Hurma Kan Yapıcıdır, Anemi Hastalığını Kaldırır

Hurma Kan Yapıcıdır, Anemi Hastalığını Kaldırır
Hurmanın içerdiği demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobin sentezini kontrol eder ve bu da hamilelikte kansızlığın engellenmesini ve bebeğin gelişimi için hayati önem taşıyan kandaki alyuvarlar dengesinin uygun hale gelmesini sağlar. Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma Bilindiği gibi alyuvarlar kanda oksijen ve karbondioksiti taşıyarak hücrelerin canlılığını sürdürmesinde rol oynarlar.

Çok fazla demir içermesi sebebiyle, bir insan günde 15 tane hurma yiyerek vücudunun demir ihtiyacını karşılayabilir ve demir eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklardan korunmuş ve Kan Yapar ve Anemi Hastalığını Kaldırır.
Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma ezip ovuşturmak, İnsanların Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir. “250 gr. İnsanların Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren
Uluslararası Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. İnsanların Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur. İnsan sağlığında doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur.
Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir.
Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor. Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurmanın muz gibi hazmı da zor değildir. Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma Antioksidan olarak, yağların oksidasyonunu yavaşlatan maddedir. 
Hızlı enerji artırmak için yine hızlı ve kolay şekilde sindirilebilir. Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Koruyan Kimyasal bir maddedir. Antioksidan Vücudumuz tarafından üretildiği gibi dışarıdan gıda yoluyla da alınır. Dışarıdan gıda yoluyla alınan en önemli antioksidanlar başlıca Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma ile beraber A, C, E vitaminleri ve Selenyum’dur. Kan Yapıcı ve Anemi Hastalığını Kaldıran hurma İnsanda Bu kimyasallar vücuda alındıklarında metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önler. 

İndex: Resûlûllah, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

3 thoughts on “Hurma Kan Yapıcıdır, Anemi Hastalığını Kaldırır

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş