Hurma, Kemik Erimesini Engeller

Hurma, Kemik Erimesini Engeller
Kemik Erimesini Engelleyen Hurmada bulunan kalsiyum ve fosfat, iskelet oluşumu ve vücudun kemik yapısının dengelenmesi için çok önemli elementlerdir. Kemik Erimesini Engelleyen Hurma, içerdiği bol fosfor ve kalsiyum ile kemik zayıflığına karşı bünyeyi korur ve bu hastalıkların azaltılmasına yardım olur.
Kemik Erimesini Engelleyen Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir fakat saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Kemik Erimesini Engelleyen Hurma Balgam sökücü özellik gösterir.

Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir
Kemik Erimesini Engelleyen Hurma. Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına yararlı Hurma ile açarız. Yararları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına yararlı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ile açarmış. Neden Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ile oruç açtığı Kemik Erimesini Engelleyen Hurmanın sayısız yararlarında gizli. Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Kemik Erimesini Engelleyen Hurmanın sağlığımıza yönelik yararları ,hikmetleri mevcut.

Kemik Erimesini Engelleyen Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor. Antioksidan özelliği bulunan Kemik Erimesini Engelleyen Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor. Hafızayı güçlendirmeden ,kemik zayıflığına,kalp hastalıklarından damar hstalıklarına kadar bir çok yararsı bulunan Kemik Erimesini Engelleyen Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor. Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Kemik Erimesini Engelleyen Hurmanın bilinmeyen yararlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Oysa kanser tedavisine destek olmaktan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına, cilt güzelliğinden göz sağlığına kadar oldukça geniş yelpazede yarar sunan bu meyveyi sadece Ramazan ayı yerine günlük olarak tüketmenin sağlığımız açısından pek çok yararı var. İlk Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ağacı hakkında kesin bilgi yok. Bununla birlikte ilk bulgular Suriye ve Mısır’da M. Ö 7000-8000 yıllarına kadar dayanıyor. Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ağaçları bugünkü Pakistan bölgesinde zaten biliniyordu. Fakat uzun asırlardan beri Basra Körfezi’nde yaygın olarak bilinmesinden dolayı genel olarak bu bölgenin meyvesi olarak anılıyor. Hangi bölgeden yayılmış olursa olsun insanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ağacına belki de bu nedenle ”hayat ağacı” deniliyor
Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer (3). Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır.

Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Kemik Erimesini Engelleyen Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte Kemik Erimesini Engelleyen Hurmanın öne çıkan çeşitleri aşağıdaki gibidir.
74. 97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1. 81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Kemik Erimesini Engelleyen Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6. 7 gram diyet lifi içeren 100 gram Kemik Erimesini Engelleyen Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir (6). Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar.

Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok yararlıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Kemik Erimesini Engelleyen Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Kemik Erimesini Engelleyen Hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin fakat Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir.

Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Kemik Erimesini Engelleyen Hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı yararları ortaya çıkarılmaktadır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak” İnsanların Hurmadan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş Kemik Erimesini Engelleyen Hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. , insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir.

Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ve suyla yıllarca yaşayacağını belirtmektedirler. Bir İnsanların sinir Kemik Erimesini Engelleyen Hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Kemik Erimesini Engelleyen Hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Kemik Erimesini Engelleyen Hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2. 5 kat daha fazla. Ve muz gibi hazmı da zor değildir.

İndex: Resûlûllah, meme kanseri, Rahim Kanseri, Osteoporozu, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Bayan, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal, Diyabet, kemik, ( Breast Cancer, Uterus Cancer, Osteoporosis, Food, Baby, Date, Birth, Pregnant, Female, Maternity, Prophet. Diabetes, diarrhea, diabetes, diabetes mellitus, diabetes mellitus, diabetes mellitus, diabetes mellitus, diabetes mellitus, diabetes mellitus, diabetes mellitus, diabetes mellitus, diabetes mellitus, , bone, )

.
http://www.enerjistmasor.com/parmak-basinc-masaci-akupunktur-vucuda-faydalidir/
.

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş