Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir.

Epsom Tuzu Güneş Yanığını Hafifletir
Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu bronz ciltleri yatıştırmak için oldukça etkilidir. Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde kaşıntı ve ağrı gibi güneş yanığı semptomlarını hafifletmektedir. Hatta cilt tonunu korumaya da yardımcıdır. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu güneşten yanmış elleri ve bacakları tedavi etmek için 1 fincan suya 2 yemek kaşığı epsom tuzu karıştırın.

Bu karışımı sprey şişesinde saklayın. Etkilenen alana püskürtün ve 10 dakika beklettikten sonra banyo yapın. İyileşme fark edilinceye kadar haftada birkaç kez bunu tekrarlayın. Başka bir seçenek olarak küveti ılık su ile doldurun ve 1 fincan Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu ekleyerek erimesini bekleyin. Suya birkaç damla lavanta yağı da ekleyerek 20 dakika bu suda vücudunuzu dinlendirin.

Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu (NaturalNews) Sonbahar mevsimi çok daha yakınlaştığımız için, çoğumuz iyi geçirdikleri bir yaz hikayesini anlatan cilt bırakılıyor. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu İster omuzlarınızdaki bu kaşıntılı, kırmızı güneş yanığı ya da o kaya tırmanışı seferi sonrasında bacaklara yayılan çürük çeşitleri olsun, vücudun en büyük organı tamamen yara almadan bir açık hava etkinliğine girmek zor. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Neyse ki, tıpkı doğanın bize yaz güneşi ve zevk için açık havada yaptığı gibi, bu yılın bu zamanında yaşadığımız sorunların çoğuna da çözümler üretiyor. Cilt problemleri için özellikle faydalı bir çare, Epsom tuzudur. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu, magnezyum ve sülfat içeren doğal olarak bulunan bir mineral bileşiktir ve yıllarca sağlık sorunlarının çeşitliliğini iyileştirmek için doğal bir çare olarak kullanılan bir şeydir. Çünkü Güneş yanığını hafifletir. Epsom Tuzu cilt tarafından kolayca emilir. İngiltere’nin Surrey kentinde acı bir salin kaynağı olan bahçenin yerini alıyor ve magnezyum başarısının sırrı. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Magnezyum 300’den fazla enzimi düzenlemeye yardımcı olur, kalsiyum emilimi arttırır ve normal kan basıncını destekler.

Birçok Amerikalı aslında magnezyum yetersizdir. United States Military Academy NY, Massachusetts Institute of Technology MA,  Stanford University CA, Swarthmore College PA, Harvard University MA, Claremont McKenna College CA, Yale University CT, United States Air Force Academy CO,  Wellesley College MA, Columbia University NY, Haverford College PA, Wesleyan University CT, Whitman College WA, Pomona College CA, Northwestern University IL, gibi üniversitelerin araştırmalarında ve Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Konseyine göre, Amerikalı erişkinlerin yüzde 68’i, tavsiye edilen miktarın yarısına bile yemek yemeyen insanların yüzde 19’u, magnezyumun önerilen günlük ödenek oranını karşılamıyor.

Bu, büyük ölüde işlenmiş yiyeceklerdeki artışa atfedilir. İşte Epsom tuzlarının en büyük yaz cildinizdeki sorunlarını çözmek için kullanabileceği bazı yollara bir göz atın. Güneş Hasar Görmüş Ciltleri iyileştirin Epsom tuzunun anti-inflamatuar özellikleri, hafif güneş yanığına eşlik eden tahriş, ağrı ve kaşıntıyı hafifletmek için idealdir. Küvetinizi ılık suyla doldurabilir ve yaklaşık bir fincan Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu ile karıştırabilirsiniz. Su çözünene kadar suyu karıştırın, daha sonra en az 20 dakika bekletin ve ıslatın. Gevşemeyi artırmak ve havayı hoş bir koku ile doldurmak için lavanta gibi birkaç damla rahatlatıcı bir uçucu yağ ekleyebilirsiniz. Vücudunuzun yalnızca küçük bir bölümünde güneş yanığı varsa veya küvete erişemiyorsanız, Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzunun iki çorba kaşığı su ile bir bardak suya karıştırıp bir sprey şişesi doldurabilirsiniz. Haftada birkaç kez, bu karışımı etkilenen bölgelere püskürtün ve yıkamadan önce on dakika dinlendirin.

Gece boyunca morlukları tamamen yok edebilecek herhangi bir sihirli çare olmasa da, Epsom tuzları görünümlerini azaltmaya ve aynı zamanda biraz ağrı kesmeye yardımcı olabilir. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzunun iki çorba kaşığı bir fincan suyla karıştırılmış bir solüsyonu kullanarak sıcak bir sıkıştırma yapın . Epsom tuzları bir dizi başka rahatsızlığa da yardımcı olabilir. Deride Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu bulunan bir alanı ıslatmak, çıkarılmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca dinleme böcek ısırıkları için de yararlı olabilir. Sadece bir karışımını saklasın mı? Fincan Epsom tuzları suda buzdolabında eritilir ve kaşıntı ve ağrı yaşamak için böcek sokmalarına uygulanır. Bu büyülü bileşik ayrıca bir dizi ev kullanımı da yapıyor. Örneğin, banyo çinisini ovmak için sıvı bulaşık sabunu ile karıştırılabilir veya salyangozları uzak tutmak için evinizin giriş noktalarına serpilebilir. Ev bitkileri ve çiçekler üzerinde haftada bir kez Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu serpilerek sağlıklı renklerini korumalarına yardımcı olabilir. Suda seyreltilir ve bazen de püskürtülürse, aynı zamanda çiminizde de aynı etkiye neden olabilir.

Erime noktası: 1.124 °C, Yoğunluk: 2,66 g/cm³, İçinde çözündüğü madde: Su, Formül: MgSO4, Molar kütle: 120,366 g/mol, IUPAC numarası: Magnesium sulfate, Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzunun sayısız sağlık faydalarının yanı sıra güzellik açısından da birçok faydası vardır. Epsom tuzu bazı kimyasal bileşikler, magnezyum ve sülfattan oluşur. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu içindeki Magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu enzimleri sağlamasının yanı sıra çok sayıda vücut fonksiyonu için de önemli rol oynamaktadır. Magnezyum eksikliği yüksek tansiyon, osteoporoz ve migren gibi birçok sağlık problemi ile ilişkilidir. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu içindeki Sülfat beyin dokusunun oluşumunda önemli rol oynamakla birlikte besinlerin vücutta emilimini sağlamaktadır. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu ayrıca detoksifikasyon işleminde de yardımcı olmaktadır. Epsom tuzu ile düzenli olarak banyo yapmak epsom tuzunun sağlığa faydalarından yararlanmak için en kolay ve ideal bir yoldur. Ayrıca magnezyum sülfat da lokal olarak kullanılabilir ve dahili alınabilir.

Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu magnezyum hücrelerini detoksifiye için de gereklidir. Bununla beraber vücudun detoksuna ve çevresel kirliliklerden arınmasına da yardımcı olur. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu rahatlatıcı bir detoks banyosu keyfini yaşamak için ılık su dolu bir küvete 1-2 bardak epsom tuzu karıştırın ve bu suda 10-15 dakikanızı geçirin. Haftada 2-3 kez bunu tekrarlayın. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu kasların düzgün çalışması için gerekli olan magnezyum düzeyini artırarak kas krampları ve incinmelerin tedavisinde yardımcı olur. Aslında, düzenli kas spazmları ve kramplar magnezyum eksikliğinin belirtileridir. Epsom tuzundaki magnezyum, kolayca cilt tarafından emilir, kas gevşemesi ve iyileşmesini hızlandırır. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Hatta sinir sistemini dahi rahatlatır, ağrı ve inflamasyona neden olan toksinleri vücuttan temizler.  Bir başka seçenek olarak en az 20 dakika kadar 1 fincan Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu karıştırılmış ılık su dolu bir küvette vücudunuzu dinlendirin. Ilık su ile küveti doldurun. 2 bardak Epsom tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Haftada bir kez en az 15 – 20 dakika boyunca bu yatıştırıcı banyonun tadını çıkarın. Bu uygulama sayesinde Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu banyo sonrasında iyileşecektir ve Gerekirse aynı işlemi sonraki gün bir daha tekrarlayabilirsiniz.

Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Besinlerin pek çoğunun içinde bulunan sodyum, doğal yiyecek tuzu olarak adlandırılır. Sofra ya da mutfak tuzunun da büyük bir bölümü sodyumdur. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Tuz (sodyum klorür), lezzet verici özelliği nedeniyle besin hazırlamada kullanıldığı gibi küflenme, böceklenme gibi durumları önlemek için besin saklama işlemlerinde de kullanılır. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Lezzetine bakmadan yemeklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir! Sağlık açısından değerlendirildiğinde; sodyum organizmada sıvı dengesini sağlamada ve kan basıncının düzenlenmesinde rol oynar. Ancak fazla tuz tüketiminin de yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon) ile ilişkili olduğu daima dikkate alınmalıdır.

İnsan sağlığına Fazla tuz tüketimi, idrarla kalsiyum atımını artırarak kemiklerden kalsiyum kaybına neden olabilir. Bilindiği gibi kemiklerden kalsiyum kaybının artışı osteoporoz ve kemiklerin kırılma riskini arttırır. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu ve yararları nedenle lezzetine bakmadan yiyeceklere tuz eklenmemeli ve fazla tuzlu besinler tüketilmemelidir. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu araştırma yapan İngiltere’de 160 kişide yapılan araştırmada; cinsiyet, yaş aralıkları ve sosyo ekonomik düzey göz önünde bulundurularak gruplamalar yapıldı. Katılımcıların günlük sodyum alımları, besin tüketim sıklığı anketi ve idrarla atım ile ölçüldü. Üç grup domates çorbası denendi. Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu Birinci gruba normal tuzlu domates çorbası, ikinci gruba tuzu %57 azaltılmış domates çorbası + keklikotu ile birlikte defne yaprağı, sarımsak, karabiber gibi bazı baharat ve diğer taze otlar ve en son gruba da sadece tuzu %57 azaltılmış domates çorbası verildi.

Uyarı: Güneş yanığını hafifletir Epsom Tuzu kullanımından hamileler, emziren kadınlar, böbrek sorunları yaşayanlar ve şeker hastaları kaçınmalıdır. Ayrıca 6 yaşından küçük çocuklar için de tavsiye edilmez.

İndeks: Epsom tuzu, müsküler distrofi, McArdle hastalığı, Detoksifikasyon, saç, Güneş yanığı, Magnezyum sülfat, Hamstrings kasları,, kuadriseps kasları, Kramp, Magnezyum serotonin, Stres, Kas spazm, multipl skleroz,

 

60 yorum

 1. Geri bildirim: Epsom Tuzu Detoksifikasyon Sağlar. | bitki ve insan

 2. Geri bildirim: Cildteki Morluklardan Biberiye ile Kurtulun | bitki ve insan

 3. Geri bildirim: Selüliten Kurtulmanın Yolları. | bitki ve insan

 4. Geri bildirim: Yeşil Renk Sinir Sisteminde Sakinleştirir. | enerjist masor Emre Karakaya

 5. Geri bildirim: Yeşil Renk Depresyonda Etkilidir. 1  | enerjist masor Emre Karakaya

 6. Geri bildirim: Yeşil Renk Depresyonda Etkilidir. 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 7. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 8. Geri bildirim: Yeşil Renk Depresyonda Etkilidir. 3 | enerjist masor Emre Karakaya

 9. Geri bildirim: Yeşil Renk Depresyonda Etkilidir. 4 | enerjist masor Emre Karakaya

 10. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 11. Geri bildirim: Yeşil Renk Depresyonda Etkilidir. 5 | enerjist masor Emre Karakaya

 12. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 3 | enerjist masor Emre Karakaya

 13. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 4 | enerjist masor Emre Karakaya

 14. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 5 | enerjist masor Emre Karakaya

 15. Geri bildirim: Yeşil Renk Sinir Sisteminde Sakinleştirir. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 16. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 6 | enerjist masor Emre Karakaya

 17. Geri bildirim: Yeşil Renk Sinir Sisteminde Sakinleştirir. 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 18. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 7 | enerjist masor Emre Karakaya

 19. Geri bildirim: Yeşil Renk Sinir Sisteminde Sakinleştirir. 3 | enerjist masor Emre Karakaya

 20. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 8 | enerjist masor Emre Karakaya

 21. Geri bildirim: Yeşil Renk Sinir Sisteminde Sakinleştirir. 4 | enerjist masor Emre Karakaya

 22. Geri bildirim: Yeşil Renk Kılcal Damarları Genişletir. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 23. Geri bildirim: Yeşil Renk Kanser Rahatsızlarına Faydalıdır.1 | enerjist masor Emre Karakaya

 24. Geri bildirim: Yeşil Renk Migreni Hafifletir.1 | enerjist masor Emre Karakaya

 25. Geri bildirim: Siyah Renk Akıl Hastalıklarına Yararlıdır.1 | enerjist masor Emre Karakaya

 26. Geri bildirim: Yeşil Renk Kanser Rahatsızlarına Faydalıdır.2 | enerjist masor Emre Karakaya

 27. Geri bildirim: Yeşil Renk Kılcal Damarları Genişletir. 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 28. Geri bildirim: Yeşil Renk Migreni Hafifletir.2 | enerjist masor Emre Karakaya

 29. Geri bildirim: Yeşil Renk Cömertlik ve Verimlilik Kazandırır. 9 | enerjist masor Emre Karakaya

 30. Geri bildirim: Yeşil Renk Yorgunluk Ve Uykusuzluğa Yararlıdır.1 | enerjist masor Emre Karakaya

 31. Geri bildirim: Siyah Renk Akıl Hastalıklarına Yararlıdır.2 | enerjist masor Emre Karakaya

 32. Geri bildirim: Yeşil Renk Migreni Hafifletir.3 | enerjist masor Emre Karakaya

 33. Geri bildirim: Yeşil Renk Kanser Rahatsızlarına Faydalıdır.3 | enerjist masor Emre Karakaya

 34. Geri bildirim: Yeşil Renk Kılcal Damarları Genişletir.3 | enerjist masor Emre Karakaya

 35. Geri bildirim: Yeşil Renk Yorgunluk Ve Uykusuzluğa Yararlıdır.2 | enerjist masor Emre Karakaya

 36. Geri bildirim: Siyah Renk Akıl Hastalıklarına Yararlıdır.3 | enerjist masor Emre Karakaya

 37. Geri bildirim: Siyah Renk Ciddiyeti Temsil Eder. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 38. Geri bildirim: Siyah Renk Ciddiyeti Temsil Eder. 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 39. Geri bildirim: Yeşil Renk Kanser Rahatsızlarına Faydalıdır.4 | enerjist masor Emre Karakaya

 40. Geri bildirim: Yeşil Renk Kılcal Damarları Genişletir.4 | enerjist masor Emre Karakaya

 41. Geri bildirim: Yeşil Renk Migreni Hafifletir.4 | enerjist masor Emre Karakaya

 42. Geri bildirim: Siyah Renk Akıl Hastalıklarına Yararlıdır.4 | enerjist masor Emre Karakaya

 43. Geri bildirim: Yeşil Renk Yorgunluk Ve Uykusuzluğa Yararlıdır.3 | enerjist masor Emre Karakaya

 44. Geri bildirim: Siyah Renk Ciddiyeti Temsil Eder. 3 | enerjist masor Emre Karakaya

 45. Geri bildirim: Yeşil Renk Kanser Rahatsızlarına Faydalıdır.5 | enerjist masor Emre Karakaya

 46. Geri bildirim: Yeşil Renk Kılcal Damarları Genişletir.5 | enerjist masor Emre Karakaya

 47. Geri bildirim: Yeşil Renk Migreni Hafifletir.5 | enerjist masor Emre Karakaya

 48. Geri bildirim: Siyah Renk Akıl Hastalıklarına Yararlıdır.5 | enerjist masor Emre Karakaya

 49. Geri bildirim: Yeşil Renk Yorgunluk ve Uykusuzluğa Yararlıdır.4 | enerjist masor Emre Karakaya

 50. Geri bildirim: Siyah Renk Ciddiyeti Temsil Eder. 4 | enerjist masor Emre Karakaya

 51. Geri bildirim: Yeşil Renk Sinir Sisteminde Sakinleştirir. 5 | enerjist masor Emre Karakaya

 52. Geri bildirim: Siyah Renk Ciddiyeti Temsil Eder. 5 | enerjist masor Emre Karakaya

 53. Geri bildirim: Yeşil Renk Yorgunluk ve Uykusuzluğa Yararlıdır.5 | enerjist masor Emre Karakaya

 54. Geri bildirim: Siyah Renk Ciddiyeti Temsil Eder 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 55. Geri bildirim: Siyah Renk Ciddiyeti Temsil Eder 2 | enerjist masor Emre Karakaya

 56. Geri bildirim: Siyah Renk Otoriteyi Temsil Eder. 1 | enerjist masor Emre Karakaya

 57. Geri bildirim: Siyah Renk Sır Dolu Olmayı Temsil Eder.  | enerjist masor Emre Karakaya

 58. Geri bildirim: Siyah Renk Otoriteyi Temsil Eder. 3 | enerjist masor Emre Karakaya

 59. Geri bildirim: Siyah Renk Otoriteyi Temsil Eder. 4 | enerjist masor Emre Karakaya

 60. Geri bildirim: Siyah Renk Otoriteyi Temsil Eder.5 | enerjist masor Emre Karakaya

Bir cevap yazın