Yorgun ve Bitkin Düşenlere Hurma Dinçlik ve Enerji verir.

Yorgun ve Bitkin Düşenlere Hurma Dinçlik ve Enerji verir.
Yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar.  İnsan vucudunda Yorgunluk, kişinin kendisinde günlük aktivitelere başlamak için yeterli gücü ve enerjiyi bulamaması, tükenmişlik hissetmesi anlamına geliyor. Bu sorunu tanımlamak için sıklıkla; halsizlik, isteksizlik, güçsüzlük, yıpranmışlık, sıkıntı gibi ifadeler kullanılıyor. “İnsan vucudunda Yorgunlukla anlatılmak istenenin ne olduğunun netleşmesi, sorunun çözümlenmesinde son derece önemlidir” diyor. Son yıllardaki bilimsel taramalar

İnsan sağlığından Hurmada glikoz, fruktoz ve sukroz gibi doğal şekerler bulunur. Bu nedenle, ani bir enerji patlaması için hurma mükemmel bir atıştırmalıktır. İnsan sağlığından Dünyadaki birçok insan, uyuşukluk ya da halsizlik hissettiğinde, hızlı bir ikindi saati atıştırması için hurmaları kullanır. İnsan sağlığından Özellikle spor sonrası kaslarınız da yorulduğunda ya da dışarda yoğun hareketli bir gün geçirdiğinizde enerjinizi yeniden kazanmak için İnsan sağlığından yararlı hurma yeme zamanı gelmiş demektir. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyorlar. Tıpkı kuruyemişler gibi İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmada harika bir atıştırmalıktır ve içindeki früktoz size bitmek bilmeyen bir enerji verir. Türkiye’de 100 kişiden 55’inin çok yorgun olduğunu gösteriyor. Bu oranların İngiltere’de yüzde 38’ken ABD’de yapılan bilimsel çalışmalarda yorgunluğun getirdiği ekonomik kaybın yıllık 43 milyar doları bulduğu belirtiliyor. İnsanlarda Yorgunluğun temelinde 4 unsur bulunuyor. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Fizyolojik insan vucudunda Yorgunluk Sağlık durumu normal olan kişilerde stres, yetersiz dinlenme, yetersiz uyku, diyet değişiklikleri veya aşırı aktivite durumunda görülüyor. Bu tip insan vucudunda Yorgunlukla özellikle yaşlı hastalarda karşılaşılıyor.
Organik insan vucudunda Yorgunluk Orta ve ileri yaş hastalarda rastlanıyor. Aile hikâyesi, tam fizik muayene ve yapılan kan ve görüntüleme tetkikleri sonrasında nedeni belirleniyor. Bu hastalığın tedavisiyle insan vucudunda Yorgunluk ortadan kaldırılabiliyor.
Psikojenik insan vucudunda Yorgunluk Tüm insan vucudunda Yorgunlukların yüzde 50’sini oluşturuyor.Bunun en çok depresyonla birlikte ve her yaş grubunda oluşuyor.Kişilerde Şiddeti duygu, düşünce ve stres durumuna paralel olarak değişiyor. Genelde gün içinde yorgunluk azalıyor.
Kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu Yaşlılarda nadir görülüyor. Hastaların yüzde 30’unda organik veya psikolojik neden bulunmuyor. Tanı koyulana dek ‘idiyopatik kronik insan vucudunda Yorgunluk’ olarak değerlendiriliyor. Bunun Motivasyon azlığı, konsantrasyon yetersizliği, güçsüzlük gibi belirtilerle beraber çoğunlunla psikomotor yavaşlama görülüyor. İnsan vucudunda Yorgunluk çoğunlukla bir hastalık bulgusu olmakla birlikte, ‘kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu’ olarak adlandırılan hastalığın kendisi de olabiliyor. İnsanlarda Her türlü bakteriyal, viral ya da parazitik enfeksiyonun, kansızlık ve benzeri kan hastalığının, karaciğer ya da böbrek hastalığının, kandaki vitamin ve mineral eksikliklerinin, hormonal hastalıkların, beslenme ve uyku bozukluklarının sonucunda oluşabiliyor.

Araştırmalarda özellikle tiroit hormon yetmezliği, böbreküstü bezi yetmezliği, büyüme hormonu yetmezliği ve hipoglisemi gibi hormonal nedenler erken dönemde gözden kaçabiliyor. İnsan vucudunda Yorgunluk halinin, ‘kronik yorgunluk sendromu’ olarak adlandırılması için, tam bir klinik değerlendirme sonrasında; tanımlanamayan, devamlı ve tekrarlayan yorgunluğun yeni ve bilinen bir zamanda başlaması, kişilerde sosyal yaşamdaki ve iş hayatındaki aktivitelerde yavaşlamaya yol açması gerekiyor. İnsanda 6 ay üzerinde devam eden durumlar da bu sendromu düşündürüyor. Kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu, sürekli ve tekrarlayıcı seyreden ve birçok sistemi etkileyen nedensiz bir hastalık olarak tanımlanıyor. Araştırmalarda bu hastalığın, viral bir enfeksiyon tarafından çalışma dengesi bozulan beyin kaynaklı olabileceği, bunun dışında stres ve savunma sisteminde oluşan bozulmayla hedef sapmasının içinde olduğu bir durum olarak kabul edilmesi gerektiği belirtiliyor. “Kronik insan vucudunda Yorgunluk, yatak istirahatiyle geçmediği için sürecin sonu bitkinliğe yol açıyor” diyor.

Fiziksel Tükenmişlik Bulguları
Başka bir nedene bağlı olmayan, istirahatle geçmeyen, 6 aydan uzun süren, ortalama günlük aktiviteyi en az yüzde 50 azaltacak derecede, sürekli ve tekrarlayıcı fiziksel ve mental bitkinlik hissi. Güçsüzlük. Daha önce tolere edilebilen egzersizden sonra oluşan ve 24 saat ya da daha uzun zaman devam eden bir durum. Enerji kaybı, Yıpranma, Hastalıklara karşı hassaslaşma, Baş ağrıları, Bulantı, Kas krampları ve miyalji, Bel ağrıları, Denge kaybı, Sindirim sorunları, Uyku bozuklukları, Çabuk yorulma, Hafif ateş ve üşüme, Boğaz ağrısı, Boyunda ağrılı lenf bezleri, Açıklanamayan genelleşmiş kas zayıflığı, Kaslarda katılaşma, Geçici eklem ağrıları, Farenjit, Bazı hastalarda gribal enfeksiyon benzeri durumlar,
Duygusal Tükenmişlik Bulguları
Işıktan rahatsızlık, Düşünmede zorluk, Depresyon ve umutsuzluk, Unutkanlık, Göz önünde beneklerin uçuştuğu hissi, Evde ve işte gerginlik-tartışma artışı, Kızgınlık, Net görememe, Huzursuzluk ve sabırsızlık, Nezaket ve başkalarına saygı gibi pozitif bulgularda azalma,
Zihinsel Tükenmişlik Bulguları
Doyumsuzluk, İşi bırakma, Kendine ve işine karşı negatif yaklaşım, Hafıza problemleri, İşi savsaklama,

Önlem olarak Yapılması Gerekenler
Dengeli beslenin, fazla kilolarınızdan kurtulun. Yaşamı tekdüzelikten çıkaracak uğraşlar edinin. Her sabah 10-15 dakika kas gevşetici egzersizler yapın. Uyku ritminize dikkat edin ve günlük temponuzu düşürün. Tatil fırsatlarını iyi değerlendirin. İşyerinde iş yükünü paylaşmaya yönelik çalışmalar yapın. Organik nedenler olasılığına yönelik hekim desteği alın. Günlük istirahat sürenizi uzatın. Gerekirse ilaç ve vitaminlerden yararlanın.

Kronik insan vucudunda Yorgunluk sendromu, ‘A tipi agresif’ denilen; hırslı, titiz, mükemmelliyetçi, çabuk sinirlenen, tezcanlı kişilik yapılarında daha çok görülüyor. Kentsel yaşamın ve çalışma yoğunluğunun sonucu olarak özellikle doktorlar, diğer yardımcı sağlık çalışanları, yönetici kadrosu ve ekonomi alanında çalışanlar kendilerini daha yorgun hissediyor. “Kadınlar erkeklerden daha büyük risk taşıyor” diyor.

Hurma insan sağlığın Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma Kan basıncını (tansiyon) dengeleyen ve kalp ritmini düzenleyen yaşamsal minerallerden biri olan potasyumdan zengin olan hurma, hiç kolesterol içermemesi nedeniyle kalp dostu besinler arasında yer alıyor. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini düşürüyor ve Sabah aç karnına yaş hurma tüketilirse bağırsaktaki asalakları öldürür ve palmiyegiller familyasından dekoratif yapraklı bir palmiye türüdür ve hurmanın Palmiyeler gibi tropikal, ılıman ve çöl ikliminin görüldüğü yerlerde yetişir. Hurma Kazık ve saçak kök yapısına sahiptir.Ağacın pürüzlü gövdesi gri ağırlıklı kahverengi gibidir Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma genellikle iftar atıştırmalığı olarak tüketilen bir besin. Aslında Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma sadece Ramazan’da değil, yılın her ayında sofralarımızda bulunması gereken besinler arasında yer alıyor. Çünkü başta sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitamin içermesiyle İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma sağlığımız üzerinde pek çok önemli fayda sağlıyor.

Ayrıca eski zamanlarda İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Enerji veren hurma, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereken vitamin ve minerallerin pek çoğunu içinde barındırır ve bir insan sadece İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ve su ile yaşamını devam ettirebilir. Modern tıbbi araştırmalara göre, İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın karın kanserinin önlenmesinde yararlı olduğu kabul edilmektedir. İslam kültüründe çok önemli bir yere sahip İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın, özellikle Ramazan Orucu sırasında kullanılması ve iftarın öncelikle hurma ve su ile açılması aslında önemli bir alışkanlıktır. Hurmanın su ile birlikte alınması, yemek sırasında aşırı yemenin önüne geçmektedir Sağlıklı Kalp ve İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın faydaları saymakla bitmiyor ancak kalp sağlığı içinde önemli etkileri var. Geceden ıslatılan ve sabah ezilerek yenen hurmalar zayıf kalpler üzerinde olumlu etkileri vardır. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma üzerinde yapılan çalışmalarda inme ve diğer kalp ile ilgili hastalıkların riskini azaltmak için içerisinde etkili miktarda potasyum vardır. Ayrıca; kalp krizi, kalp hastalıkları ve felç, LDL kolesterol seviyelerini düşürmek için, sağlıklı ve lezzetli bir yol olarak tavsiye edilmektedir.

İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın Faydaları çoktur. Özellikle Ramazan ayı bu ayda besleyici ve doyurucu olması sebebiyle Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma yenilmesi uzmanlarca tavsiye ediliyor. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma nasıl ve ne zaman yenmeli? Suda bekletilmiş hurmanın faydaları nelerdir? İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın Besin Değeri Besleyici özelliğinin çok yüksek olmasının yanı sıra; İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın faydaları arasında kabızlığa, bağırsak rahatsızlıklarına, kalp sorunlarına, anemiye, cinsel işlev bozukluklarına, ishale ve kansere karşı etkleri sayılabilir. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma; nebati yağ, lif ve doğal şekerin yanı sıra, tiamin, riboflavin, folat, niasin, A vitamini ve K Vitamini içerir, minerallerden ise kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, çinko, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum içerir. Özellikle kas gelişimi için İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmanın önemli bir besin öğesi olduğu belirtiliyor.

Doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah’ın Hz. Meryem’e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak ” İnsanların hurma”dan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin İnsanların Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır., insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10’dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler.1 Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise, bir İnsanların sinir hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Bebeğin Büyümesini Sağlayıcı olan İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmada potasyum miktarı bol olduğu için bebeğin gelişmesini, gürbüzleşmesini, hasta olmamasını sağlar. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmadaki potasyum oranı, bebeğim beslensin diye ilk akla gelen çikita muzundan 2.5 kat daha fazla. Ve muz gibi hazmı da zor değildir. Hurma da A,B,C vitaminleri gibi birçok vitamin ve mineral bulunuyor.

Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın Rahim adalelerini kuvvetlendiren kalp krizi riskini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır. Tabibler de yaptıktan araştırmalarda İnsanların Yaş Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın antiseptik olduğunu, loğusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğunu, süt arttırdığını, bebeği beslediğini, içindeki potasyumun çocukların büyümesini sağlayan ideal besin olduğunu belirtmişlerdir. Bebek ilk doğduğunda damağına dünya gıdası Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ezip ovuşturmak, İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma ezmesi tattırmak, sünnettir ve bebeğin zeki olmasını sağlayan ilaçtır. Loğusa, Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmayı sade olarak yer, süte ıslayıp yer, bebeğe de İnsanların Enerji veren hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. şıralı sütten yedirir. Polenli hurma macunu yapıp yer ve bebeğe de yedirir.”250 gr. İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma, 100 gr. polen, 50 gr. badem içi, 50 gr. ceviz içi, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. halis bal, 50 gr. hıyar çekirdeği, 500 gr. süt kaynatılıp macun kıvamına getirilir.” Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur.

insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir. İnsanların Dinçlik ve Enerji veren hurma neden insan sağlığında Rahim adalelerini kuvvetlendiren mucizevi meyvedir? İnsanı, hastalığı, İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmayı ve şifayı yaratan Cenab-ı Allah’tır. İnsanoğlu sebeplere riayet etmekle beraber Rahim adalelerini kuvvetlendiren şifa ve tesirin ancak Cenab-ı Allah’tan geldiğini bilmelidir. Tıbbi Nebevi’nin en önemli besini olan İnsanların Yorgun ve Bitkin Düşenlere Dinçlik ve Enerji veren hurmayla ilgili son yıllarda Rahim adalelerini kuvvetlendiren çok sayıda araştırmalar yapılmakta ve her seferinde insan sağlığında farklı faydaları ortaya çıkarılmaktadır.

İResûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hadislerinde,

“Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

İndex: Resûlûllah, taze hurma, yaş hurma, taze hurmanın faydaları, yaş hurmanın faydaları, yaş hurma çeşitleri, yaş hurma meyvesi, yas hurma, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Doğum, Hamile, Kadın, Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

Taze Hurmanın Doğumdaki Mucize Faydalıdır.

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

60 yorum

 1. Geri bildirim: Hurma Kolon Kanserini Önleyicidir. | bitki ve insan

 2. Geri bildirim: Hurma Göğüs Kanserini Önleyicidir. | bitki ve insan

 3. Geri bildirim: Hurma Sinir Sistemini Sistematik Düzenler | bitki ve insan

 4. Geri bildirim: Hurma, Zekâ Seviyesine Etkiliyor. | bitki ve insan

 5. Geri bildirim: Hurma Antioksidan Kaynağı Hücreleri Korur. | bitki ve insan

 6. Geri bildirim: Folat Asidi Zengin Gıdalar Beyne Yararlıdır | bitki ve insan

 7. Geri bildirim: Esansiyel Yağ Asitleri Beyni Büyütür Geliştirir | bitki ve insan

 8. Geri bildirim: B12 Vitamini Yararları Nelerdir. | bitki ve insan

 9. Geri bildirim: Riboflavin Vitamini B2, Faydaları Nelerdir. | bitki ve insan

 10. Geri bildirim: Epsom Tuzu Kalp Sağlığını Korur. | | bitki ve insan

 11. Geri bildirim: Güzelliğin sırrı kara üzümdedir | bitki ve insan

 12. Geri bildirim: Hurma, Kolesterolü Damar Sertliğini Yokeder | bitki ve insan

 13. Geri bildirim: Hurma Karaciğer Güçlendirir. | | bitki ve insan

 14. Geri bildirim: Hurma Kan Hücresini Artıran Folik Asit Bulunur. | bitki ve insan

 15. Geri bildirim: Hurma, Kemik Erimesini Engeller | bitki ve insan

 16. Geri bildirim: Balık Yağı Kas Ağrılarına Faydalıdır | bitki ve insan

 17. Geri bildirim: Hurma Stres ve Gerginliği Gidericidir. | bitki ve insan

 18. Geri bildirim: Kalp Krizinde Acil Hayatınızı Kurtarır. | bitki ve insan

 19. Geri bildirim: Yeşil Çay Belleği Geliştirir. | bitki ve insan

 20. Geri bildirim: Abdominal Kanser Riskini Hurma Azaltır. | bitki ve insan

 21. Geri bildirim: Doğum Esnasında ve daha sonrasında kanamaları önler | bitki ve insan

 22. Geri bildirim: Hurma Kısırlık için ilahi şifadır. | bitki ve insan

 23. Geri bildirim: Turuncu Işık Tedavisi Cinselliği Uyarır. | bitki ve insan

 24. Geri bildirim: Turuncu Renk Terapisinde Akciğerleri Güçlendirir. | | bitki ve insan

 25. Geri bildirim: Turuncu Kromoterapi Mide, iştah, Sindirime ve Böbrek Faydalıdır. | bitki ve insan

 26. Geri bildirim: Hurma Kandaki Şekeri Artırmadan Ayarlıyor. | bitki ve insan

 27. Geri bildirim: Hurma, İktidarsızlığa iyi Geliyor | bitki ve insan

 28. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-1 | enerjist masor Emre Karakaya

 29. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-2 | enerjist masor Emre Karakaya

 30. Geri bildirim: Çivit Mavisi Meme Bezinde Süt Akışını Azaltır. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 31. Geri bildirim: Çivit Mavisi Meme Bezinde Süt Akışını Azaltır. -2 | enerjist masor Emre Karakaya

 32. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-3 | enerjist masor Emre Karakaya

 33. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-4 | enerjist masor Emre Karakaya

 34. Geri bildirim: Çivit Mavisi Meme Bezinde Süt Akışını Azaltır. -3 | enerjist masor Emre Karakaya

 35. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-5 | enerjist masor Emre Karakaya

 36. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-6 | enerjist masor Emre Karakaya

 37. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-7 | enerjist masor Emre Karakaya

 38. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-8 | enerjist masor Emre Karakaya

 39. Geri bildirim: Çivit Mavisi Meme Bezinde Süt Akışını Azaltır. -5 | enerjist masor Emre Karakaya

 40. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-9 | enerjist masor Emre Karakaya

 41. Geri bildirim: Çivit Mavisi Meme Bezinde Süt Akışını Azaltır. -6 | enerjist masor Emre Karakaya

 42. Geri bildirim: Çivit Mavisi Meme Bezinde Süt Akışını Azaltır. -7 | enerjist masor Emre Karakaya

 43. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-10 | enerjist masor Emre Karakaya

 44. Geri bildirim: Çivit Mavisi Meme Bezinde Süt Akışını Azaltır. -8 | enerjist masor Emre Karakaya

 45. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk iştahı Artırır.-11 | enerjist masor Emre Karakaya

 46. Geri bildirim: Lacivert Renk Yatıştırır ve Dinlendirir. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 47. Geri bildirim: Lacivert Renk Yatıştırır ve Dinlendirir. 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 48. Geri bildirim: Lacivert Renk Yatıştırır ve Dinlendirir. 3 | enerjist masor Emre Karakaya

 49. Geri bildirim: Lenf ve Salgı Bezlerini Lacivert Renk Güçlendirir 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 50. Geri bildirim: Lacivert Renk Yatıştırır ve Dinlendirir. 4 | enerjist masor Emre Karakaya

 51. Geri bildirim: Lacivert Renk Yatıştırır ve Dinlendirir. 5 | enerjist masor Emre Karakaya

 52. Geri bildirim: Kromoterapi Sarı Renk Böbrek Rahatsızlığına Etkilidir. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 53. Geri bildirim: Lacivert Renk Yatıştırır ve Dinlendirir. 6 | enerjist masor Emre Karakaya

 54. Geri bildirim: Kronoterapi Portakal Rengi Göze Doğal Uyarıcıdır 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 55. Geri bildirim: Gri Renk Sakin Yaşam Ve Güvenilirliği Artırır. 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 56. Geri bildirim: Lacivert Renk Siyatik ve Romatizma Faydalıdır 7 | enerjist masor Emre Karakaya

 57. Geri bildirim: Lacivert Renk Yatıştırır ve Dinlendirir. 7 | enerjist masor Emre Karakaya

 58. Geri bildirim: Lenf ve Salgı Bezlerini Lacivert Renk Güçlendirir 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 59. Geri bildirim: Gri Renk Sakin Yaşam Ve Güvenilirliği Artırır. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 60. Geri bildirim: Lacivert Renk Siyatik ve Romatizma Faydalıdır 1 | enerjist masor Emre Karakaya

Bir cevap yazın