Limon suyu, idrar Yolu Enfeksiyonuna Faydalıdır

Limon suyu idrar Yolu Enfeksiyonlarında Faydalıdır
Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu İdrar Yolu Enfeksiyonlarında Faydalıdır. Limon denince aklımıza İnsanların vucud sağlıklarında ilk olarak yüksek C vitamini içeriği geliyor. Kuvvetli antioksidan etkisi nedeniyle İnsanların vucud sağlıklarında protein, lipit ve hücre hasarını önleyici etkileri bulunan C vitamini, kolajen oluşumu üzerindeki etkisi nedeniyle

İnsanların vucud sağlıklarında eklem hasarlarında faydalı olabiliyor. Ancak limonda diğer vitaminlerin (A, B1, B2, B3, B6, folik asit) oranı düşük. İnsanların vucud sağlıklarında Sitrik asit limon suyunun diğer önemli bir bileşeni bir bardak limon suyunda 6-7 gram civarında bulunuyor.

Bu madde bilhassa İnsanların vucud sağlıklarında hipositratüri hastalarında böbrek taşı tedavisinde faydalıdır. Sitrik asit açısından tabiatta değerli Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu gibi sitrik asit bakımından zengin içeceklerin içilmesiyle artan idrar hacmine bağlı olarak kalsiyum ve diğer kristallerin doygunluğu azalarak idrarla sitrat atılımı artıyor.

Ayrıca önemli tehlike Sistit böbrek yetmezliğine bile neden olabiliyor. İnsanların vucud sağlıklarında basit bir iltihap gibi düşündüğümüz durumların altında ciddi böbrek hastalıkları yatıyor olabilir” dedi. Bilim adamlarıca yürütülen bilimsel çalışmalar limonda bulunan flavonoit tipi bileşiklerden özellikle flavanonların (eriyositrin, hesperidin, naringin) çeşitli kanser tipleri üzerinde deneysel olarak etkili olabileceğini gösteriyor

*#
*#

” İnsanların vucud sağlıklarında Yaptığımız bilimsel çalışmalarda, Türkiye’de çocukluk çağında kronik böbrek yetmezliğinin ve dolayısıyla diyaliz hastası olmanın en sık nedeninin tekrarlayan böbrek iltihabı olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca idrar yolu iltihabının azalmasına sağlayabilir. Böğürtlen, yaban mersini, turna yemişi de çay olarak içilmesi halinde sistitin tekrarlanmasını engelleyebilir. Ama yüksek ateşli böbrek iltihaplarında çocuğu nefroloğun görmesi şarttır. Bu iki durumu iyi ayırt etmek lazım” diye konuştu.

Türkiye yıllık 500 bin tonla dünyada altıncı büyük limon üreticisi durumundadır. Dünya birincisi Meksika’da yıllık üretim bir milyon 850 bin tondur Limon meyvesinde bulunan önemli bir bileşik grubu ise flavonoitler (flavanon, flavonol, flavon grubu).

İLAÇ KULLANANLAR DİKKAT , Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu ya da limonata içilmesinde dikkat edilmesi gereken bir durum var mı? Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu da, aynı aileden olan greyfurt suyuyla benzer şekilde etki ederek vücutta bazı ilaçların emilimini artırıyor ve dolayısıyla bazı ilaçların İnsanların vucud sağlıklarında istenilenden daha fazla miktarda emilmesine bağlı olarak yan etkiler görülebiliyor.

İnsanların vucud sağlıklarında yine de ilaç kullanan kişiler dikkatli olmalı! Limonata, ilaç içildikten 1-2 saat önce ya da sonra tüketilmeli. İnsanların vucud sağlıklarında Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu gibi sitrik asit bakımından zengin içecekler böbrek kumu veya böbrek taşı oluşumunun önlenmesine, ayrıca halsizliğin giderilmesine yardımcı oluyor. .

Ağız sağlığında Parlak dişler Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu hem diş etlerinizi kuvvetlendirir, hem dişlerinizi beyazlatır. Bir başka formül de kişinin haftada bir veya iki kere uygulanabilecek bir karışım ise bir parça karbonatın üzerine limonu sıkın ve diş fırçasıyla dişlerinizi ovun, ne kadar işe yaradığını göreceksin.

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

30 thoughts on “Limon suyu, idrar Yolu Enfeksiyonuna Faydalıdır

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş