Hurma Alkol Zehirlenmesi Çaredir.

Hurma Alkol Zehirlenmesi Çare ve Ayıltıcıdır.
Hurma, alkol zehirlenmesi için bir çare olarak yine halk arasında yaygın olarak kullanılır. Rahatsız edici miktarda alkol tüketmiş kişilerde, hızlı bir rahatlama sağlar ve ayıltıcı bir etkiye sahip olur. Akşamdan kalma durumları önlemek için ertesi sabah da yenebilir. Yine en iyi sonuç için gece boyunca ıslatılmalı ve sabah ovularak suyu ile birlikte tüketilmelidir.

Alkol zehirlenmesi çare Hurmanın 74.97 gram karbonhidrat içeriği ile de gün boyu enerji ihtiyacımızı karşılamaya katkıda bulunur, kış aylarında üşümemizi engeller ve bizi zinde tutar. Protein içeriği olarak çok zengin olmasa da 1.81 gram protein içeriği ile protein barındıran ender meyvelerdendir. Özellikle vejetaryen ya da vegan beslenenler için protein kaynağı olarak tüketilebilir. Hiç kolesterol içermeyen Alkol zehirlenmesi çare Hurma bu anlamıyla tam bir kalp ve damar sağlığı dostudur. Ayrıca 6.7 gram diyet lifi içeren 100 gram Alkol zehirlenmesi çare Hurma bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan önemli bir meyvedir. Aradaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmamış olmakla birlikte besin lifinin kolon kanseri riskini düşürdüğü düşünülmektedir. Düzenli olarak besin lifi tüketmek bağırsak fonksiyonlarının düzenlemesinde etkin rol oynar. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. insan sağlığına yararlı ve Rahim adalelerini kuvvetlendiren birçok vitamin ve mineral (demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini) içermesinin yanı sıra, karbonhidrat, protein ve yağ kaynağı olan İnsanların Alkol zehirlenmesi çare Hurma meyvesi, aynı zamanda yüksek lif içeriğine sahiptir.

##*##*

Alkol zehirlenmesi çare Hurmanın suyu cildi besler. Bu su ile saçlarınıza da şekil verebilirsiniz. Jöle özelliği gösterir ancak saçı besler, zararı yoktur. İltihap için krem haline getirilip kullanılabilir. Ülsere iyi gelir. Zihni açar. Ayrıca çekirdekleri parçalanarak kahvesi de yapılabilir. Bu kahve vücudu dinlendirir, sinirleri yatıştırır. Alkol zehirlenmesi çare Hurma Balgam sökücü özellik gösterir. Kanseri önler, ishali geçirir. Yaralara merhem şeklinde uygulandığında çabuk iyileşmesini sağlar. Fazla tüketildiğinde göz ağrısı yapabilir. Hz. Muhammed de bu yüzden, Hz. Ali’ ye gözü ağrıdığı sürece yemesini yasaklamıştır. Genel olarak bakıldığında Acve Hurması’ nın içeriğinde şunlar vardır: Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum. Ramazan sofralarının vazgeçilmez besinidir Alkol zehirlenmesi çare Hurma Ramazan Orucumuzu Peygamber sünneti olduğu için ilk Şeker Hastalığına faydalı Hurma ile açarız.

Faydaları sayılmayacak kadar çok olan Diyabet Hastalığına faydalı Hurma ,kanserden kalp damar hastalıklarına kadar bir çok derdin devasını bünyesinde barındırıyor. Tutulan oruçlar Alkol zehirlenmesi çare Hurma ile açılır. Peygamber efendimiz orucunu Alkol zehirlenmesi çare Hurma ile açarmış.Neden Alkol zehirlenmesi çare Hurma ile oruç açtığı Alkol zehirlenmesi çare Hurmanın sayısız faydalarında gizli.Peygamberimizin tavsiyesine kulak verdiğimizde görüyoruzki Alkol zehirlenmesi çare Hurmanın sağlığımıza yönelik faydaları ,hikmetleri mevcut. Alkol zehirlenmesi çare Hurma lezzetinin yanı sıra içerdiği besin değerleri ile sağlığımızı koruyor.Antioksidan özelliği bulunan Alkol zehirlenmesi çare Hurma vücudu temizleyerek bir çok hastalıkalrdan koruyor.Hafızayı güçlendirmeden, kemik zayıflığına, kalp hastalıklarından damar hastalıklarına kadar bir çok faydası bulunan Alkol zehirlenmesi çare Hurma tansiyon ve Diyabete karşı mücadele ediyor.Hayati önem taşıyan 10 dan fazla element içeren Alkol zehirlenmesi çare Hurmanın bilinmeyen faydalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

İndex: Resûlûllah, Alkol, folat, niasin, K Vitamini, Kan Yapıcı, Anemi, Bağırsak Rahatsızlığı, Diyare, ishal, Diyabet, Karaciğer, kemik, Stres, Gerginlik, Sinir, Sindirim, Böbrek, Kabızlık, Zayıflık, Folik Asit,  Osteoporozu, Gıda,  Loğusa, Hz. Meryem, Enerji, karbonhidrat, protein, Tansiyon, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, A vitamini, B vitaminleri, C vitamini tiamin, riboflavin,

*#
*#

ferhan bala

bitkiveinsan.com

Paylaş
Paylaş