Hurma Dinçlik ve Enerji verir.

Yorgun ve Bitkin Düşenlere Hurma Dinçlik ve Enerji verir.
Yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar.  İnsan vucudunda Yorgunluk, kişinin kendisinde günlük aktivitelere başlamak için yeterli gücü ve enerjiyi bulamaması, tükenmişlik hissetmesi anlamına geliyor.

Bu sorunu tanımlamak için sıklıkla; halsizlik, isteksizlik, güçsüzlük, yıpranmışlık, sıkıntı gibi ifadeler kullanılıyor. “İnsan vucudunda Yorgunlukla anlatılmak istenenin ne olduğunun netleşmesi, sorunun çözümlenmesinde son derece önemlidir” diyor. Son yıllardaki bilimsel taramalar

İnsan sağlığından Hurmada glikoz, fruktoz ve sukroz gibi doğal şekerler bulunur. Bu nedenle, ani bir enerji patlaması için hurma mükemmel bir atıştırmalıktır. İnsan sağlığından Dünyadaki birçok insan, uyuşukluk ya da halsizlik hissettiğinde, hızlı bir ikindi saati atıştırması için hurmaları kullanır. İnsan sağlığından Özellikle spor sonrası kaslarınız da yorulduğunda ya da dışarda yoğun hareketli bir gün geçirdiğinizde enerjinizi yeniden kazanmak için İnsan sağlığından yararlı hurma yeme zamanı gelmiş demektir. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyorlar.

*#
*#

Fizyolojik insan vucudunda Yorgunluk Sağlık durumu normal olan kişilerde stres, yetersiz dinlenme, yetersiz uyku, diyet değişiklikleri veya aşırı aktivite durumunda görülüyor. Bu tip insan vucudunda Yorgunlukla özellikle yaşlı hastalarda karşılaşılıyor.

Organik insan vucudunda Yorgunluk Orta ve ileri yaş hastalarda rastlanıyor. Aile hikâyesi, tam fizik muayene ve yapılan kan ve görüntüleme tetkikleri sonrasında nedeni belirleniyor. Bu hastalığın tedavisiyle insan vucudunda Yorgunluk ortadan kaldırılabiliyor.

Psikojenik insan vucudunda Yorgunluk Tüm insan vucudunda Yorgunlukların yüzde 50’sini oluşturuyor.Bunun en çok depresyonla birlikte ve her yaş grubunda oluşuyor.Kişilerde Şiddeti duygu, düşünce ve stres durumuna paralel olarak değişiyor. Genelde gün içinde yorgunluk azalıyor.

Kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu Yaşlılarda nadir görülüyor. Hastaların yüzde 30’unda organik veya psikolojik neden bulunmuyor. Tanı koyulana dek ‘idiyopatik kronik insan vucudunda Yorgunluk’ olarak değerlendiriliyor. Bunun Motivasyon azlığı, konsantrasyon yetersizliği, güçsüzlük gibi belirtilerle beraber çoğunlunla psikomotor yavaşlama görülüyor. İnsan vucudunda Yorgunluk çoğunlukla bir hastalık bulgusu olmakla birlikte, ‘kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu’ olarak adlandırılan hastalığın kendisi de olabiliyor. İnsanlarda Her türlü bakteriyal, viral ya da parazitik enfeksiyonun, kansızlık ve benzeri kan hastalığının, karaciğer ya da böbrek hastalığının, kandaki vitamin ve mineral eksikliklerinin, hormonal hastalıkların, beslenme ve uyku bozukluklarının sonucunda oluşabiliyor.

##*##*

Araştırmalarda özellikle tiroit hormon yetmezliği, böbreküstü bezi yetmezliği, büyüme hormonu yetmezliği ve hipoglisemi gibi hormonal nedenler erken dönemde gözden kaçabiliyor. İnsan vucudunda Yorgunluk halinin, ‘kronik yorgunluk sendromu’ olarak adlandırılması için, tam bir klinik değerlendirme sonrasında; tanımlanamayan, devamlı ve tekrarlayan yorgunluğun yeni ve bilinen bir zamanda başlaması, kişilerde sosyal yaşamdaki ve iş hayatındaki aktivitelerde yavaşlamaya yol açması gerekiyor. İnsanda 6 ay üzerinde devam eden durumlar da bu sendromu düşündürüyor. Kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu, sürekli ve tekrarlayıcı seyreden ve birçok sistemi etkileyen nedensiz bir hastalık olarak tanımlanıyor. Araştırmalarda bu hastalığın, viral bir enfeksiyon tarafından çalışma dengesi bozulan beyin kaynaklı olabileceği, bunun dışında stres ve savunma sisteminde oluşan bozulmayla hedef sapmasının içinde olduğu bir durum olarak kabul edilmesi gerektiği belirtiliyor. “Kronik insan vucudunda Yorgunluk, yatak istirahatiyle geçmediği için sürecin sonu bitkinliğe yol açıyor” diyor.

Fiziksel Tükenmişlik Bulguları
Başka bir nedene bağlı olmayan, istirahatle geçmeyen, 6 aydan uzun süren, ortalama günlük aktiviteyi en az yüzde 50 azaltacak derecede, sürekli ve tekrarlayıcı fiziksel ve mental bitkinlik hissi. Güçsüzlük. Daha önce tolere edilebilen egzersizden sonra oluşan ve 24 saat ya da daha uzun zaman devam eden bir durum. Enerji kaybı, Yıpranma, Hastalıklara karşı hassaslaşma, Baş ağrıları, Bulantı, Kas krampları ve miyalji, Bel ağrıları, Denge kaybı, Sindirim sorunları, Uyku bozuklukları, Çabuk yorulma, Hafif ateş ve üşüme, Boğaz ağrısı, Boyunda ağrılı lenf bezleri, Açıklanamayan genelleşmiş kas zayıflığı, Kaslarda katılaşma, Geçici eklem ağrıları, Farenjit, Bazı hastalarda gribal enfeksiyon benzeri durumlar,
Duygusal Tükenmişlik Bulguları
Işıktan rahatsızlık, Düşünmede zorluk, Depresyon ve umutsuzluk, Unutkanlık, Göz önünde beneklerin uçuştuğu hissi, Evde ve işte gerginlik-tartışma artışı, Kızgınlık, Net görememe, Huzursuzluk ve sabırsızlık, Nezaket ve başkalarına saygı gibi pozitif bulgularda azalma,
Zihinsel Tükenmişlik Bulguları
Doyumsuzluk, İşi bırakma, Kendine ve işine karşı negatif yaklaşım, Hafıza problemleri, İşi savsaklama,

Önlem olarak Yapılması Gerekenler
Dengeli beslenin, fazla kilolarınızdan kurtulun. Yaşamı tekdüzelikten çıkaracak uğraşlar edinin. Her sabah 10-15 dakika kas gevşetici egzersizler yapın. Uyku ritminize dikkat edin ve günlük temponuzu düşürün. Tatil fırsatlarını iyi değerlendirin. İşyerinde iş yükünü paylaşmaya yönelik çalışmalar yapın. Organik nedenler olasılığına yönelik hekim desteği alın. Günlük istirahat sürenizi uzatın. Gerekirse ilaç ve vitaminlerden yararlanın.

#
#

Kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu, ‘A tipi agresif’ denilen; hırslı, titiz, mükemmelliyetçi, çabuk sinirlenen, tezcanlı kişilik yapılarında daha çok görülüyor. Kentsel yaşamın ve çalışma yoğunluğunun sonucu olarak özellikle doktorlar, diğer yardımcı sağlık çalışanları, yönetici kadrosu ve ekonomi alanında çalışanlar kendilerini daha yorgun hissediyor. “Kadınlar erkeklerden daha büyük risk taşıyor” diyor.

Hurma insan sağlığın Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma Kan basıncını (tansiyon) dengeleyen ve kalp ritmini düzenleyen yaşamsal minerallerden biri olan potasyumdan zengin olan hurma, hiç kolesterol içermemesi nedeniyle kalp dostu besinler arasında yer alıyor. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini düşürüyor ve Sabah aç karnına yaş hurma tüketilirse bağırsaktaki asalakları öldürür ve palmiyegiller familyasından dekoratif yapraklı bir palmiye türüdür ve hurmanın Palmiyeler gibi tropikal, ılıman ve çöl ikliminin görüldüğü yerlerde yetişir.

Ayrıca eski zamanlarda İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Enerji veren hurma, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereken vitamin ve minerallerin pek çoğunu içinde barındırır ve bir insan sadece İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ve su ile yaşamını devam ettirebilir.

İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın Besin Değeri Besleyici özelliğinin çok yüksek olmasının yanı sıra; İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın faydaları arasında kabızlığa, bağırsak rahatsızlıklarına, kalp sorunlarına, anemiye, cinsel işlev bozukluklarına, ishale ve kansere karşı etkleri sayılabilir. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma; nebati yağ, lif ve doğal şekerin yanı sıra, tiamin, riboflavin, folat, niasin, A vitamini ve K Vitamini içerir, minerallerden ise kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, çinko, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum içerir. Özellikle kas gelişimi için İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın önemli bir besin öğesi olduğu belirtiliyor.

#
#

Doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır.

Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Rahim adalelerini kuvvetlendiren kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Yaş Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ezip ovuşturmak, İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır.

insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.

 

İResûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hadislerinde,

“Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

İndex: Resûlûllah, taze hurma, yaş hurma, taze hurmanın faydaları, yaş hurmanın faydaları, yaş hurma çeşitleri, yaş hurma meyvesi, yas hurma, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Kadın, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini,

#*#*

ferhan bala

bitkiveinsan.com

60 thoughts on “Hurma Dinçlik ve Enerji verir.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş