Hurma “Osteoporozu” Kemik Erimesi Engelliyor.

Hurma “Osteoporozu” Kemik Erimesi Engelliyor
İçerdiği zengin kalsiyum sayesinde hurma özellikle kadınlarda gelişebilecek olan kemik erimesi rahatsızlıklarını engellediği söyleniyor. Doğal olarak günde 3 adet hurma tüketerek hem Osteoporozu engellemiş olursunuz hem de günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Kemik Gücü ve Kemik Sağlığı ve kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmada bulunan önemli mineral miktarları, kemiklerin güçlendirilmesi ve osteoporoz gibi zor hastalıklarla mücadele edilmesi için hurmayı süper bir gıda haline getiriyor.

kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma selenyum, manganez, bakır ve magnezyum içerir, hepsi sağlıklı kemik gelişiminin ve kemik gücünün ayrılmaz bir parçasıdır özellikle insanlar yaşlanmaya başlarken ve kemikleri giderek zayıflarken bu konu daha çok önem kazanır. Günde sadece 1 hurma ile kemik erimesini “Osteoporozu” engeller bu konuya destek olabilirsiniz

.

Her ne kadar Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma muazzam besin değerleri taşıyor olsa da, yüzeyleri çok yapışkan olduğu için üzerlerine yapışabilecek maddelere de dikkat etmek gerekir. Bu nedenle lütfen Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmaların doğalını tüketin. İşlem görmemiş ve doğal şekilde hazırlanarak satılan, raflarda uzun süre beklemiş olan Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmaları satın almayın. Aldığınız hurmaları çok iyi yıkayın ve sağlığınız dikkat edecekken başka bir yönden zarar görmemeniz için bunlara dikkat etmelisiniz. Doğal magnezyum kaynağı olan hurma ağrıları geçiriyor ve kaslardaki kasılmalara da oldukça iyi geldiği söyleniyor. Aynı zamanda serotonin salgılanmasını hızlandırdığı için stres kaynaklı oluşan baş ağrılarına da oldukça iyi geldiği söyleniyor. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma güçlü bir magnezyum kaynağıdır.

Daha iyi hücrelerin oluşması ve karaciğerin sağlığı içinde magnezyum oldukça önemlidir. Günde 3 adet tüketilen Medine hurması ilerde gelişebilme ihtimali olan karaciğer kanseri ve çeşitli karaciğer hastalıklarından da vücudunuzu koruduğu gerçektir. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın yararlarında biridedamarlarda oluşan tıkanma beraberinde kalp krizi riskini de getirdiğinden oldukça tehlikeli ve ölümcül bir hastalığa etkilidir.

Bilim insanları Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın aynı anda tüketilmesinin damar tıkanıklığına iyi geldiğini savunuyor. Burada dikkatten kaçmaması gereken damar tıkanıklığına iyi gelen şey günde 3 adet hurma değil hurma çekirdeğinin tozudur. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma çekirdeğini toz haline getirip belirli aralıklarla tüketmenin damarları açacağı aynı zamanda damar tıkanıklığına iyi geleceği söyleniyor. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma Vitamin, mineral ve lif açısından çok zengindir. Çok güzel ve tok bir tadı olan Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın içinde yağ, kalsiyum, sülfür, demir, potasyum, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum bulunur ki bunların her biri sağlık için önem taşır. Günde 1 adet hurma yemek, dengeli ve sağlıklı beslenme programı için ve Damarları açılmasına yarar için gereklidir.

Hurmanın sağlığa büyük faydalar arasında kas gelişiminde en iyi maddelerden biri olması da bulunur. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmaları çok farklı şekilde tüketen tarifler var. Süt, yoğurt, ekmek ya da tereyle karıştırarak daha lezzetli hale getirerek tüketilebilir. Hurmanın ezmesi özellikle yaralanma ve hastalık sonrası toparlanma sürecinde çok faydalıdır. Hurmanın Ramazanda İftar Sofrasında Faydaları Ramazan ayında iftar sofralarının en önemli misafiri olan Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma oruç açılırken ilk tüketilen yiyeceklerdendir. Uzun süren açlıktan sonra ilk önce Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma tüketilmesi, açlığı doğal olarak bastırarak çok fazla yemek yemenin de önüne geçer. Vücut, Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın yüksek besin değerini aldığında, açlık hissi yatışır. Ayrıca yüksek potasyum içerdiği için Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın sinir sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır.

Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın İçerdiği Besin Değerleri Hurma çeşitli vitamin ve minerallerin kaliteli bir kaynağıdır. Aynı zamanda iyi bir enerji, şeker ve lif deposudur. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma Kalsiyum, demir, fosfor, sodyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi önemli minerallere sahiptir. Ayrıca tiamin, riboflavin, niasin, folat, vitamin A ve vitamin K gibi besin değerlerini de içerir. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın Genel Sağlık Üzerinde Faydaları Hurma sindirim sistemini düzenleyen en tatlı ve çok yönlü destek besinlerden biridir. İnsanların enerji seviyelerini, yarım saat içinde önemli ölçüde arttırabilir. Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurmanın The American Cancer Society günde 20-35 gram miktarında lifli besin tüketilmesini öneriyor.

Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

Ayrıca eski zamanlarda İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. 

Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Rahim adalelerini kuvvetlendiren kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Yaş Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. 

Doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. 

insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Kemik erimesini “Osteoporozu” engelleyen hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir.

İndex: Resûlûllah, taze hurma, yaş hurma, taze hurmanın faydaları, yaş hurmanın faydaları, yaş hurma çeşitleri, yaş hurma meyvesi, Osteoporozu, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Kadın, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

20 thoughts on “Hurma “Osteoporozu” Kemik Erimesi Engelliyor.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş