Üzüm Migrene Şifadır.

Üzüm Migrene şifadır.
Üzüm yardımıyla migrenin iyileştirilebileceğini belirten sağlık uzmanları evde doğal ortamda hazırlanacak üzüm suyunu migren tedavisinde etkili olduğunu savunmaktadırlar. Üzüm suyu migrenin evde tedavisinde önemlidir.





İronik bir şekilde kırmızı şarap içmek migrene neden olduğu kabul edilir ancak üzüm suyu veya üzüm çekirdeği özü bu problem için bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Karadeniz Bölgesi’nde yetişen kokulu Migrene şifa üzümlerin kabukları çekirdekleri ile beraber tüketilmesi veya suyu sıkılarak içilmesi gerektiğini de açıklayan , şunları söyledi:” Migrene şifa üzümdeki inositol, kolesterol düzeyini azaltmaya yardımcıdır.

Kabızlık, sindirim bozukluğu, yorgunluk, böbrek rahatsızlıkları, sarı nokta hastalığının tedavisinde ve kataraktın önlenmesindeki faydalarını içerir. En popüler ve lezzetli meyvelerden biri olan Migrene şifa üzüm potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum ve selenyum gibi önemli minerallere ek olarak A vitamini, C vitamini, B6 vitamini ve folik asit bakımından zengindir. Migrene şifa üzüm çok güçlü antioksidan olan flavanoid içerir. Bu flavanoidler serbest radikallerin neden olduğu zararları azaltır ve yaşlanmayı yavaşlatır. Migrene şifa üzüm, yüksek besin değeri içeriği sayesinde sağlıklı ve aktif bir yaşam için önemli bir rol oynar. Migrene şifa üzüm bol miktarda enerji içerir, protein açısından zengindir ve bol miktarda lif içerir.

Migrene şifa üzüm ayrıca folatlar, Niasin, Pantotenik i Piridoksin, Riboflavin , Tiamin yanında, C,E,K vitaminleri içermektedir. C ve K vitaminleri açısından çok zengindir. Migrene şifa üzüm ayrıca bol miktarda potasyum, sodyum, kalsiyum, bakır, manganze, demir, magnezyum, çinko, Karoten-α, Karoten-ß, Kripto-ksantin, Lutein-zeaksantin açısından zengindir.Bol miktarda vitamin, mineral ve bileşen içeren Migrene şifa üzümün sağlık açısından önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Migrene şifa üzümün beyin sağlığından, sindirim sistemine, cilt sağlığına katkıda bulunması ve bir çok hastalıktan koruması ile şu şekilde değerlendirebiliriz. Genel anlamda Migrene şifa üzüm her yaştan insanın güvenle tüketebileceği sağlık açısından faydalı bir meyvedir.

Özellikle mevsiminde taze tüketilmesi ve aynı şekilde Migrene şifa üzüm sirkesi ve üzüm çekirdeği yağının doğal ev ortamlarında hazırlanıp tüketilmesini öneririz. Yaptığı açıklamada, Migrene şifa üzümün yapısında bulunan mineral, potasyum, magnezyum ve demirin vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini ifade ederek, zayıflamak isteyen kadınların Migrene şifa üzüm tüketmesini, gençleşmek isteyenlerin ise Migrene şifa üzümden yapılan cilt maskesi kullanmasını tavsiye etti. İçerdiği maddeler sayesinde şifa iksiri olarak nitelendirilen Migrene şifa üzümün zayıflama diyetlerinde de rahatlıkla kullanılabileceğini belirten ” Migrene şifa üzümün kabuklarında yer alan resveratrol maddesinin birçok önemli yararı vardır. Kadınlar Migrene şifa üzümü ezip yüzlerine maske yapabilirler. Ezilmiş Migrene şifa üzümü bir saat yüzlerinde beklettiklerinde cildi taze tutarak, yüz güzelliği de sağlamak ve kırışıklıkları önlemekte faydası vardır. Öte yandan yoğun renginden dolayı ciddi bir antioksidan deposu olan kokulu Migrene şifa üzümler doktor tavsiyesinde zayıflamada da etkili olmaktadır. Gençleşmek ve zayıflamak isteyen bayanlar güzellik iksiri Migrene şifa üzüm kullansın” dedi.

.
http://www.enerjistmasor.com/parmak-basinc-masaci-akupunktur-vucuda-faydalidir/
.

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş