Hurma, Sütle Yenirse Sindirim Sistemini Rahatlatır.

Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.
Hurma insan sağlığın Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. Kan basıncını (tansiyon) dengeleyen ve kalp ritmini düzenleyen yaşamsal minerallerden biri olan potasyumdan zengin olan hurma, hiç kolesterol içermemesi nedeniyle kalp dostu besinler arasında yer alıyor. İnsanların Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.

güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini düşürüyor ve Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın, palmiyegiller familyasından dekoratif yapraklı bir palmiye türüdür ve hurmanın Palmiyeler gibi tropikal, ılıman ve çöl ikliminin görüldüğü yerlerde yetişir. Hurma Kazık ve saçak kök yapısına sahiptir.

Ağacın pürüzlü gövdesi gri ağırlıklı kahverengi gibidir Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan İnsanların Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. genellikle iftar atıştırmalığı olarak tüketilen bir besin. Aslında Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. sadece Ramazan’da değil, yılın her ayında sofralarımızda bulunması gereken besinler arasında yer alıyor. Çünkü başta sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitamin içermesiyle İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. sağlığımız üzerinde pek çok önemli fayda sağlıyor.
Sâd İbn-i Ebî Vakkas (r.a.) hasta olduğunda Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hasta zi­yaretine giderler “Mübarek ellerini göğsüme koydu. Hatta ben mübarek elinin soğukluğunu kalbimde hissettim. Sonra -“Sen kalp hastalığına yakalanmışsın! Sakif’in kardeşi Haris İbn-i Kelede’ye git. Tedavi ol. O tabib birisidir. Medine’nin Acve hurmasından yedi tane alsın, onları çekirdekleri ile beraber dövsün (öğütsün) sonra onu süt ile yağ ile sulandırarak sana yedirsin.” Sâd (r.a.) böylece bu hastalıktan kurtulmuştur..

######

“Eğer Acve Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.sı bulunamazsa, Medine hurması çekirdekleriyle öğütülür, az badem içi ve hıyar çekirdeği öğütülür. Süt, zeytinyağı ve bal ile pişirilip macun yapılıp soğuk olarak yedirilir.” Bu macun birçok hastalığa şifadır.

100 gram Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın ortalama 277 kalori içerdiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanları “4 adet Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. 1 porsiyon meyve miktarına denk geliyor ve İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. ortalama 60 kalori içeriyor. Dolayısıyla, vitamin ve minerallerden zengin bu lezzetli besini yine de kontrollü tüketmekte yarar var” diyor.İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklı sistemini güçlendirerek kanser önleyici işlevi olan Selenyum gibi minerallerde İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.larda bulunuyor. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.

İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın Şeker, protein, lif ve yağın dışında 15 farklı mineral ve C, B1, B2, niasin ve A Vitaminleri içeriyorlar. Tıpkı kuruyemişler gibi İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.da harika bir atıştırmalıktır ve içindeki früktoz size bitmek bilmeyen bir enerji verir.
Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz – “Kadınlarınıza loğusa döneminde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem’in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (c.c.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti). Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (c.c.) Onu Meryem’e ikram ederdi.” buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.nın Faydaları çoktur. Özellikle Ramazan ayı bu ayda besleyici ve doyurucu olması sebebiyle Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. yenilmesi uzmanlarca tavsiye ediliyor. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. nasıl ve ne zaman yenmeli? Suda bekletilmiş hurmanın faydaları nelerdir? İnsanların Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.

Ayrıca eski zamanlarda İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. ile karıştırılarak yapılan çeşitli macunlar; özellikle yaralanma veya hastalıklarda kullanılırdı. İnsanların sinir sistemini sistematik işlevini düzenleyen Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.,

Doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. İnsanların Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.

Soğutulup ömür boyu yenebilir. Rahim adalelerini kuvvetlendiren insan sağlığında Yaş İnsanların Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar. Rahim adalelerini kuvvetlendiren İnsanların Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır. besin içeriği en zengin meyvelerden ve içerisinde anne karnından başlayıp, hayatın tüm dönemlerinde (çocukluk, hamilelik, yaşlılık vs.) insan sağlığında ihtiyacımız olan besin gruplarının hemen hemen tamamı mevcuttur.

index: Resûlûllah, Rahim adalelerini kuvvetlendiren, Gıda, Bebek Maması, Hurma, Kadın, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin, folat, niasin, K Vitamini

 

ferhan bala

bitkiveinsan.com

20 thoughts on “Hurma, Sütle Yenirse Sindirim Sistemini Rahatlatır.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş