Morina Balığı Yağı Zengin D vitamini ile Sağlık Kaynağıdır

Morina Balığı Yağı Zengin D vitamini ile sağlığımıza faydalıdır
Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini bakımından zengindir ancak yağlı derin deniz balıkları daha çok Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini içerir. D vitamini için en çok ton, somon ve uskumru gibi balıklar önerilmektedir.

Güneş ve bu besinler Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz.

Özellikle morina balığı ciğerinin yağı geleneksel olarak Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde balık yağı olarak bilinen bu yağ yüksek oranlarda A ve Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini içerir. 100 gram morina yağı günlük Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini ihtiyacının yaklaşık 16 katı D vitamini içerir. 1 yemek kaşığı yağ ise günlük ihtiyacın 3.5 katı D vitamini içermektedir. Güneş ve bu besinler Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Araştırmalara göre Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini , bakterileri öldüren hücrelerin çoğalmasına da yardımcı oluyor. İngiliz Tıp Dergisinde açıklanan araştırmaya göre Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini kalın bağırsak kanseri riskini azaltmaktadır. Araştırmalar güneşli ülkelerde ya da Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini yönünden zengin beslenen toplumlarda belli kanser türlerine çok daha az rastlandığını göstermektedir.

*#
*#

Hayvanlar üzerinde yapılan bazı çalışmalarda Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini , lösemi ya da tümörü olan hayvanların hayattta kalma olasılığını %30 ila %50 oranında artırmıştır. Ayrıca diğer tümörlerin de oluşumu ve boyutları da Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini ile azalma göstermiştir. Bu hastalıklar dışında Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini eksikliğinde meme, kemik, tiroid, deri ve kalın bağırsak kanser riski artmaktadır. Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınması, bir çok hastalık ve kansere karşı koruyucu olacaktır. Aşırı Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini tüketiminin ise kalp krizi riskini attırdığı ve böbrek taşına yol açtığı bilinmektedir.

Yağda çözülen Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini için en iyi gıdalar balık yağı, ciğer, peynir, yumurta sarısı ve bazı mantarlardır. Ayrıca vücudumuz güneşe maruz kaldığında Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini üretebildiğinden D vitamini “gün ışığı vitamini” olarak da adlandırılmaktadır. Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini besinler yoluyla da alınabilir. Balık yağı, süt ve süt ürünleri, morina balığı yağı, sardalya, uskumru, somon, ton balığı, yumurta sarısı, tereyağı, yulaf ezmesi gibi besinlerde Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini bulunur.

##*##*

D vitamini içeren besinlerde D vitamini etkin halde bulunmaz, önce karaciğer sonra böbrek tarafından iki aşamada aktif hale dönüşür. Ancak beslenmeyle Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini gereksinimini karşılamak oldukça zordur. Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini Hangi Besinlerde Bulunur. Bir tane yumurta 20 IU, bir bardak süt 100 IU, bir tatlı kaşığı balık yağı 400 IU Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini içerir. Saat 10 ila 15 arasındaki bölümde 10 dakika kadar güneşlenmek 3000 IU civarında ciltten Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini sentezini sağlar. Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini , D2 vitamini şeklinde bitkilerde de bulmakla birlikte, sadece hayvansal besinlerden alınan D3 vitamini vücutta depolanmaktadır.  Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınmalıdır.

Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini Bakımından Zengin Besinler . Yukarıda da belirttiğimiz gibi Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini az sayıda gıdada ve az miktarda bulunduğu için beslenme yoluyla vücudun ihtiyaç duyduğu miktarı tamamlamak oldukça zordur. Bu alanda yapılan araştırmalar ortalama bir kişinin Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini ihtiyacının sadece %20’sini besinler aracılığıyla aldığını göstermektedir. Aşağıda yer alan gıdaları tüketmenin yanı sıra yeteri kadar güneşe çıkmak vücuda gerekli Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini nin üretiminin tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Yaşlı Yetişkinler, Yaşlandıkça vücudun güneş ışınlarıyla Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini üretme kabiliyeti zayıflayabilir. Bu nedenle belirli yaşlardan sonra bir uzmana danışarak Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini takviyesi kullanmak gerekebilir. Koyu Ciltli Kişiler, Deride bulunan bir pigment olan ve cildimize rengini veren melanin Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini üretme yeteneğini azaltabilir. Yağ Emme Sorunları Bulunan Kişiler, Vücudunda yağ emme sorunu bulunan veya çok düşük yağ içeren bir beslenme programı uygulayan kişilerde Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini eksikliği görülebilir. D vitamini yağda çözülebildiği için vücutta yeterli miktarda yağ olması gerekir.

#
#

Bazı İlaçlar: Kalsiyum emilimini azaltan bazı ilaçlar (kolesterol düşürücü ilaçlar, kilo vermeye yardımcı ilaçlar, epilepsi ilaçları…vb) Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini üretimini olumsuz yönde etkileyebilir. Uyarılar, Önlemler, Güneş ışınlarıyla Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini üretimi toksik seviyelere ulaşmaz ancak gıdalar yoluyla aşırı Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini tüketimi anoreksi, aşırı kilo kaybı, çarpıntı ve aritmi, böbrek taşı ve kalp krizi riskini arttırabilir. Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini bakımından zengin istiridye, yağlı süt, şarküteri ürünleri, peynir ve yumurta aynı zamanda yüksek oranda kolesterol içerdiğinden dikkatli tüketilmelidir. Yetişkinler için günde 200 IU, 51-71 yaş arasında 400 IU, Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini gereksinimi vardır. Daha ileri yaşlarda ise günlük D vitamini ihtiyacı 600 IU olarak belirtiliyor. Antiasitler ve bazı kolesterol ilaçları Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini emilimini etkiler.

İndeks: Morina Balığı Yağı insan sağlığına çok faydalı zengin D vitamini , zehirlenme, ergosterol, kalsiferol, dehidrokolesterol, rikets, osteomalasia, osteoporoz, kalsiyum, fosfor, Multiple Skleroz, tablet, kapsül, balık, D vitamini, yumurta, süt, Kas Ağrıları, Diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, kanser, Menopoz, romatizmal hastalıklar, Epilepsi, Kas, Menopoza, Solunum yolu, kemik erimesi, bağışıklık sistemi, Parkinson, cinsel istek, sinir sistemi,

#*#*

ferhan bala

bitkiveinsan.com

4 thoughts on “Morina Balığı Yağı Zengin D vitamini ile Sağlık Kaynağıdır

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş