Selüliten Kurtulmanın Yolları.

Selüliten Kurtulmanın Yolları .

Kadınların korkulu rüyası bağ dokusu zayıflığı Selülitten kurtulmak aslında o kadar da zor değil. Evde yapacağınız bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren karışımların yanı sıra yapacağınız basit hareketlerle sıkı bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte selülitten kurtulma yolları..

Bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren karışımlar Evde hazırlayabileceğiniz karışımlarla sorunlu bölgenize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir, sıkı bir görünüm elde edebilir ve bağ dokusu zayıflığı Selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Ancak selülit gideren masajlar aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır. İşte bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren doğal karışımlar. Bağ dokusu zayıflığı Selülit kremi: 25 gram okaliptüs yağı + 25 gram melisa yağı + 25 gram adaçayı + 15 adet dövülmüş aspirin + 10 adet limon suyu. Malzemeler iyice birbirine karıştırılır ve sonra masaj yaparak cilde uygulanır. Romatizma ağrısı için de çok faydalıdır.

Kahve kürü: Zeytinyağı ve sabah kahvesinin ılık kalıntısını karıştırın. Hafif ılık olan bu karışımı kalın bir tabaka halinde bağ dokusu zayıflığı Selülitli bölgeye sürün. Kahveli bu karışım kan akışını hızlandıracaktır. kahveli kürü birkaç dakika bekledikten sonra sert bir şekilde masaj yapın. Ardından ılık suyla tamamen temizlenin. Bu karışımı sürdükten sonra streç film ile de sarıp 15 dakika bekletebilirsiniz. Bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren bu karışımı 2-3 haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Scrub: Scrublar ölü deri giderici ve kan dolaşımını hızlandırıcı etki yaparlar. Bu özellikler selülitlere karşı savaşta önemlidirler. 1 ölçü zeytinyağını ½ ölçü ılık suyla karıştırın, üzerine ½ ölçü deniz suyu ekleyin. Karıştırın. Daha sonra hazır karışımı avucunuza dökün, bağ dokusu zayıflığı Selülitli bölgeye aşağıdan yukarıya olmak koşuluyla masaj yapın. İşlem bittikten sonra bölgeyi yıkayın, losyon veya krem sürün. Bu yöntemi haftada 1 kez kullanabilirsiniz

Bağ dokusu zayıflığı Selülit giderici yağ maskesi: 20 ml. zeytinyağına 3 damla limon yağı, 3 damla ardıç yağı, 3 damla lavanta yağı ekleyin. İyice karıştırıp hafifçe masaj yapa yapa bağ dokusu zayıflığı Selülitli bölgeye yedirin. Bu bağ dokusu zayıflığı Selülit giderici maske durulanmadan kalmak zorunda. O nedenle kokusundan rahatsız olursanız zeytinyağı yerine badem ya da jojoba yağı da kullanabilirsiniz.

Bağ dokusu zayıflığı Selülit oluşumu nasıl önlenir? Selülit oluşumundan önce önlem almakta büyük yarar var. Ayrıca selülitin başlangıcında alınacak önlemlerle bağ dokusu zayıflığı Selülitin ikinci gereceye geçmesi engellenebilir. Selülitten korunmak ve selülit görünümünü azaltmak için günde 1,5 litre su içmeliyiz. Bu sayede vücutta biriken toksinleri atarız. Kan dolaşımındaki bozukluğu ortadan kaldırmak için spor yapmak gerekir, özellikle bağ dokusu zayıflığı Selülit tedavisinde yürüyüş, tenis, yüzme, jimnastik gibi sporların yapılması son derece etkilidir. Günde 10 dakika fırça veya eldiven yardımıyla dairesel ve kalbe doğru hareketlerle, kalça, bacaklara ve kollara masaj yapın. Bu masaj kan dolaşımını hızlandırır. Buz küpleriyle de masaj yaparak bağ dokusu zayıflığı Selülit oluşumunu önleyebilirsiniz.

Daha sonra ellerinizi yere paralel şekilde yukarıya kaldırın bunu yaparken aynı anda vücudunuzu geriye doğru kaldırın. Bunu 12 kez tekrarlayın. Örümcek: Avuçlarınız ve ayaklarınız yere bassın. Dik bir şekilde durun. Sağ ayağınızı ellerinizin oldu yere kadar getirin. Sol ayağınız dik ve sabit kalsın. Bu şekilde birkaç dakika durun. Sonra aynı işlemi diğer ayağınız için de yapın. Diz Çökme: Bağ dokusu zayıflığı Selülitinizden kurtulmak için elinize top veya bir dambıl alın. Omzunuz dik bir şekildeyken elinizi aldığınızı ağırlığı göğüs hizanıza getirin. Daha sonra Sağ bacağınızı hareket ettirmeden sol diz kapağınızın üstüne inin. Bu yaparken ağırlığı havaya kaldırın. Bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren yiyecek ve içecekler Sporla birlikte yapacağınız selülit gideren diyetle sıkı bir kalçaya ve popoya sahip olabilirsiniz. Bağ dokusu zayıflığı Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız, her gün en az 2 litre su içmeli, kahve miktarı 2 fincanı geçmemeli ve kahvelerinizi kafeinsiz tercih etmelisiniz. Meyve ve sebze çeşidi olan besin miktarını da artırarak bağ dokusu zayıflığı Selülit sorununun azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yağ dokusu arasında biriken selülit oluşumunu tuz kullanma miktarını azaltıp baharat çeşitlerini tercih ederek azaltabilirsiniz. Bunun yanında her gün 2-3 fincan tüketilecek yeşil çay ve mate çayı vücudunuzda oluşan dokusal ödemin azalmasını sağlar. B Vitamini, bezelye, buğday gevreği, ceviz, çilek, derisiz tavuk ve hindi, domates, dut, fasulye, folikasit, gingko, havuç, ıspanak, ızgara veya fırında balık, kafeinsiz bitki çayları, kara üzüm çekirdeği özü, karnıbahar, keten tohumu yağı, kivi, mango, mercimek, nar, patates, portakal, selenyum, soğan, soyalı besinler, yağsız süt yoğurt, yeşil çay, yumurta beyazı, zeytinyağı bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren, vücuttaki ödemi atan ve yağ yakan yiyecek ve içeceklerden bazılarıdır.

İndeks: Bağ dokusu, Selülit, B Vitamini, bezelye, buğday gevreği, ceviz, çilek, derisiz tavuk ve hindi, domates, dut, fasulye, folikasit, gingko, havuç, ıspanak, ızgara, fırında balık, kafeinsiz bitki çayları, kara üzüm çekirdeği özü, karnıbahar, keten tohumu yağı, kivi, mango, mercimek, nar, patates, portakal, selenyum, soğan, soyalı besinler, yağsız süt yoğurt, yeşil çay, yumurta beyazı, zeytinyağı,

ferhan bala

bitkiveinsan.com

One thought on “Selüliten Kurtulmanın Yolları.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş