumsal önlemler yanında, yediğiniz besinlerde veya pişirdiğiniz yemeklerde baharat ve taze otlardan yararlanarak kendi kişisel ‘tuz devrimi’nizi yaratabilirsiniz. Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu araştırma yapan Böylece yüksek kan basıncı riski gibi sorunları azaltabilir ve lezzetten ödün vermeden yemek yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.Uyarı: Kalp Sağlığını Koruyan Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.
İndeks: Epsom tuzu, Stres, Kas spazm, multipl skleroz, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Detoksifikasyon, saç, Güneş yanığı, gastrointestinalirritasyon, ishal, bulantı, kusma, cilt, Kalp, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin,

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

Hurma Lohusa Gıdası ve Bebek Mamasıdır

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…