Selüliten Kurtulmanın Yolları.

Selüliten Kurtulmanın Yolları .

Kadınların korkulu rüyası bağ dokusu zayıflığı Selülitten kurtulmak aslında o kadar da zor değil. Evde yapacağınız bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren karışımların yanı sıra yapacağınız basit hareketlerle sıkı bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte selülitten kurtulma yolları..

Bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren karışımlar Evde hazırlayabileceğiniz karışımlarla sorunlu bölgenize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir, sıkı bir görünüm elde edebilir ve bağ dokusu zayıflığı Selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak selülit gideren masajlar aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır. İşte bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren doğal karışımlar.

Bağ dokusu zayıflığı Selülit kremi: 25 gram okaliptüs yağı + 25 gram melisa yağı + 25 gram adaçayı + 15 adet dövülmüş aspirin + 10 adet limon suyu. Malzemeler iyice birbirine karıştırılır ve sonra masaj yaparak cilde uygulanır. Romatizma ağrısı için de çok faydalıdır.

;

Kahve kürü: Zeytinyağı ve sabah kahvesinin ılık kalıntısını karıştırın. Hafif ılık olan bu karışımı kalın bir tabaka halinde bağ dokusu zayıflığı Selülitli bölgeye sürün. Kahveli bu karışım kan akışını hızlandıracaktır. kahveli kürü birkaç dakika bekledikten sonra sert bir şekilde masaj yapın. Ardından ılık suyla tamamen temizlenin. Bu karışımı sürdükten sonra streç film ile de sarıp 15 dakika bekletebilirsiniz. Bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren bu karışımı 2-3 haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Scrub: Scrublar ölü deri giderici ve kan dolaşımını hızlandırıcı etki yaparlar. Bu özellikler selülitlere karşı savaşta önemlidirler. 1 ölçü zeytinyağını ½ ölçü ılık suyla karıştırın, üzerine ½ ölçü deniz suyu ekleyin. Karıştırın. Daha sonra hazır karışımı avucunuza dökün, bağ dokusu zayıflığı Selülitli bölgeye aşağıdan yukarıya olmak koşuluyla masaj yapın. İşlem bittikten sonra bölgeyi yıkayın, losyon veya krem sürün. Bu yöntemi haftada 1 kez kullanabilirsiniz

Bağ dokusu zayıflığı Selülit giderici yağ maskesi: 20 ml. zeytinyağına 3 damla limon yağı, 3 damla ardıç yağı, 3 damla lavanta yağı ekleyin. İyice karıştırıp hafifçe masaj yapa yapa bağ dokusu zayıflığı Selülitli bölgeye yedirin. Bu bağ dokusu zayıflığı Selülit giderici maske durulanmadan kalmak zorunda. O nedenle kokusundan rahatsız olursanız zeytinyağı yerine badem ya da jojoba yağı da kullanabilirsiniz.

Yaz aylarının gelmesiyle, kadınların korkulu rüyası haline gelen bağ dokusu zayıflığı Selülit probleminden kurtulma yolları aranmaya başladı. Kadınların en büyük düşmanı bağ dokusu zayıflığı Selülitlerden kurtulmanın ise belli basit yöntemleri bulunuyor. Günümüz dünyasında, teknolojinin gelişmesi ve çağın modernleşmesiyle kişiler daha hareketsiz bir hayata mahkum kalıyor. Bu durumda bağ dokusu zayıflığı Selülit görünümünde büyük ölçüde artış meydana geliyor. Biz de kadınların büyük çilesi selülitin nedenlerini ve bağ dokusu zayıflığı Selülitten kurtulma yollarını derledik. Bağ dokusu zayıflığı Selülit Nedir ? Cildin bağ dokusunda ağrılı modüllerle seyreden, epidermiste portakal kabuğu görünümü yaratan, kıvrımlı görünümlü bir problemdir. Kadınların % 80 – 95′ inde görülür Bağ dokusu zayıflığı Selülit üç aşamda gelişir. Birinci aşması dolaşım bozukluğudur, damarlardan çıkan su dokulara dolar dokular acılı ve duyarlıdırlar. İkinci aşamada ödem daha da fazlalaşır. Üçüncü aşamada, bu dokularda biriken yağ , su ve tuz molekülleri organizma tarafından kullanılmaz ve bağ dokusu zayıflığı Selülit yerleşir. Genellikle vücudun bacak, kalça, diz yanları, kolların üst kısımları ve göbek bölgelrinde oluşur. Bağ dokusu zayıflığı Selülit Nedenleri Genetik faktörler, hormon bozukları, kan dolaşımı bozukları, bağ dokusu zayıflığı, kötü alışkanlıklar (beslenme, kahve, kola, alkol, v.s. ), hareketsizlik ve psikolojik faktörler bağ dokusu zayıflığı Selülitin oluşmasına neden olur.

Bağ dokusu zayıflığı Selülit oluşumu nasıl önlenir? Selülit oluşumundan önce önlem almakta büyük yarar var. Ayrıca selülitin başlangıcında alınacak önlemlerle bağ dokusu zayıflığı Selülitin ikinci gereceye geçmesi engellenebilir. Selülitten korunmak ve selülit görünümünü azaltmak için günde 1,5 litre su içmeliyiz. Bu sayede vücutta biriken toksinleri atarız. Kan dolaşımındaki bozukluğu ortadan kaldırmak için spor yapmak gerekir, özellikle bağ dokusu zayıflığı Selülit tedavisinde yürüyüş, tenis, yüzme, jimnastik gibi sporların yapılması son derece etkilidir. Günde 10 dakika fırça veya eldiven yardımıyla dairesel ve kalbe doğru hareketlerle, kalça, bacaklara ve kollara masaj yapın. Bu masaj kan dolaşımını hızlandırır. Buz küpleriyle de masaj yaparak bağ dokusu zayıflığı Selülit oluşumunu önleyebilirsiniz.

 

Selülit gideren hareketler Çömelme hareketi: Bağ dokusu zayıflığı Selülitlerinizden rahatsızsanız ve kurtulmak istiyorsanız bu egzersiz başlamak için harika. Sadece bu hareketi bile yapsanız 6 hafta içinde gözle görünür sonuçlar alacaksınız. Bağ dokusu zayıflığı Selülitlerinizden kurtulmak için ellerinizi avuçlarınız birbirine değecek şekilde birleştirin ve belinizi bükmeden dizlerinizin üstünde çömelin. Yine dik bir şekilde kalkın. Bunu 12 kez tekrarlayın. Toplu hareketler: Ayaklarınız kalçanızın hizasında açın. Omuz ve sırtınız dik olsun. Elinize aldığınız bir top ile sadece dizlerinizi bükecek şekilde eğilin. Eğildiğinizde topuda dambıl şeklinde yere indip kaldırın. Sonra tekrar ayağa kalkın. Bu hareketi 10 kez yapın ve sonucu kısa sürede fark edin. Geri bükülme: Yere yüz üstü uzanın. Ellerinizi avucunuz yere değecek şekilde koyun.

Daha sonra ellerinizi yere paralel şekilde yukarıya kaldırın bunu yaparken aynı anda vücudunuzu geriye doğru kaldırın. Bunu 12 kez tekrarlayın. Örümcek: Avuçlarınız ve ayaklarınız yere bassın. Dik bir şekilde durun. Sağ ayağınızı ellerinizin oldu yere kadar getirin. Sol ayağınız dik ve sabit kalsın. Bu şekilde birkaç dakika durun. Sonra aynı işlemi diğer ayağınız için de yapın. Diz Çökme: Bağ dokusu zayıflığı Selülitinizden kurtulmak için elinize top veya bir dambıl alın. Omzunuz dik bir şekildeyken elinizi aldığınızı ağırlığı göğüs hizanıza getirin. Daha sonra Sağ bacağınızı hareket ettirmeden sol diz kapağınızın üstüne inin. Bu yaparken ağırlığı havaya kaldırın. Bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren yiyecek ve içecekler Sporla birlikte yapacağınız selülit gideren diyetle sıkı bir kalçaya ve popoya sahip olabilirsiniz. Bağ dokusu zayıflığı Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız, her gün en az 2 litre su içmeli, kahve miktarı 2 fincanı geçmemeli ve kahvelerinizi kafeinsiz tercih etmelisiniz. Meyve ve sebze çeşidi olan besin miktarını da artırarak bağ dokusu zayıflığı Selülit sorununun azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yağ dokusu arasında biriken selülit oluşumunu tuz kullanma miktarını azaltıp baharat çeşitlerini tercih ederek azaltabilirsiniz. Bunun yanında her gün 2-3 fincan tüketilecek yeşil çay ve mate çayı vücudunuzda oluşan dokusal ödemin azalmasını sağlar. B Vitamini, bezelye, buğday gevreği, ceviz, çilek, derisiz tavuk ve hindi, domates, dut, fasulye, folikasit, gingko, havuç, ıspanak, ızgara veya fırında balık, kafeinsiz bitki çayları, kara üzüm çekirdeği özü, karnıbahar, keten tohumu yağı, kivi, mango, mercimek, nar, patates, portakal, selenyum, soğan, soyalı besinler, yağsız süt yoğurt, yeşil çay, yumurta beyazı, zeytinyağı bağ dokusu zayıflığı Selülit gideren, vücuttaki ödemi atan ve yağ yakan yiyecek ve içeceklerden bazılarıdır.

İndeks: Bağ dokusu, Selülit, B Vitamini, bezelye, buğday gevreği, ceviz, çilek, derisiz tavuk ve hindi, domates, dut, fasulye, folikasit, gingko, havuç, ıspanak, ızgara, fırında balık, kafeinsiz bitki çayları, kara üzüm çekirdeği özü, karnıbahar, keten tohumu yağı, kivi, mango, mercimek, nar, patates, portakal, selenyum, soğan, soyalı besinler, yağsız süt yoğurt, yeşil çay, yumurta beyazı, zeytinyağı 

Benzer Makalelerimiz. 

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

incir, insan sütüne en çok benzeyen gıdadır

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir.

Fındık Saç Sağlığına Faydalıdır

Hurma Lohusa Gıdası ve Bebek Mamasıdır

İnsanda Uzun Saç Anten etkisiyle Yaşamı Algılar.

.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

UYARI:
www.bitkiveinsan.com sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Cildteki Morluklardan Biberiye ile Kurtulun | bitki ve insan

Bir cevap yazın